Hyundai Kona - predstavitev

Odgovori
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3125
1626

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Taragula napisal/-a:Kako je to mogoče, a nima omejitve hitrosti na 167km/h?

https://youtu.be/VHWYTTeVQtg
Seveda ima omejitev na 167 vendar števec kaže 176 namesto 167 km/h
zoe ima tudi tovarniško omejitev na 135 km/h a na števcu kaže 140 km/h
Mislim da ni klanca dovolj dolgega in strmega kjer bi kona šla hitreje kot 167 km/h po gps-u
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3125
1626

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a pirpy »

razen če zmontiraš večja kolesa
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Nikomur ne priporočam, da se igra z največjo hitrostjo, Kona EV se je namreč porazno odrezala na ADAC testu zavorne poti, kjer je dosegla daleč najslabši rezultat med preizkušenimi EV (najdaljša zavorna pot od 100 km/h do ustavitve), rezultati:

Opel Ampera-e: 34,3 m
Renault Zoe 41: 36,8 m
Jaguar I-Pace: 37,1 m
Hyundai Kona: 40,3 m

Na nemškem forumu razmišljajo (upajo), da je razlog morda v originalnih pnevmatikah, ki bojda niso najbolj kakovostne.
CRF
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Oktobra je Hyundai izdelal 2.473 električnih Kon, kar je skoraj dvakrat več kot septembra (1.382). Upajmo, da jih gre čim več za izvoz, da bodo dobavni roki čim krajši. https://pushevs.com/2018/11/05/hyundai- ... uth-korea/
Dzun Tao, matija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Še nekaj glede porabe iz realnega sveta (Nemčija): posnetek 345 km dolge poti s povprečno hitrostjo 94,2 km/h (na avtocesti 110-125 km/h izven 50-90 km/h), končna poraba je bila 17 kWh/100 km.

GPS sled: https://www.gps-sport.net/trainings/Fah ... ag_2290716
Video: https://www.youtube.com/watch?v=CFRcuoGZWyo
CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a DGJ »

SimonZed napisal/-a:Oktobra je Hyundai izdelal 2.473 električnih Kon, kar je skoraj dvakrat več kot septembra (1.382). Upajmo, da jih gre čim več za izvoz, da bodo dobavni roki čim krajši. https://pushevs.com/2018/11/05/hyundai- ... uth-korea/
WTF... a se samo meni zdi, da je ta številka smešno nizka pa čeprav je skoraj 100% višja od septemberske?!
Je pa tudi res, da je KONA EV pomoje prvi ali pa eden prvih EV, ki je viden v reklami v SLO medijih. Pohvalno.

Rad bi še za svojega življenja doživel dan, ko se bodo proizvajalci EV "grebli" za kupce z raznimi akcijami, popusti, bonitetami ipd.
"To bo dan kot ga še ni bilo..." je že pred leti rekel Šifrer.
SimonZed, talker2, CRF, dymo, Sebastijan, Dzun Tao, Damijan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a darjan »

Takrat bo vožnja z EV stala enako, kot je sedaj z ICE, in iskali bomo ostale načine "brezplačne" vožnje
evid
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

BoBa, jutri pripluje ladja iz Ulsana v Koper, verjetno s tvojo Kono, ker v kratkem ni nobene druge na koledarju. Ali se ti je prodajalec že kaj oglasil, imaš VIN?
CRF
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

DGJ napisal/-a: Je pa tudi res, da je KONA EV pomoje prvi ali pa eden prvih EV, ki je viden v reklami v SLO medijih. Pohvalno.
Jaz sem par dni nazaj videl se ZOE. Tko na kratko.
Obicajno so reklame za avte dolge 20 sekund. Ta je bla 5.
Je pa bla Knona prva k sem jo videl.
Dzun Tao, CRF, DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a CRF »

[youtube]https://youtu.be/ZDuVVEGaodI[/youtube]
matija, SimonZed
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

SimonZed napisal/-a:BoBa, jutri pripluje ladja iz Ulsana v Koper, verjetno s tvojo Kono, ker v kratkem ni nobene druge na koledarju. Ali se ti je prodajalec že kaj oglasil, imaš VIN?
Ne, nobene informacije nimam. Sicer pa še niti nisem oddal vloge za subvencijo. Ker je kupec podjetje, je potrebno še vedno vlogo oddati pred nakupom.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

BoBa napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:BoBa, jutri pripluje ladja iz Ulsana v Koper, verjetno s tvojo Kono, ker v kratkem ni nobene druge na koledarju. Ali se ti je prodajalec že kaj oglasil, imaš VIN?
Ne, nobene informacije nimam. Sicer pa še niti nisem oddal vloge za subvencijo. Ker je kupec podjetje, je potrebno še vedno vlogo oddati pred nakupom.
Na področju komuniciranja imajo tudi po mojih izkušnjah še precej prostora za izboljšanje... ni treba, da je tako, četudi se avti res sami prodajajo.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

SimonZed napisal/-a:
BoBa napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:BoBa, jutri pripluje ladja iz Ulsana v Koper, verjetno s tvojo Kono, ker v kratkem ni nobene druge na koledarju. Ali se ti je prodajalec že kaj oglasil, imaš VIN?
Ne, nobene informacije nimam. Sicer pa še niti nisem oddal vloge za subvencijo. Ker je kupec podjetje, je potrebno še vedno vlogo oddati pred nakupom.
Na področju komuniciranja imajo tudi po mojih izkušnjah še precej prostora za izboljšanje... ni treba, da je tako, četudi se avti res sami prodajajo.
No, mene ne zanima kje je ladja in podobno. Pričakujem klic ali mail ko bodo imelu avto v bazi Hyundai Slovenija z vsemi podatki in datumom možne dobave. Zato zaenkrat nič slabega ne morem trditi o komunikaciji.
DGJ
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Tudi jaz nisem mislil na ladjo. Hvalabogu, da ima vsaj kdo dobro izkušnjo z njimi.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a BoBa »

SimonZed napisal/-a:Tudi jaz nisem mislil na ladjo. Hvalabogu, da ima vsaj kdo dobro izkušnjo z njimi.
A avtohiši Lunežnik zaenkrat vse dobro. Imam občutek, da se trudijo, da bo tako tudi ostalo.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Aha, Lunežnik, ja z njimi imam pa tudi jaz dobro izkušnjo. Sicer sem na koncu naročil pri Bincku, ker so bližje.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Tudi AH Šubelj lahko pohvalim. Se potrudijo in so odzivni. Poleg tega so IONIQ-a dobavili 2 meseca prej. To res ni bilo zaradi njih a vseeno.
Tudi za Kono EV so poklicali kdaj jo bo možno dobiti na test. Pohvalno.
SimonZed
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Jaz lahko za Kavska tudi recem da imam dobro izkusnjo.
Mislim da je tukaj Hyundai avto trade tisti, ki ne javlja avtohisam.
Ko sem videl da je ladja v Kopru in z njo avto sem vprasal pri Kavsku.
So poklicali na Hyundai, kjer so jim potrdili, da je v Kopru in dali VIN.
Sicer je potem se nekaj casa trajalo da so se uredili uvozni papirji inje avto prispel do avtohise.
SimonZed, CRF
elbic
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana
Avto: e-kolo
115
157

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a elbic »

DGJ napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:Oktobra je Hyundai izdelal 2.473 električnih Kon, kar je skoraj dvakrat več kot septembra (1.382). Upajmo, da jih gre čim več za izvoz, da bodo dobavni roki čim krajši. https://pushevs.com/2018/11/05/hyundai- ... uth-korea/
WTF... a se samo meni zdi, da je ta številka smešno nizka pa čeprav je skoraj 100% višja od septemberske?!
Je pa tudi res, da je KONA EV pomoje prvi ali pa eden prvih EV, ki je viden v reklami v SLO medijih. Pohvalno.

Rad bi še za svojega življenja doživel dan, ko se bodo proizvajalci EV "grebli" za kupce z raznimi akcijami, popusti, bonitetami ipd.
"To bo dan kot ga še ni bilo..." je že pred leti rekel Šifrer.
To sem zapisal na koledar 6. februarja letos: Na radiu sem slišal prvo reklamo za električni avto (e-golf). To je zame pravi znak, da se je doba električnih vozil začela tudi v Sloveniji.
DGJ, matija, Dzun Tao, CRF
elbic
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

Danes ob osmih zjutraj sem videl Kono EV rumene barve(nevem kako se ji reče) na Tržaški.
Imela je začasne tablice - ugibam pa kaj to pomeni. Najbrž testna ni z začasnimi...
CRF, SimonZed, matija
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”