Začetek dobav v EU

Uporabniški avatar
context
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Maribor
238
47

Re: Začetek dobav v EU

OdgovorNapisal/-a context » 13 Apr 2019, 07:46

Odgovor EPC:

Na kratko: Početje tesle je običajno. Cena za "other Europe" pa verjetno vključuje spodaj omenjeno kavcijo, zato je primerljiva s cenami v At, De z davkom.
Pozdravljeni,

davčna pravila v EU določajo, da se v primeru nakupa novega vozila, DDV plača v državi, v kateri bo vozilo registrirano in ne v državi nakupa. Za namene DDV se vozilo šteje za novo, če je kupljeno v manj kot šest mesecih od datuma prve registracije ali ima manj kot 6 000 prevoženih km, pri čemer starost avtomobila določa datum prve registracije, stanje prevoženih kilometrov pa se odčita na števcu.
Vendar v praksi potrošnik največkrat plača DDV dvakrat - v državi nakupa in državi registracije, pri čemer je upravičen do povračila DDV, ki ga je plačal v državi, kjer je bilo vozilo kupljeno.

Po informacijah naših nemški kolegov praktično noben prodajalec v Nemčiji ne bo prodal vozila brez kavcije, za vračilo pa bo od kupca zahteval kopijo prometnega dovoljenja ter potrdilo o plačilu DDV.

Po mnenju Evropske komisije tovrstna praksa ne predstavlja omejevanja uvoza/izvoza med državami članicami, saj je dolžnost kupca, da dokaže, da je vozilo zapustilo državo nakupa in bilo pripeljano ter registrirano v državi, kjer kupec prebiva. Možno bi bilo npr., da kupec iz Slovenije kupi vozilo v Nemčiji in ga takoj proda dalje drugemu nemškemu kupcu. V tem primeru vozilo ne bi nikoli zapustilo Nemčije in prodajalec bi moral plačati DDV nemškim davčnim organom. Ker bi pri naslednji prodaji šlo za transakcijo med dvema potrošnikoma, nemški kupec seveda ne bi plačal davka. Zahtevanje kavcije je zato zakonita praksa, ki prodajalcu omogoča, da lahko zagotovi, da pri prodaji vozila ni prišlo do davčne goljufije.

V izogib kasnejšim težavam pri uveljavljanju povračila svetujemo, da se glede plačila kavcije predhodno pogovorite s prodajalcem in da se sporazumeta o načinu vračila le-te ter katere dokumente boste v ta namen morali predložiti.

Podobne informacje najdete tudi na povezavi: Davek na dodano vrednost -DDV-- ko kupujemo in prodajamo avto v tujini - Tvoja Evropa

Lep pozdrav,
CRF, matija, evid, kt57
Uporabniški avatar
context
EV entuziast
EV entuziast
238
47

OdgovorNapisal/-a context » 17 Apr 2019, 08:58

Vseeno sem sel v ponedeljek v Tesla Graz, kjer (kot pricakovano) niso imeli nobenega odgovora zame.
Sem se pa dogovoril za testno voznjo v zacetku Maja, upam da bo tudi store manager tam, da pridemo zadevi do dna.

Moj cilj je, da avto narocim v Avstriji, ga tam tudi prevzamem in placam vse davke, potem pa ali na prikolici ali pa s preizkusnjami odpeljem v Slovenijo, kjer sam uredim vse zadeve. Torej narocilo v AT, in ne v "other Europe". Enako kot se to pocne z vsemi drugimi znamkami. Sem bil v kontaktu z HQ na Nizozemskem in mi niso znali nic pomagati, njihov nasvet je bil naj pocakam na "other Europe".

V skrajnem primeru bom to tudi naredil, vseeno bom pa poskusil speljati nakup v AT, saj ne vidim nobene ovire, razen trme Tesle :bang:
Ce bo v Grazu neuspesno bom pa se enkrat poskusil v Berlinu, kamor grem sredi Maja.

Zdj so me tako razjezili da hocem iz principa tej stvari pridit do dna :oops:
talker2, DGJ, SimonZed, Matej, evid, FV-EV, Robie, matija, kt57, energija, Desty
Febo
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Kmalu Tesla III?
75
6

OdgovorNapisal/-a Febo » 17 Apr 2019, 10:27

Se priporočamo za tvoj info in srečno. Kateri model te zanima (mogoče kak skupinski nakup)?
venuciae30
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Leaf Z.E. 40kWh
102
56

OdgovorNapisal/-a venuciae30 » 17 Apr 2019, 10:30

context je napisal/-a:Moj cilj je, da avto narocim v Avstriji, ga tam tudi prevzamem in placam vse davke, potem pa ali na prikolici ali pa s preizkusnjami odpeljem v Slovenijo, kjer sam uredim vse zadeve.

Meni je prijazna prodajalka v angleščini s 'štajerskem naglasom' razložila, da je to izvedljivo - nekaj naj bi jih to že storilo.
venuciae30
EV entuziast
EV entuziast
102
56

OdgovorNapisal/-a venuciae30 » 17 Apr 2019, 10:31

Febo je napisal/-a:Se priporočamo za tvoj info in srečno. Kateri model te zanima (mogoče kak skupinski nakup)?

Na voljo naj bi bila samo en model... LR, dual motor
SR in samo zadnji pogon še vsaj pol leta ne.
Febo
EV entuziast
EV entuziast
75
6

OdgovorNapisal/-a Febo » 17 Apr 2019, 10:40

Moram priznati, da imajo zanimivo komunikacijo. Store manager sporoči da je vsako naročilo iz SLO preklicano referentka pa da so že dobavljali avtomobile Slovencem. Hmmm sej ne veš če bi sploh posloval z njimi
DCT
EV entuziast
EV entuziast
Avto: (zaenkrat še) Mondeo
270
91

OdgovorNapisal/-a DCT » 17 Apr 2019, 10:51

context je napisal/-a:Vseeno sem sel v ponedeljek v Tesla Graz, kjer (kot pricakovano) niso imeli nobenega odgovora zame.
Sem se pa dogovoril za testno voznjo v zacetku Maja, upam da bo tudi store manager tam, da pridemo zadevi do dna.

Moj cilj je, da avto narocim v Avstriji, ga tam tudi prevzamem in placam vse davke, potem pa ali na prikolici ali pa s preizkusnjami odpeljem v Slovenijo, kjer sam uredim vse zadeve. Torej narocilo v AT, in ne v "other Europe". Enako kot se to pocne z vsemi drugimi znamkami. Sem bil v kontaktu z HQ na Nizozemskem in mi niso znali nic pomagati, njihov nasvet je bil naj pocakam na "other Europe".

V skrajnem primeru bom to tudi naredil, vseeno bom pa poskusil speljati nakup v AT, saj ne vidim nobene ovire, razen trme Tesle :bang:
Ce bo v Grazu neuspesno bom pa se enkrat poskusil v Berlinu, kamor grem sredi Maja.

Zdj so me tako razjezili da hocem iz principa tej stvari pridit do dna :oops:

Raje se (iz principa) še leto ali dve vozim na dizla,kot pa da se grem tako poniževat pred Avstrijci...
energija
venuciae30
EV entuziast
EV entuziast
102
56

OdgovorNapisal/-a venuciae30 » 17 Apr 2019, 11:24

Febo je napisal/-a:Moram priznati, da imajo zanimivo komunikacijo. Store manager sporoči da je vsako naročilo iz SLO preklicano referentka pa da so že dobavljali avtomobile Slovencem. Hmmm sej ne veš če bi sploh posloval z njimi

Predvidevam, da ni enako naročilo iz SLO - avstrijska spletna stran za konfiguracijo ali nakup v Trgovini v Gradcu.

Meni je bilo namreč jasno, da tam kupim, plačam davek in odpeljem. Potem urejam ostalo v SLO. Ko dobim prometno dovoljenje vložim trgovcu ali na avstrijsko davčno povračilo DDV.
Febo
EV entuziast
EV entuziast
75
6

OdgovorNapisal/-a Febo » 17 Apr 2019, 11:25

venuciae30 je napisal/-a:
Febo je napisal/-a:Se priporočamo za tvoj info in srečno. Kateri model te zanima (mogoče kak skupinski nakup)?

Na voljo naj bi bila samo en model... LR, dual motor
SR in samo zadnji pogon še vsaj pol leta ne.

Aha mene zanima zadnji pogon in upam da bo dobavljiva LR baterija. Dejansko čakam kak test SR baterije. Bjorn je že nekaj govoril da SR baterija ne bo nikoli polnila do 250kw kot LR. Koliko zdej polni SR na V2 superchargerju?
Febo
EV entuziast
EV entuziast
75
6

OdgovorNapisal/-a Febo » 17 Apr 2019, 11:32

venuciae30 je napisal/-a:
Febo je napisal/-a:Moram priznati, da imajo zanimivo komunikacijo. Store manager sporoči da je vsako naročilo iz SLO preklicano referentka pa da so že dobavljali avtomobile Slovencem. Hmmm sej ne veš če bi sploh posloval z njimi

Predvidevam, da ni enako naročilo iz SLO - avstrijska spletna stran za konfiguracijo ali nakup v Trgovini v Gradcu.

Meni je bilo namreč jasno, da tam kupim, plačam davek in odpeljem. Potem urejam ostalo v SLO. Ko dobim prometno dovoljenje vložim trgovcu ali na avstrijsko davčno povračilo DDV.

Kot sem jaz razumel je da pri naročilu kjer je "rechnungsland" SLO naročilo zavrnejo. Torej rabiš A račun in naslov. Kako potem to z davkom in subvencijo? Trenutno preveč ? zame
venuciae30
EV entuziast
EV entuziast
102
56

OdgovorNapisal/-a venuciae30 » 17 Apr 2019, 11:43

Za vse ostale izvedenke je bil odgovor, da prej kot v enem letu ne bo na voljo.

No vmes mi še pojasnila, da prej kot v dveh letih ne bo nič z Y ;)
Uporabniški avatar
context
EV entuziast
EV entuziast
238
47

OdgovorNapisal/-a context » 17 Apr 2019, 13:43

Online je dobavljivo (povsod razen other Europe):
SR+ RWD
LR AWD
LR AWD Performance

V ZDA je mogoce preko telefona ali osebno v trgovini narociti tudi SR RWD in LR RWD, medtem ko MR RWD ne obstaja vec. V Avstriji mi je prodajalka/svetovalka potrdila da je mogoce narociti tudi LR RWD (nekje 52-53k€).

venuciae30 je napisal/-a:Meni je prijazna prodajalka v angleščini s 'štajerskem naglasom' razložila, da je to izvedljivo - nekaj naj bi jih to že storilo.

Katera prodajalka oz v kateri trgovini (Graz?) pa je to bilo?

Seveda bom vse ugotovitve delil z vsemi, ce pa kdo drug pride do kaksnega odgovora pa tudi naj deli.
Uporabniški avatar
context
EV entuziast
EV entuziast
238
47

OdgovorNapisal/-a context » 17 Apr 2019, 13:44

venuciae30 je napisal/-a:Meni je bilo namreč jasno, da tam kupim, plačam davek in odpeljem. Potem urejam ostalo v SLO. Ko dobim prometno dovoljenje vložim trgovcu ali na avstrijsko davčno povračilo DDV.

Tocno tako bi morali biti, in tako tudi je pri vseh ostalih trgovcih.
Febo
EV entuziast
EV entuziast
75
6

OdgovorNapisal/-a Febo » 17 Apr 2019, 15:29

context je napisal/-a:Online je dobavljivo (povsod razen other Europe):
V Avstriji mi je prodajalka/svetovalka potrdila da je mogoce narociti tudi LR RWD (nekje 52-53k€).

Tole bi bila moja opcija. Mi je pa žal da ni v EU mid range modela ker je bil top buy. Mid range baterija je bila dejansko LR z manj celicami.
quadslo
EV začetnik
EV začetnik
26
0

OdgovorNapisal/-a quadslo » 20 Apr 2019, 10:43

Autobroker se oglašuje da vam kot prvi v Sloveniji dobavi Model 3 po naročilu do vrat.
Uporabniški avatar
context
EV entuziast
EV entuziast
238
47

OdgovorNapisal/-a context » 20 Apr 2019, 14:36

Screenshot_20190420-143331.jpg

:clap:
matija
rgornik
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Renualt
175
68

OdgovorNapisal/-a rgornik » 20 Apr 2019, 14:38

Torej si z doplačili zelo blizu 80k eur. Zakaj že potem nebi vzel kar S?
EV entuziast, OVE maksimalist, poznavalec sončne energije
DCT
EV entuziast
EV entuziast
Avto: (zaenkrat še) Mondeo
270
91

OdgovorNapisal/-a DCT » 20 Apr 2019, 17:18

A ni avtopilot po novem serijski pri vseh Teslah,tudi pri nabolj osnovni verziji?
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Kona EV
972
1287

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 20 Apr 2019, 19:32

Ja, tisto doplačilo je za polno samodejno vožnjo, ko bo.
technic
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Celje
53
14

OdgovorNapisal/-a technic » 21 Apr 2019, 09:44

Standard range plus je cca. -10.000€, zraven še -7.500€ subvencije za avto s 415km WLTP, 5.6s do 100 in mrežo SC... 8-)
matija, talker2

Vrni se na