Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a darjan »

Torej.

Na firmo imamo zappi polnilnico, katera deluje bp z ostalimi vozili, samo s teslo nekaj heca. Namreč velikokrat vrže v "charge complete", čeprav temu ni tako.
Ker dela na drugih modelih bp, sumim, da je kaka nastavitev na sami tesli? ali pa se mora kak parameter na polnici spremenit? Je pa vseeno od kapacitete baterije, tudi če je dokaj prazna, se isto zgodi, ali pa če je polna je isto...vedno vrže ven polnilnica "charge complete", čeprav temu ni tako.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

Kater FW ima zappi?
Na tvojem mestu bi najprej resetiral parametre na zappiju.
Pri meni se je 1x zgodilo, da so mi je pri nadgradnji zappijevega fw nekaj pošvedralo. egolfa ni polnilo z max močjo, ampak je stalno prekinjalo (graf polnjenja je bil koničast, namesto trapezast). Ko sem zresetiral parametre pri zappiju in jih novo nastavil je vse delovalo ok.
Ampak to tako resetirat, da sem vse moral pairat med sabo... kot iz nule.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a darjan »

fw je res bil posodobljen pred kratkim, ampak da bi šel vse od začetka nastavljat :(
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

saj ni tok hudo.. 5 minut...
darjan
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

Če želiš ti še navodila spišem, kako vse skupaj pravilno zresetiraš :D
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a darjan »

Veš kaj je problem..ker sta dve polnilnici, ena je master, ena pa slave...da se ne bi tu kaj podrlo?
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

Vse se bo podrlo in bo potrebno na novo postaviti.
Meni so na supportu povedali, da se zgodi, da po nadgradnji kakšna nastavitev vpliva na kaj drugače, kot bi morala in se pojavijo težave.
Zato mi je predlagal najprej factory reset in ponovna nastavitev vsega.
Mogoče bi v tvojem primeru lahko direktno kaj videl in ti pomagal, vendar imam občutek, da ti bodo prav tako svetovali reset.
Njihov support je odličen in hiter. Ko so mi napisali kadarkoli, kaj naj naredim... in ko jim odgovorim da sem ali pa kakršna koli povratna informacija... sem dobil nazaj njihov odgovor v nekaj minutah.
Mogoče bi bilo bolje, da jim pišeš in te kot majhnega otroka vodijo skozi celoten postopek. ti jim spišeš le želje in pričakovanja :)
support@myenergi.com
darjan, Apolon
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Mogoče za vas strokovnjake malo neumno vprašanje toda ker nikoli še nisem imel stik z Zappi polnilnico v živo me zanima kako vi posodabljate to polnilnico saj nisem zasledil da ona ima LAN ali WiFi priklop za internet?
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Preku HUB-a (preko katerega je povezana brezžično s svojim omrežjem), na njega je treba naložit firmware (pritisk tipke na HUB-u), potem pa greš na polnilnico in daš tam upgrade in če najde firmware na HUB-u, jo upgrejda. Ravno danes posodobljena. Imam namreč težavo, da imamo nizko napetost omrežja (preobremenjen trafo) v večernih urah in javlja error under voltage (mi pade celo do 200V-207V) in jo je treba ročno resetirat. S tem software updejtom pa naj bi se sama postavila nazaj, bomo videli.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

andro3131 napisal/-a: 25 Feb 2022, 13:53 Ravno danes posodobljena. Imam namreč težavo, da imamo nizko napetost omrežja (preobremenjen trafo) v večernih urah in javlja error under voltage (mi pade celo do 200V-207V) in jo je treba ročno resetirat. S tem software updejtom pa naj bi se sama postavila nazaj, bomo videli.
Mislim da to težavo, da ročni reset ni potreben, rešuje že nekaj firmware-ov prej.
V izogib tem težavam pa raje javi na elektro. Potem ponavadi 1 teden opravljajo meritve in ti pošljejo ugotovitve :giggle: . Pri 200V je zadeva že izven standarda, ki ga morajo zagotavljati...
andro3131
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Sem že govoril z lokalcem, vejo za problem, meritve že parkrat opravljene, naša vas ima pač prenapolnjen trafo, kar sem sicer nekako vedel že prej, ker ni moč priključiti nobene SFE več v vasi. Edina rešitev je skupna prošnja na elektro, če bo kaj pomagalo ... Glede firmware-a, nisem vedel, šele od srede imam polnilnico, lahko da je imela res star firmware (pozabil pogledati prejšnjo verzijo).
Ima pa menda elektro specificirano toleranco napetosti omrežja -15% do +10% :D
Tako da so se lepo zavarovali.
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 374
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a nteam »

Meritve Elektro lahko in jih v takih primerih tudi opravi, ampak tudi če ugotovi neskladne razmere, kaj veliko ne ukrepa. Kar naredijo, je običajno le dvig napetostnega nivoja za en korak, kar pa je pri starih trafotih izvedljivo samo tako, da dvignejo komplet trafo in ne samo problematične veje. S tem pa odjemalci na manj obremenjenih vejah dobivajo previsoko napetost, kar je spet problem (izklopi SE, ...). Potem se ti pritožijo in se nazaj zmanjša - in jovo na novo.
Standard SIST EN 50160 govori o kakovosti napetosti. Meja je +- 10 % (207 - 253 V).
andro3131, Berda
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Update je pomagal, sicer v log-ih še vedno lepo beleži izpade zaradi prenizke napetosti, ampak se Zappi pobere. Me pa zanima, ali se bo tudi dejansko polnjenje nadaljevalo po takem izpadu (testiral bom lahko šele čez dober teden, ko bo avto :) ).
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

Na koncu bo pa kakšna takšna fora, da če pride 3x ali 5x do tega, potem pa res neha polnit...
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Imam zadnji FW, pa mi še vedno ustavi polnenje, ko pride do prenizke napetosti, preprosto moram resetirati polnilnico. Si še kaj drugega med nastavitvami spreminjal?
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Ne morem še povedati, ker nimam avta, drugi teden dobim. Ampak pri starem fw je zasvetila rdeča na Zappiju in si moral ročno resetirat, sedaj pa samo v logu piše, da je bila prenizka napetost in potem EV disconnected, potem pa se Zappi postavi nazaj. Kako pa bo to dejansko delovalo (ali se bo avto potem polnil naprej), pa še ne vem ... Drugače pa mi je Miran rekel, da se da nastavit min napetost v servisnih menujih, kar pa še nisva uspela narediti (tega nimaš v uporabniškem manualu). Ne vem pa, kaj se bo zgodilo, ko bo recimo limit nastavljen na 200V (mislim, da je sedaj na 207V), dejanska napetost bo npr. 203V, ali bo polnilnica polnila takrat ali ne ...
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Popravek, nisem imel zadnjega FWja. Pa avto potem še vedno noče polnit ali čez čas polni naprej?
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

Mogoče vprašaj Mirana, @evpolnilnice . Jaz ti bom kot rečeno lahko povedal po 8.3. ko dobim avto. :D
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a sluk »

It is hard set in the menu to work down to 207v, and max out at 253v (although we have given the zappi some room so it trips out at 257v). This cannot be changed in the zappi menu, as your house should always have a voltage of between 207v and 253v.
Uporabniški avatar
andro3131
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Trebnje
Avto: Tesla Model Y AWD LR 2022
287
410

Re: Tesle 3 LR in Zappi polnilnica.

Odgovor Napisal/-a andro3131 »

To piše v uporabniškem priročniku. Prodajalec in monter je meni rekel za servisni menu, ki uporabniku sicer ni dostopen. Povem kaj več, ko (če) bomo nastavili.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”