Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovori
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a pirpy »

No povej kdaj greš bom z Zoe zadaj vozu, če ti zmanjka, da te šlepnem do polnilnice
magic, DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Sporočim... zna pa kar trajati, da mi uspe najti prosti termin za tale projekt.
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

300 km po avtocesti narejeno... Relacija Ljubljana - Koper - Brnik - Ljubljana -> GOM ostalo še 47 km... Video bo fertik čez kak dan samo da intro naredim!
Je pa to vožnja hitrosti šleperistov kjer je bilo pač varno (avg hitrost sem imel 76 km ker sem krogcal še po Kopru)... največ požre klanc gor in nazaj... po ravnini delal po 3.5km na 1% baterije...
Zame to ni vožnja ampak nekako umiranje na obroke da pa se. Zanimivo je ko ratajo tovornjakarji živčni ker jim ni jasno zakaj ne greš mimo .
magic, CRF, evid, DGJ, Hitch-Hiker, matija, Nejccc, robertto, Desty, giotto
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Impresivno!
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Robinhood napisal/-a:300 km po avtocesti narejeno... Relacija Ljubljana - Koper - Brnik - Ljubljana -> GOM ostalo še 47 km... Video bo fertik čez kak dan samo da intro naredim!
Cestitke.
Se pravi se da. Se je upanje, da pridem do morja brez polnjenja.
Robinhood napisal/-a:Je pa to vožnja hitrosti šleperistov kjer je bilo pač varno (avg hitrost sem imel 76 km ker sem krogcal še po Kopru)... največ požre klanc gor in nazaj... po ravnini delal po 3.5km na 1% baterije...
Zame to ni vožnja ampak nekako umiranje na obroke da pa se. Zanimivo je ko ratajo tovornjakarji živčni ker jim ni jasno zakaj ne greš mimo .
Tovornjakarji ratajo zivcni ja, ko se jim za rit nalepis in ne prehitis. Zanimivo je da imajo traktoristi na lokalnih ovinkih podobno reakcijo, ko jih dohitis in zaradi nepreglednosti ne letis na vso silo mimo, kot to naredi velika vecina.
Robinhood, Nejccc
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Opravljen 3. redni servis... malo predčasno, da s(m)o združili z garancijsko menjavo aktuatorja na 44.000km:
- menjava aktuatorja 0 EUR
- menjava filtra klime (baje je bil spet "zabit") , 27,91 EUR
- delo, 8x 3,50 EUR
- potrošni material 2 EUR (???)
SKUPAJ z DDV 70,65 EUR

Naj bi bila opravljena tudi nadgradnja FW oz. oni so rekli navigacije. Moram preveriti številke verzij.
Robinhood
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

DGJ napisal/-a: - menjava filtra klime (baje je bil spet "zabit") , 27,91 EUR
Da se ti ne vozis kje po kaki puscavi.
DGJ napisal/-a:- potrošni material 2 EUR (???)
Sraufencigerj se obrabijo pa kako kavo je treba spit.

Samo se vedno je to precej cenej kot ICE. Edin filter klime se mi zdi da res pretiravajo.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

To bo seveda, za vikend hodimo ponavadi v Saharo na off-road.

Ne bom se razburjal zaradi mogoče 10 EUR prihranka... imam raje dobre odnose na servisu. Gre v končni fazi za "delovno sredstvo" in lahko zaradi teh 10 EUR prihranka veliko več izgubim drugje.
timo
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Matej »

Jaz bom pri naslednjem servisu zraven. Hočem videti filter iz svojega avta.
DGJ, evid
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Matej napisal/-a:Jaz bom pri naslednjem servisu zraven. Hočem videti filter iz svojega avta.
Označite si, pa boste videli hec. Na ta pravih servisih. Meni so večkrat želeli prodati tekočino za stekla, katero so dolili. Ker so me že kdaj naplahtali, sem si to lepo sslikal, potem so bili užaljeni, da je to nepošteno, Ja tako mi je rekel!??
Robinhood, instrukcije, matija
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

Takole video je narejen upam, da bo ok... počasi nadgrajujem znanje okoli snemanja in editiranja bo pa vsakič bolje. Upam

Če koga zanima kaj več pa le na dan z besedo...

Še povezava do videa: https://youtu.be/rYvORI_eBJI
evid, DGJ, magic, giotto, crunchy, SimonZed, robertto, matija, CRF, Desty
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Hm. Moj nacin voznje. Sam da ponavadi vozim hitreje od sleparjev.
Radar ali "na roke"?
Klima?
Lane assist si enkrat omenjal...

Pa povprecna hitrost tudi ni tako slaba. Ce je treba, se da.
Robinhood, DGJ
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Kakor sem videl (opazil) je bil radar na delu, lane assist pa tudi (saj je piskal, hehe).
Robinhood
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

Včasih je bil radar večinoma na roke... Če ne mi je preveč dolgčas... ko sem slikal sem večinoma oboje uporabljal pa je bil LKAS živčen ker nisem dobro prislonil noge
AC je na OFF - sem dal v opis pod video sem pa pozabil dati napis na začetek videa... bom pri naslednjem dodal vse parametre vključno s tlakom v pnevmatikah. Sedaj testiram kako je vozit na 2.8 in ni ok vsaj za moje pojme... ni totalna katastrofa imam občutek da je poraba malo manjša ampak bolj zanemarljiva - največ prišparamo z načinom vožnje.
Nejccc, magic, Hitch-Hiker, MIRANRR, SimonZed, robertto, DGJ, ixi, CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a CRF »

@Robinhood, fajn video. Si se kar potrudil. Samo dva nasveta. Pazi na glasbo iz radia. Youtube je občutljiv na avtorske pravice. In slike, ki jih prilepiš na video, cropaj na maximum, da je kar se da veliko tisto kar je bistveno.
Robinhood
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

DGJ napisal/-a:Naj bi bila opravljena tudi nadgradnja FW oz. oni so rekli navigacije. Moram preveriti številke verzij.
Nadgradnja je bila. Pripenjam fotko vseh šifer na NAVI zaslonu (se oproščam zaradi prahu, sem ga šele na fotki videl )
20180604_103822.jpg
20180604_103822.jpg (65.71 KiB) Pogledano 7150 krat
Kaj sem še opazil pri tej nadgradnji. Zdaj mi tudi ob dohodnem klicu na zaslonu izpiše ime klicatelja (iz imenika GSM-ja), prej je bilo to samo ob odhodnem klicu.

Kaj sem še opazil včeraj ko sem se vračal iz Istre, ko sem imel vklopljen AP na GSM. Na hrvaškem lepo delujejo obvestila o prometu na vgrajeni navigaciji (konkretno zastoji na meji in predviden čas podaljšanja poti), ko pridem čez mejo takoj obvestilo, da podatki o prometu niso na voljo.
Pohvale Hrvaški in graja za SLO, ki se imamo za tehnološko napredno državo.
Robinhood, MIRANRR
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Pri ICE si nisem tega nikoli vodil... so bili pač avti precej cenejši. Tukaj me pa zaradi visoke investicije zanima ali sem se (stroškovno gledano) pravilno odločil zato se malo igram s številkami in si vodim celotno evidenco stroškov, ki so nastali (nastajajo) z lastništvom IONIQ EV (nakup, zavarovanje, registracija, vzdrževanje, gume, brisalci, polnjenja,vinjete...skratka vse)
Do zdaj je strošek vsakega prevoženega km 0,75 EUR.
Seveda upam, da bo ta znesek padel oz. bo še padal precej nižje z vsakim prevoženim km.

Mogoče je podatek zanimiv predvsem tistim, ki se odločajo za nakup EV.
Seveda bom to še naprej spremljal in si vodil evidenco ter občasno objavil tukaj.
evid, Nejccc, FSP, matija
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a desiro »

Zanimiv podatek o ceni km, sam se zavedam da nekaj grozno prišparal ne bom in da bo takšno EV življenje imelo tudi za posledico manj spontane odločitve o recimo izletih.

Moram pa priznati da sem že od kar sem dobil za nedoločen čas gledal za novimi vozili, in ko sem se zagledal v kakšen avto seveda nisem hotel osnovne opreme, ko smo prišli do aktivnega tempomata pa je bil znesek že okrog 35 k...torej če investicje za avto ne računam bom prišparal. Starega pa moram tako ali tako prodat dokler je sploh še kakšna vrednost.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Seveda je (zaenkrat še) velika razlika med ICE in EV pri stroških vsakega prevoženega km.
Pri EV je večina stroška nakupna cena vozila in potem manjši delež preostalih stroškov za obratovanje medtem, ko je pri ICE obratno. Na začetku nižji stroški (ali pa tudi ne, odvisno kakšen rang ICE vozila se kupi) in potem stroški za vsak prevožen km z leti naraščajo.

Tole sem zapisal kar precej splošno, lahko se pa vsak loti malo izračuna in bodo zneski presenetljivi.
Recimo pri ICE s porabo 6 litrov diesla je strošek samo goriva za 100.000km 7.860 EUR ob trenutno veljavni ceni. To je skoraj 8 centov/km samo strošek goriva. Kje je še vse ostalo.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

Odgovor Napisal/-a magic »

Jaz ko sem gledal kar dobro opremljenega dizla c4 picasso in leasing na 7 let me je vse skupaj z obrestmi, ki so bili cca 8% prišel skoraj 30k, tko da če vse skupaj izračunaš si skoraj s ceno za EV. Če pa hočeš radarski tempomat pa potem mora biti še avt. menjalnik si pa na istem.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”