Ioniq by Dejan (@DGJ)

Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
1915
3686

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

OdgovorNapisal/-a DGJ » 18 Jul 2019, 14:51

Naš IONIQ je danes upihnil 2. svečko na torti. Ne bom zapisal nič novega, če rečem, da je še vedno brezhiben, deluje vse b.p. in tako kot je predvideno. Bravo Hyundai. :clap:
Prevoženih je kakšen kilometer manj od 97k km torej smo v 2. letu naredili manj kilometrov (cca 47k) od lani (cca 50k) in smo mu malo prizanašali. :giggle:
Stroški v drugem letu (zavarovanje, servisi, vinjeta, premontaže gum, polnjenje,...) so znašali 956,18 EUR

Kot zanimivost, letos sem prvič opravil podaljšanje registracije kar od doma. Zav. agent je itak prišel domov, potem sem se usedel za comp. in preko e-uprave podaljšal veljavnost prometnega dovoljenja - strošek 4,97 EUR. Čez 2 dni dobil na dom novo prometno in to je to. Praktično in ceneje kot lani ko sem šel do lokalnega ponudnika za podaljšanje registracije. :)
nakaza, SimonZed, magic, matija, Matej, talker2, timo, Stromcek, Avrelij, Vremenko, dunda, Nejccc, kt57, evid
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
3272
4390

OdgovorNapisal/-a matija » 18 Jul 2019, 15:32

Hvala za ta info, nisem vedel da se da online.
DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
1915
3686

OdgovorNapisal/-a DGJ » 01 Okt 2019, 09:44

Opravljen redni servis/pregled na 105k km. Avto še vedno b.p. deluje kot prvi dan.
Strošek servisa 56,16 EUR:
- delo EV = 34,16 EUR
- test zavor = 12 EUR
- kontrolni pregled karoserije = 10 EUR
CRF, Matej, dunda, matija
energija
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
228
166

OdgovorNapisal/-a energija » 01 Okt 2019, 10:53

Očitno imajo različni serviserji različen način obračunavanja ali pa različne cene. Pri AUTOBINCK je test zavor stal le 7,60 €, medtem ko so mi za delo vzeli 61 €. Pregled avta (verjetno tudi karoserije) pa 0 €.
matija
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
1915
3686

OdgovorNapisal/-a DGJ » 01 Okt 2019, 11:17

Se mi zdi, da servisi delujejo malo "po svoje". Ne bi bilo napak malo preveriti različne servise in pridobiti ponudbe za redni servis. :giggle:
Matej

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na