Ioniq od Gorazda

Odgovori
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

V čakanju, da mi kadrovska vrne in direktor podpiše dokumente za kredit sem si že izdelal zunanjo omarico s šuko vtičnico. Trenutno sem proti koncu z gradnjo hiše in v naslednjih mesecih se bo urejala okolica, do takrat pa bo ta lesena hiška morala biti zadosti.
Priponke
IMG_5868.jpg
kt57, SimonZed, CRF, talker2, matija, DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Gorazd, tako kot pravita @Nejccc in @Matej... ta zvok je a ga tudi jaz "ne slišim" več oz. mi ni moteč.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

V petek sem na tej strani https://evcables.co.uk/index.php/charge ... ables.html kupil kabel Type2-Type2, 32amp, 7.5m. V ponedeljek so ga poslali in danes sem ga prevzel. Dva nasveta glede nakupa;
1. internet stran mi ni pustila plačati, dokler se nisem registriral, čeprav stran ponuja opcijo, da kupiš kot gost
2. stran ti ponudi dve možnosti plačila, jaz sem izbral drugo in tako privarčeval 7,71€. Glej spodaj sliko, kaj sem jaz izbral, meni pa so vzeli iz računa 205,28€ namesto 212,99€.
Priponke
kabel.jpg
brisi.jpg
brisi.jpg (70.63 KiB) Pogledano 3518 krat
CRF, Vremenko, Robie, DGJ, SimonZed
bnovak88
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 53
Kraj: Vodice
Avto: Peugeot ion
49
122

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a bnovak88 »

Tako kot moraš na Hrvaškem na bankomatih in POSih izbrati opcijo brez konverzije. Je vedno ugodneje, da ti domača banka dela konverzijo kot oni.
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

energija napisal/-a:V petek sem na tej strani https://evcables.co.uk/index.php/charge ... ables.html kupil kabel Type2-Type2, 32amp, 7.5m. V ponedeljek so ga poslali in danes sem ga prevzel. Dva nasveta glede nakupa;
1. internet stran mi ni pustila plačati, dokler se nisem registriral, čeprav stran ponuja opcijo, da kupiš kot gost
2. stran ti ponudi dve možnosti plačila, jaz sem izbral drugo in tako privarčeval 7,71€. Glej spodaj sliko, kaj sem jaz izbral, meni pa so vzeli iz računa 205,28€ namesto 212,99€.
Plačal si pa s kartico ali s Paypal? Dobra informacija, hvala!
energija
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

Plačal z MasterCard kreditno kartico. Ne spomnim se, da je opcija PayPal.
Vremenko
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

17. dan po e-pošti oddal pravilno izpolnjeno vlogo za odobritev kredita s prilogami na Intesa Sanpaolo. Nasvet: ko sem poslal vso dokumentacijo v prepričanju, da sem vse pravilno izpolnil, sem jih vseeno poklical in gospa mi je povedala, da en dokument ni popolnoma izpolnjen, tako da sem potem tudi to napako še isti dan odpravil. Se izplača poklicati in preveriti (če ne neseš osebno vloge na banko). Sicer bi verjetno bil kakšen dodaten dan zamude. Kredite pa menda izplačujejo ob torkih in petkih.
P.S.: avto me že čaka v salonu, kar mi je potrdil prodajalec in čakajo le še prejem kupnine.
DGJ, CRF, Vremenko, magic
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

19. dan. Sobota pa imam malo več časa. S hčerkama šel pogledati avto, ki me že čaka pri prodajalcu. Dali so mi navodila, da jih bom lahko preučil pred prevzemom in pred prvo vožnjo. Zimske gume na platiščih. Letne v prtljažniku.
Priponke
B6DD1EEA-A445-4523-BC29-0E17D16D07E1.jpeg
B6DD1EEA-A445-4523-BC29-0E17D16D07E1.jpeg (144.95 KiB) Pogledano 3377 krat
Bravo, Berda, magic, matija, robertto, nakaza, CRF, evid, Dzun Tao, DGJ
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a magic »

Čestitke, a ima črno masko?
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

magic napisal/-a:Čestitke, a ima črno masko?
Ja. Točno ta, ki je na fotografiji in bo v cca 10 dneh moj.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Črna maska je bila za doplačilo?
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

SimonZed napisal/-a:Črna maska je bila za doplačilo?
Jaz sem vzel avto iz zaloge, tako da nisem mogel nič izbirati. In ta je imel črno masko, s čimer so me žajfali, da jo dobim brezplačno, če ga vzamem in še nekaj teh trgovskih trikov, da so se znebili avta iz zaloge. Menda sem jaz dobil boljše opremljen avto za manj cene kot sicer.
SimonZed, DGJ
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a robertto »

Kaksno opremo si pol dobil? Usnje, sibedah, gretje/hlajenje sedezev, ... In za kaksno ceno?
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

HYUNDAI IONIQ EV 5-vratni 88 električni IMPRESSION, dodatno črna maska in zatemnjena stekla zadaj, vključena priprava vozila, dodaten komplet zimskih gum = 37.900 €. Država pa mi bo potem predvidoma povrnila 7.500 €. Usnjeni sedeži, gretje/hlajenje sedežev, samo strešnega okna pa ni. V prilogi je njihov uradni cenik in ti lahko povem, da sem dobil vse, kar je našteto na strani 3. Če pa greš na stran 2, pa nisem dobil iz seznama Dodatne opreme samo električno pomično strešno okno in kabel Tip2. Kot lahko vidiš iz mojih predhodnih zapisov, sem istovrstni kabel kupil za 200 €, oni pa hočejo zanj 400 €.
Priponke
CENIK_IONIQ_EV_2018_11_20(4).pdf
(315.61 KiB) Prenešeno 76 krat
robertto, Nejccc
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

Prebral sem si navodila in ugotovil, da so napisana za IONIQ HYBRID. Prodajalca sem o tem obvestil in ga spomnil na spoštovanje zakonodaje, ki veleva, da morajo avtu priložiti slovenska navodila. Danes so me klicali, da se je zgodila napaka in da mi bodo ustrezna navodila priložili, ko prevzamem avto. Imam občutek, da so se mi malo "zlagali" in da sedaj rešujejo zagato s prevajanjem in tiskanjem ustreznih navodil. Sedaj pa vprašanje za tiste, ki ste pred kratkim kupili IONIQ;

ALI STE DOBILI NAVODILA V SLOVENSKEM JEZIKU ZA IONIQ EV PRI PREVZEMU AVTA?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Jaz sem ga kupil pred dobrim letom dni pa še nisem dobil navodil. Je pa res, da nisem nekaj preveč tečen.

Kar sem potreboval sem si našel na spletu iz angleških navodil.
energija
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1885
Avto: V vsakem primeru EV
1774
1661

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a Matej »

Jaz tudi nisem zapenjal. Podobno kot pri Nejcc, sem si ogledal vse preko spleta.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Čeprav mi je hecno. Pri nas smo uvozniki cenejših izdelkov, kjer nas prvi prevod stane več kot prodajna cena nekaj kosov tega izdelka (je tehnična roba). Vsakič, ko je nova verzija, moramo dati prevesti navodila.

Pri avtu, ki je vreden bistveno več, pa si enega malega prevoda ne morejo privoščiti?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Se pridružujem izjavi @Nejccc. Imam kar nekaj tega "špeha" in nekaj so mi ga poslali naknadno a ga še nisem pogledal, odprl.
Če kaj potrebujem, grem pogledati v angleška navodila, ki jih imam v PDF. Je hitreje in enostavneje.
Nejccc
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Ioniq od Gorazda

Odgovor Napisal/-a energija »

Prav je, da vsak pove svoje mnenje o tem in tudi jaz nisem "zapenjal". Samo vprašal sem jih in jezi me, ker sem skoraj siguren, da so se mi zlagali, da imajo prevod, samo niso ga dali zraven. Zato bi rad izvedel od zadnjih kupcev Ioniqa, ali so dobili zraven avta tudi SLOVENSKA navodila za uporabo. Sicer pa; kot je zapisal že Nejccc; tudi jaz sem delal v trgovini in vem kako inšpektorji zapenjajo, če ni navodil za kavni mlinček, ki ima samo gumb 0 in 1. Tu pa plačaš 40.000 € in ne dobiš navodil. Ali lahko kdo od novejših lastnikov IONIQ-a odgovori? Prosim, da poteši mojo radovednost.
Nejccc, SimonZed, FV-EV
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”