Nove izkušnje

Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona
241
60

Nove izkušnje

OdgovorNapisal/-a Taragula » 21 Dec 2019, 09:40

Da delim mojo povsem novo izkušnjo z ev.
Vstanem zjutraj ob 5 ih in vidim, da v hiši ni elektrike. Ni problem, težava je pa ta, da sem včeraj zvečer priklopil avto s skoraj povsem prazno baterijo in verjel, da se bo napolnil dovolj, da pridem normalno v službo, seveda pri mojih hitrostih. A evo, avto mi pokaže 130km dosega, imam pa 121 do službe, od tega 100 po avtocesti. In prvič do sedaj sem vozil 80—95km/h, vse skupaj je trajalo 1 uro in 40 minut. Gretje na 20 stopinj. Presenetilo pa me je to, da sem v službo prišel s preostalimi 42 km dosega! Ja, počasna vožnja mi je za :sleep: , sem pa prišel in porabil le 88 km dosega. :clap:
Lp
talker2, SimonZed, Vodokotlic, DGJ
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh i
1654
816

Re: Napake in težave

OdgovorNapisal/-a pirpy » 21 Dec 2019, 10:07

Koliko kasneje si prišel v službo ?
EVH
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Hyundai Kona
241
60

OdgovorNapisal/-a Taragula » 21 Dec 2019, 12:35

pirpy je napisal/-a:Koliko kasneje si prišel v službo ?

Kakih 15—20 minut.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
1926
1578

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 21 Dec 2019, 19:00

Ko smo že pri novih izkušnjah, imam tudi jaz eno ta teden.

Predme s sodenjega pasu na MB obvoznici skoči vozilo in nemudoma zaustavi. Čeprav sem se že precej hitro ustavljal zaradi rumenega semaforja, mi je ta pacient za nekaj metrov skrajšal varnostno razdaljo in moja Kona se je prestrašila. Računalnik mi je prevzel oblast nad vozilom in sunkovito s pomočjo ABS zaustavil kake pol metra za tem vozilom. :tup:

Da je bil šok še večji, so mi iz zaprte kartonske škatle (resda star in malo mehkejši karton se je očitno dovolj razprl) na zadnjih sedežih poleteli posamezni M8 vijaki mimo glave v armaturo, a k sreči ne dovolj visoko, da bi razbili vetrobransko steklo. :whew:

Pozitivno je to, da avtomatika v avtu očitno prav lepo funkcionira, negativno pa to, da sedaj verjamem, da je prevažanje nepritjenih zadev za mojim hrbtom smrtno nevarno.
SimonZed, Sebastijan, matija, Taragula, Nejccc, Vodokotlic, DGJ, prijazen
Uporabniški avatar
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: Kona EV 64 kWh
1639
2463

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 21 Dec 2019, 19:28

FV-EV je napisal/-a:Da je bil šok še večji, so mi iz zaprte kartonske škatle (resda star in malo mehkejši karton se je očitno dovolj razprl) na zadnjih sedežih poleteli posamezni M8 vijaki mimo glave v armaturo, a k sreči ne dovolj visoko, da bi razbili vetrobransko steklo. :whew:

Aha, to je bil ta dogodek z vijaki. :tup:
FV-EV

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na