GOM pri ioniq vprasanje/problem

methos
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: MB
Avto: Hyundai Ioniq Electric
116
10

GOM pri ioniq vprasanje/problem

OdgovorNapisal/-a methos » 18 Maj 2019, 13:19

zadnjih nekaj dni opazam cuden GOM

napolnim na DC do 94.% zunaj je danes 20C in mi
prikazuje donet 177 km potem se vozim po mestu 15 km in se zdaj mi je domet prikazan 177km.

Vceraj ko sem polnil je recimo bilo 196 km na 94%

po cem se to izracunava domet? ker mi je cuden, ko vcasih polnim na AC do 100% imam v startu 212km pa je zunaj 15c, drugic spet je zunaj 17c pa je 200km

ali je problem software ali kaj baterija ? 4 mesece je auto v uporabi 10k prevozenih
Uporabniški avatar
SimonZed
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Kona EV
1099
1524

Re: GOM pri ioniq vprasanje/problem

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 18 Maj 2019, 13:44

Odvisno od načina nedavnih voženj. Če si zadnje čase več vozil hitro, ti bo GOM kazal manjši domet (zaradi višje povprečne porabe). Če se potem voziš bolj varčno, bo GOM počasneje padal ali celo naraščal (ker se bo preračunal na nižjo porabo). S samim polnjenjem GOM nima zveze (razen seveda s tem, na koliko odstotkov je baterija napolnjena), odvisen je od načina vožnje.
Zadnjič spremenil SimonZed, dne 18 Maj 2019, 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: MB
Avto: Hyundai Ioniq Electric
116
10

OdgovorNapisal/-a methos » 18 Maj 2019, 13:45

SimonZed je napisal/-a:Odvisno od načina nedavnih voženj. Če si zadnje case vec vozil po avtocesti, ti bo GOM kazal manjši domet (zaradi višje povprečne porabe). Če se potem voziš bolj varčno, bo GOM pocasneje padal.ali celo naraščal. S samim polnjenjem to nima zveze (razen seveda s tem, na koliko odstotkov je baterija napolnjena).

sem ja dirkal po AC sreda, cetrtek ms - lj - ms povprecno 135km/h
vceraj pa mb - zg vse sport drive mode...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Kraj: Ljubljana
Avto: Kona
807
818

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 18 Maj 2019, 13:51

A morda kdo ve, koliko sto ali tisoč zadnjih km uporablja Hyundai za računanje GOMa?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: BMW 225xe | Citroën C-Zero
2550
3709

OdgovorNapisal/-a matija » 18 Maj 2019, 21:04

Ko sem vozil Kono39 je bilo bolj zadnjih nekaj deset. GoM je spremenil napovedi po 20-30km.
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
414
571

OdgovorNapisal/-a Robinhood » 18 Maj 2019, 21:06

FV-EV je napisal/-a:A morda kdo ve, koliko sto ali tisoč zadnjih km uporablja Hyundai za računanje GOMa?

Za Ioniqa bi po občutku rekel da nekje med 10 - 14 dni in da nima veze s kilometri... Mislim da glede na history porabe upošteva samo avg porabo/dan. Lani sem delal 14 dni kratke razdalje poleti in vozil v ECO se je GOM dvigal malo po malo do 286km potem je bilo tudi kar nekaj relacij in je tam tudi ostal do padca temperature...

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na