Ioniq kot edini avto?

Odgovori
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Matej napisal/-a:@magic, malce pozno, ker si avto že naročil pa vendarle si tole poglej;
https://www.youtube.com/watch?v=IxTPeia9-ms

@DGJ, na koncu pa pove celo pove tisto o update, ki je po njegovem mnenju prišel že januarja. Jaz pa sem imel informacijo, da je nadgradnja prišla v začetku februarja.
Hvala Matej, sem tolk enih testov pregledal pa prebral, samo tega pa nisem našel. Sem pa danes dobil 2 dobri novici, 1. in najpomembnejša je "bolj zasebna" , druga pa, da je ioniq v Sueškem prekopu trenutno. Pa še sončno bojo kmal (cca.3t) začel delat. Vse gre še bolš kot po planu
DGJ, CRF
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a Matej »

Torej se boš vozil že čez en mesec.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Matej napisal/-a::) Torej se boš vozil že čez en mesec.
Sem dobil danes sporočilo, da pričakujejo vozilo čez 14 dni v Kopru, potem pa še carina in vse kar pride zraven. Upam, da bo kredit od eko sklada tačas urejen. Ima kdo kaj izkušenj koliko časa je potrebnega, da pride do realizacije kredita?
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a robertto »

Od takrat, ko dobis vin kodo avtomobila do takrat, ko se z avtom odpeljes od prodajalca, cca 3 tedne.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Vin kodo že imam. Upam, da se s kreditom kaj ne zaštrika.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Če gre plača skozi se nima kaj zaštrikati! Jaz sem za kredit preveril na banki že prej kot sem sploh zaprosil za njega.
magic napisal/-a:Vin kodo že imam. Upam, da se s kreditom kaj ne zaštrika.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ce ze imas vin kodo, nic cakat. Zacni z papirologijo. Najprej na eko sklad, nato banka San paolo, ko imas pa prometno pa subvencija eko sklada.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

robertto napisal/-a:Ce ze imas vin kodo, nic cakat. Zacni z papirologijo. Najprej na eko sklad, nato banka San paolo, ko imas pa prometno pa subvencija eko sklada.
Vlogo za kredit sem že oddal. Prej ko sem še imel v mislih kupiti Kio Optimo karavana plug-in sem biu tudi na bivši banki Koper, kjer pa mi je lahko samo izračun naredila, ki pa je skoraj identičen izračunu na eko skladu. Če gre kredit skozi odloči zav. Triglav, banka nima nič s tem. Mal me sam skrbi, ker je žena porok za sončno el. in ne vem kako je potem pri odločanju glede kredita (kredit bo na njo), kar se tiče plače gre brez problema skozi. Je pa tudi gospa iz Eko sklada že klicala in rekla, da se znesek kredita zmanjša za subvencijo, tako da je max. 30k €. Sem mislil, da bom dobil vsaj 34k€, ker je še kar nekaj stroškov pa še doma bi malo garažo uredil. So mi na Kii rekli, da lahko dobim celoten znesek kredita, pa ni tako.
Za subvencijo pa pravijo, kar po tem ko je že registriran in takrat rabiš vin številko, za kredit je tko ne. Sem mislil, da bi bil kaj prej na vrsti za subvencijo pa pravijo da ne, samo oni bi imeli več dela s pozivi o manjkajočih dokumentih.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a robertto »

Pri meni je bilo tako, da brez VIN stevilke nisem migel zaprositi za kredit eko sklada. Kasneje sem rabil pa prometno od novega avta, da sem lahko zaprosil za subvencijo. Druge poti ni.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Sedaj za kredit ne potrebujes vin številke, za subvencijo pa prometno, plačan račun, homologacija pa mogoče še kaj.
robertto
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Evo, točno 1t je minilo, da sva dobila odločbo, zdej pa samo še zavarovalnica Triglav mora požegnat.
CRF, Matej, robertto, talker2, DGJ, evid
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Danes dobil klic od Hyundaia, vozilo je že carinjeno in ga lahko v ponedeljek prevzamem, men pa še ni ta Triglav odobril kredita, kr nekaj komplicirajo, čeprav glede kreditne sposobnosti ni problema, bi bil lahko še precej višji znesek
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ne vem v čem je problem, jem na banki dal obrazce in to je to .
http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=23&t=1108 tako je potekalo pri meni

magic napisal/-a:Danes dobil klic od Hyundaia, vozilo je že carinjeno in ga lahko v ponedeljek prevzamem, men pa še ni ta Triglav odobril kredita, kr nekaj komplicirajo, čeprav glede kreditne sposobnosti ni problema, bi bil lahko še precej višji znesek
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Problem je v tem, ker sva z ženo zaposlena v istem podjetju in hočejo, da sem za kredit porok, čeprav je sama čist lepo kreditno sposobna. Jaz pač nisem, ker imam kredit za stanovanje. Ne vem kaj bojo sedaj pogruntali, k so še moje podatke dobil
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 450
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
445
633

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

magic napisal/-a:Problem je v tem, ker sva z ženo zaposlena v istem podjetju in hočejo, da sem za kredit porok, čeprav je sama čist lepo kreditno sposobna. Jaz pač nisem, ker imam kredit za stanovanje. Ne vem kaj bojo sedaj pogruntali, k so še moje podatke dobil
Komplicira ti zavarovalnica (Triglav).
Lahko skrajšaš dobo? (bi znalo pomagat)
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Triglav ja, no sej mogoče bo šlo sedaj brez problema čez, včeraj in danes pa ni bankirke, da bi kaj izvedel. Bom videl, bomo že nekak upam rešil. Samo butasto se mi zdi, zakaj komplikacije, če je več kot kreditno sposobna, a če bi bil pa mal bol znan pa bi šel po 5M pol bi pa šlo, jao.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Iste težave sem imel ko sem želel kredit preko EKO SKLADA... komplikacije na banki, zavarovalnici... sem pustil vse skupaj in se zmenil direktno na Hyundai Šubelj. Je malenkost manj ugodno ampak so mi vsi "živci" ostali.
Uporabniški avatar
Luka
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 156
Kraj: Litija
Avto: vw e-up! 2017
119
326

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a Luka »

Ja, jaz sem se tudi spraševal kakšen avto kupujem v milijonih... Ne vem od kje toliko pleha po cestah na pufe pa jih ni malo +80.000€, k jim je moj avto samo za avans Čudno da nam toliko komplicirajo.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a magic »

Luka napisal/-a:Ja, jaz sem se tudi spraševal kakšen avto kupujem v milijonih... Ne vem od kje toliko pleha po cestah na pufe pa jih ni malo +80.000€, k jim je moj avto samo za avans Čudno da nam toliko komplicirajo.
To je problem k ni konkurence, edina zavarovalnica ki zavaruje take kredite je Triglav. Seveda pa to zavarovanje, ki ga tudi še kar plačamo, niti ni nobeno zavarovanje, če kaj pride, da ne moreš plačevat obrokov, potem zavarovalnica banki poplača, nam revežem pa vse pobere kar imamo, samo če nimaš nič, da bi ti vzeli, potem so oni v izgubi. In kljub vsemu so težave

Če bi jaz vsaj približno tako, kot podjetnik, posloval kot poslujejo zavarovalnice bi bil tud bogat, tako je pa tko tko

Mah brez veze, to so že druge teme, pozitiva pa bo
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Ioniq kot edini avto?

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Tako je... kjer je volja, tam je pot.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”