Nižja poraba

Odgovori
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Nižja poraba

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Opažam, da mi z 2022.20.7 za točno enako pot porabi cca 10% manj kot prej. i.e. 22% namesto 25% prej.

Al je pa le manj pesimistično šloganje oz. bol natančno knjigovodstvo Ws. Hecno je, ko mi tik pred izvozom iz AC šloga 58% ciljni SOC čeprav je trenuten že 57%. Ampak ko regen avto iz 130 spusti na 40, gre soc na 58 in tak ostane.

Še kdo opaža kej podobnega?
BL_EV, DGJ, SunnyDay, matija
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
davrog10
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 360
Kraj: Rečica ob Savinji
Avto: Tesla Model Y LR 22 | Tesla Model 3 RWD 23
425
531

Re: Nižja poraba

Odgovor Napisal/-a davrog10 »

Predikcija je že bila natančna, zdaj je še boljša. Npr zadnjič smo šli na Smrekovec, kamor z Y še nismo šli, 20min po asfaltu + 20min je vožnje v hrib po makedamu, pa je na % natančno izračunalo. Skor že malo strašno. To Teslo res naredi korak pred ostalimi. Oče se že ful veseli Y, na ID.4 je imel izjemen range anxiety. To da lahko baterijo maksimalno izkoristim, brez da bi me skrbelo ali moram vmes polniti je izjemno pomembno.
BL_EV, DGJ, SunnyDay, matija
ex Nissan Leaf N-Connecta 40kWh 2018-2023
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nižja poraba

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Nižje porabe nisem opazil, manj pesimistično napoved pa takoj. Ne nujno v pozitivnem smislu, ker sem prej vedno imel v glavi, da pri SoC 100 % in predvidenem prihodu z recimo 20 % zagotovo pridem na cilj vsaj s 25 %, če vozim točno po omejitvi. Po novem napoved kar lepo drži. Jamranje na visokem nivoju. :)
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”