Hyundai Kona - predstavitev

Odgovori
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1887
Avto: V vsakem primeru EV
1777
1661

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Matej »

@Matija, kako pa bila sosedu čez cesto všeč?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

Barva je važno samo da je lastniku všeč! Rumena res seka. Pravijo da je najbolj električna
SimonZed, Matej, Nejccc
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a: Jah pismo, zdej je kaj je...
Čisto sveže slike acid yellow, zgleda umirjeno rumena, verjetno odvisno od svetlobe:
https://e-klar.xyz/2018/11/07/erster-ei ... id-yellow/

Tudi slike notranjosti, test kratkih/dolgih led luči...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Glede na zgodnji opis kaže, da imajo led luči v notranjosti samo modeli s strešnim oknom, torej bomo mi dobili klasične žarnice.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a matija »

Matej napisal/-a:@Matija, kako pa bila sosedu čez cesto všeč?
Kako pa ves?

Nisva govorila sem ravno sel mimo s tamalo in se nksem mogel ustavljat. Je pa omenil ze lani da bi jo kupil.
SimonZed napisal/-a: Tja notri bom jaz montiral razsmernik iz 12V na 220V, ker je tam edina vtičnica za vžigalnik, pa bo lepo skrit (e-niro ima v serijski opremi šuko vtičnico zadaj).
Ce spravis kable skozi armaturko do akumulatorja in vezes tja, bos lahko ven sigurno potegnil 1kW. Je pa fajn da je takrat avto v kontaktu, da dela dc2dc polnilec, ki polni 12V baterijo.
SimonZed
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1887
Avto: V vsakem primeru EV
1777
1661

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Matej »

matija napisal/-a:
Matej napisal/-a:@Matija, kako pa bila sosedu čez cesto všeč?
Kako pa ves?

Nisva govorila sem ravno sel mimo s tamalo in se nksem mogel ustavljat. Je pa omenil ze lani da bi jo
Za mano je imel testno vožnjo.
matija
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Tako število testov( člankov videov) kot sem jih pregledal zarad Kone, nisem še nikoli. In po večini so si vsi enaki, se pravi, vsi ugotovijo, da je to en super avtič.
SimonZed, Matej, mitjap, DGJ, CRF, timo, Dzun Tao
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Nov blog zapis iz Avstrije o porabi in primerjava z leafom 2 ter na koncu še dva kratka videa, ki prikazujeta (ne)delovanje LFA in prepoznavo prometnih znakov ter prikaz na projekcijskem zaslonu:

https://e-klar.xyz/2018/11/09/kona-ev-e ... ssan-leaf/
Taragula, CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Taragula napisal/-a:Tako število testov( člankov videov) kot sem jih pregledal zarad Kone, nisem še nikoli. In po večini so si vsi enaki, se pravi, vsi ugotovijo, da je to en super avtič.
Zdaj jih morajo v Hyundaju samo narediti nekaj kom več na mesec kot do zdaj pa bo.
SimonZed, dymo, matija, timo, Dzun Tao
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

En izmed bolj simpatičnih testov...


https://youtu.be/ZDuVVEGaodI
CRF
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Dobra poraba - primerljiva z Leaf2 - glede na obliko avtomobila se mi tako zdi, da je elektronika boljša kot pri Nissanu.
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
653

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Priponke
Kona sales 2018.jpg
CRF, DGJ, SimonZed, matija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

BoBa, ali že odštevaš ure?
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

Niti ne. Baje jo lahko ta teden prevzamem, za kakšno resno pot bo pa počakala vsaj do 1. decembra, ko bodo veljavne nove vinjete v SLO in A.
SimonZed, CRF
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Sem mislil, da jih, glede na navdušenje po testni vožnji. Je pa res, da najbrž vsakega tudi malce "buyer's remorse" daje v takih trenutkih...
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

SimonZed napisal/-a:Sem mislil, da jih, glede na navdušenje po testni vožnji. Je pa res, da najbrž vsakega tudi malce "buyer's remorse" daje v takih trenutkih...
Navdušenje? Dokaj realistično je bilo, kajne? Ta teden sem prodal svoj zadnji ICE v življenju. Vem, da bom pogrešal velikost in udobje le-tega, ampak pred dobrim letom sem kupil i3 in se zastrupil z virusom EV - in to je neozdravljiva bolezen. Dvakrat na mesec se vozim v južni del Nemčije in sedaj vem kako in s čim se bom vozil naslednji dve do tri leta. Nato bodo - upam vsaj - prišli na tržišče udobnejši EV-ji za sprejemljivo ceno. 100 jurjev za avto (E tron, Tesla, Jaguar , etc.) enostavno ne dam. In pika!
SimonZed, CRF, DGJ, Dzun Tao
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Taragula »

SimonZed napisal/-a:Nobene dodatne opreme (možni so itak samo še usnjeni ventilirani sedeži, kar bi vzel, a bi se čakanje podaljšalo na 11 mesecev).
Se pravi vzel si imression z črno streho in strešnim oknom? Ker jaz si nisem mogel nič izbirat, če jo hočem dobit april/maj...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:Nobene dodatne opreme (možni so itak samo še usnjeni ventilirani sedeži, kar bi vzel, a bi se čakanje podaljšalo na 11 mesecev).
Se pravi vzel si imression z črno streho in strešnim oknom? Ker jaz si nisem mogel nič izbirat, če jo hočem dobit april/maj...
Ne, vzel sem predsestavljeno impression brez česarkoli drugega (brez usnjenih sedežev, brez strešnega okna in brez pobarvane strehe, ki pa v kombinaciji s strešnim oknom itak ni mogoča). Če bi želel dodatno opremo, bi čakal, mislim da, 8-11 mesecev, tako pa je dobavni rok do konca aprila, torej isto kot pri tebi.
Zadnjič spremenil SimonZed, dne 22 Nov 2018, 20:51, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
EVSVET
Administrator
Prispevkov: 1043
879
31

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a EVSVET »

Kona EV je dobila svoj forum, zato prosim če se za konkretne tematike naredi/uporabi samostojne teme.
Bolje 100 tem s tremi prispevki kot ena dolga zmešnjava.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

drejc12 napisal/-a:Danes ob osmih zjutraj sem videl Kono EV rumene barve(nevem kako se ji reče) na Tržaški.
Imela je začasne tablice - ugibam pa kaj to pomeni. Najbrž testna ni z začasnimi...
Ta Kona s testnimi LJ tablicami še vedno kroži po mestu. Danes sem jo videl na polnilnici na Miklošičevi, gre za slovensko impression opremo s črno streho.
20181210_092602.jpg
Dzun Tao
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”