Ioniq by Dejan (@DGJ)

Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO, CITIGOe iV
2661
5078

Re: Ioniq by Dejan (@DGJ)

OdgovorNapisal/-a DGJ » 29 Sep 2020, 12:11

Ogo je napisal/-a:Ioniq/Hyundai ne javlja, če je baterija daljinca slaba?
Toyota/Lexus ima to opozorilo. Tako da na podlagi tega menjaš baterijo preden pride do popolnega mrka.

Žal ne.
Toyota :tup:
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2661
5078

OdgovorNapisal/-a DGJ » 29 Sep 2020, 12:11

Matej je napisal/-a:Pišuka, pri mojemu je še vse prvo. Samo še čakam, da bom na cesti ostal :).

Matej kot kaže si izbral boljšega od obeh. ;)
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh i,leaf
2100
1028

OdgovorNapisal/-a pirpy » 29 Sep 2020, 12:29

Tudi zoe teži tedne prej...
Ogo
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona EV
318
194

OdgovorNapisal/-a Ogo » 29 Sep 2020, 12:43

Nič, bo treba torej preventivno menjat na vsake 2 leti, pa bo mir.
EVH
amaterB
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Slovenija
Avto: e-up! (od žene)
206
105

OdgovorNapisal/-a amaterB » 29 Sep 2020, 13:48

Na 2 meseca starem golfu je brez opozorila šla baterija v enem ključu, čez nekaj tednov pa še v drugem. Zdaj je slabi dve leti in se ni ponovilo. Nov avto je sicer par mesecev stal/čakal na WLTP homologacijo, morda je bil v kakem čudnem stanju, da je ključ ves čas komuniciral z avtom?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2661
5078

OdgovorNapisal/-a DGJ » 29 Sep 2020, 15:33

Edino kar sem opazil in to sedaj ko razmišljam za nazaj, da se včasih ni hotel odklenit, pa sem mislil, da sem slabo pritisnil na gumb (na avtu ali pa na ključu). No kot kaže so bili to prvi znaki zadnjih vzdihljajev baterije.
timo, prijazen, Ogo
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
2460
1983

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 19 Okt 2020, 17:45

Pri meni je pa ena zanima kombinacija ne pri avtu pač pa pri garažnih vratih. Daljinec v garaži v avtu ima direktno vidno linijo dva metra, vedno odpre šele pri drugem pritisku, medtem ko izven garaže prav tako v avtu, brez vidne linije odpira na 15m. Pojma nimam zakaj, sem se navadil, da vedno vsaj dvakrat stisnem 8-)
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2661
5078

OdgovorNapisal/-a DGJ » 20 Okt 2020, 06:44

Mrtvi kot? :giggle:
FV-EV
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2661
5078

OdgovorNapisal/-a DGJ » 17 Nov 2020, 11:59

Naš IONIQ je prevozil 150k km in opravil naslednji redni servis.
Strošek tokrat malo večji - 130 EUR tudi zaradi menjave pnevmatik za zimske. Časa imam te dneve bolj malo in sem ob rednem servisu rekel še za premontažo (35 EUR).
Opravljeno je bilo še:
- filter klime (35 EUR)
- delo (48 EUR)
- čiščenje in test zavor - (12 EUR)

Avto po menjavi 12V akumulatorja in baterije na ključu deluje b.p. Vse ostalo je kot prvi dan. Še vedno se ne morem načuditi kako brezskrbno je lahko z EV v primerjavi z ICE, ko je bilo stalno nekaj narobe, ropotalo, menjava tega in onega.

Z EV nič od tega, polniš in voziš. 8-)
Joj, da se ne bom zarekel. Trkam na les (glavo). :giggle:
evpolnilnice, nakaza, talker2, Matej, EV+PV entuziast, Nejccc, robertto, timo, hribovc0601, EVH, GM, Sebastijan, matija, Nemelk, Stromcek, skicEV, instrukcije, Vodokotlic
Janez
Avto: Ioniq
9
1

OdgovorNapisal/-a Janez » 19 Nov 2020, 18:10

Pozdravljeni sotrpini v EV

Moje ime je Janez in zadnje 3 mesece sem tudi sam ponosni lastnik E Ioniq-a, sedaj si pa počasi nabiram izkušnje, (kolikor lahko zaradi korone) zaenkrat le po Slo. Ker je to moj prvi in edini EV, mogoče ne tudi zadnji, me marsikaj zanima. Veliko sem izvedel na teh straneh :geek: , nekaj je še sivine :( , včasih se pojavi tudi črno :bang: .

Predvsem me zanimajo vaše izkušnje glede polnenja na avtocesti Lj - Munchen - Zurich (Je kdo že opravil to relacijo z EV ?). Verjetno bi bila to najbolj enostavna ruta za EV. Prej z Mazdo sem šel to, ali Lienz - Bruneck ali pa na Milano.

Polnenje na dc na Petrolu sem opravil 2 X in nekajkrat na raznih parkiriščih po Slo. Bolj poskusno kot iz potrebe. Zaenkrat je še kar šlo, ni bilo nekih težav, sem bil pa presenečen, ker je kar dosti (preveč) polnilnic, ki so namenjene samim sebi. Enostavno so izključene. Če pokličem na servisno številko se ne javi nihče (enako je z Petrolovo ali Gremo na el.), oz nihče ne ve povedat zakaj tako. Treba bo še marsikaj porihtat v tej smeri, da bodo ljudje se lažje odločali za EV. Drugače ga polnim doma, kjer pomaga še SE.

Z avtom sem pa, zaenkrat, zelo zadovoljen. Vozi se lepo, je lepe oblike (vsaj zame), minus bi mu prisodil samo zaradi kljuke za prtlažnik za kolesa, ki ga ni.
robertto, EVH, DGJ, EV+PV entuziast, Nemelk, prgrmr, Nejccc, FV-EV, Brihtol
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1143
1021

OdgovorNapisal/-a robertto » 19 Nov 2020, 18:19

Cestitke in srecno voznjo.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2661
5078

OdgovorNapisal/-a DGJ » 19 Nov 2020, 19:22

Janez čestitke in srečno vožnjo. Verjetno imaš novega FL IONIQ.
Glede omenjene relacije pa bodo drugi več vedeli, jaz sem v tej smeri samo 1x letno na smučanje. Do Brunecka polnim 2x na Petrol DC Radovljica in na DC v Lienzu. Če imaš novi IONIQ ti bo verjetno dovolj 1x do Brunecka. Za naprej pa ne vem.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona EV 64 kWh
1870
2782

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 19 Nov 2020, 19:25

Janez je napisal/-a: Predvsem me zanimajo vaše izkušnje glede polnenja na avtocesti Lj - Munchen - Zurich (Je kdo že opravil to relacijo z EV ?). Verjetno bi bila to najbolj enostavna ruta za EV. Prej z Mazdo sem šel to, ali Lienz - Bruneck ali pa na Milano.

Če greš na ziher, predlagam Ionity, potem ABRP predlaga takšno pot za novega Ioniqa (38 kWh), 130 km/h po AC:

lj-munchen-zurich.jpg

Sicer bo bolj varno, če polniš +5 %, da prideš z 10 % na polnilnico. Vse to lahko poljubno nastaviš:
A Better Routeplanner
DGJ, prgrmr, Janez
Janez
9
1

OdgovorNapisal/-a Janez » 21 Nov 2020, 09:32

Hvala @Simon, uporabni planer. Le milj mi nikakor ne uspe spravit v km. :bang:
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona EV 64 kWh
1870
2782

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 21 Nov 2020, 09:36

Janez je napisal/-a:Hvala @Simon, uporabni planer. Le milj mi nikakor ne uspe spravit v km. :bang:

Ja, jaz se brez, da bi preveril v ABRP, praktično nikamor ne odpravim (razen znanih relacij, ko vem, koliko baterije bo šlo). Napovedi so v mojem primeru nekoliko konzervativne, ker mi običajno ostane več baterije.

Bolj na koncu nastavitev (Settings) je tudi možnost izbire merske enote:
settings.jpg
Janez
9
1

OdgovorNapisal/-a Janez » 21 Nov 2020, 10:38

Super, sedaj mi je bolj domače, v km. Malo se igram :giggle: in vnašam različne destinacije, pa na nekih polnilnicah napiše tudi ceno polnenja, na nekaterih ne. Ali to pomeni, da so le te zastonjske? Npr Lidl bezirk ST Johann im Pongau. Kako je z polnenjem v tem primeru? Se aktivira le z klicem tel. ali je potrebna kakšna kartica za aktivacijo? Kje bi se dalo videti (če sploh) za posamezne polnilnice?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
2460
1983

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 22 Nov 2020, 15:45

Pred trgovskimi centri so bile vse zastonjske, se pa to zdaj počasi spreminja in ni več ziher. Kako je updatana ta aplikacija, pa ti bodo morda znali povedati uporabniki, ki so imeli kakšen takšen primer v praksi.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na