Kona 2020 by Argo

Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a sluk »

Na kater servis pa si peljal, če ni skrivnost? Ker eni hyundai servisi so tok šlampasti, da je kar hudo...
Da niso zobniki iz ene strani obrabljeni, potem obrnejo, da se še iz druge strani obrabijo... (tole je bolj hec).
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

sluk napisal/-a:Na kater servis pa si peljal, če ni skrivnost? Ker eni hyundai servisi so tok šlampasti, da je kar hudo...
Da niso zobniki iz ene strani obrabljeni, potem obrnejo, da se še iz druge strani obrabijo... (tole je bolj hec).
Lunežnik.

Če bodo skrival jih bo v vsakem primeru doletela menjava. Garancija je 5 let brez omejitve kilometrov. Jaz pa jih bom naredil v 5 letih cca 500k km. Sploh ker se bom drugo leto dosti začel voziti na Poljsko. Tak da verjetno bodo do takrat menjali vse kar se menjati da.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a matija »

Pri Bincku niso za ta problem nic ugotovili, saj zgodbo z menjavo motorja pa poznas. A gume imas se Nexxen ?

Me zanima kaj bo pri Lunezniku.
Argo
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

matija napisal/-a:Pri Bincku niso za ta problem nic ugotovili, saj zgodbo z menjavo motorja pa poznas. A gume imas se Nexxen ?

Me zanima kaj bo pri Lunezniku.
Nexxen ja. Samo niso gume ker slišim samo ko regenerira. Pa še to začne najbolj takrat ko nekajkrat maksimalno nabijem regen. Zjutraj ko prvič probam regenrirat se skorajda ne sliši.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a matija »

Obremenitev materiala gum pri regenu, maybe. Pri ocetu se je tudi to nehalo, ko je menjal gume. Pejdi po nov set, pri tvojih kilometrih so ze verjetno bolj svoh. Nov set te pride 200€,300€ ? Ce si kupil lampo za 6k, daj se to sitnico; oz. zena
SimonZed, sluk, warpedone, FV-EV
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

matija napisal/-a:Obremenitev materiala gum pri regenu, maybe. Pri ocetu se je tudi to nehalo, ko je menjal gume. Pejdi po nov set, pri tvojih kilometrih so ze verjetno bolj svoh. Nov set te pride 200€,300€ ? Ce si kupil lampo za 6k, daj se to sitnico; oz. zena
Moram ženi rečt če ji je kaj ostalo od lampe
sluk
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8257
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a warpedone »

10 let nazaj me je prijelo da mal "experimentiram" z gumami in sm nabavu Vredestein Wintrac Extreme. Vse OK razen da sem med manevriranjem po parkirplacih ko je treba mal bol volan vrtet pri nizki hitrosti na volanu začutu neko 'kovinsko vibracijo', bolje ne znam opisat. šel na servis kjer so prešnofal volanski sistem in našli nič. "Če se še pojavi, pridi nazaj". Kmal je blo konc zime in letne in vse OK. Mogoče se je moralo samo kaj ulaufat. Naslednja jesen, Wintrac nazaj gor, vibracije nazaj. 1+1 = vse jasno.

Argo, upam stavit pir, da ko boš zamenjal gume z novimi (drug proizvajalec) bodo tudi te vibracije pri regenu izginile.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

warpedone napisal/-a:10 let nazaj me je prijelo da mal "experimentiram" z gumami in sm nabavu Vredestein Wintrac Extreme. Vse OK razen da sem med manevriranjem po parkirplacih ko je treba mal bol volan vrtet pri nizki hitrosti na volanu začutu neko 'kovinsko vibracijo', bolje ne znam opisat. šel na servis kjer so prešnofal volanski sistem in našli nič. "Če se še pojavi, pridi nazaj". Kmal je blo konc zime in letne in vse OK. Mogoče se je moralo samo kaj ulaufat. Naslednja jesen, Wintrac nazaj gor, vibracije nazaj. 1+1 = vse jasno.

Argo, upam stavit pir, da ko boš zamenjal gume z novimi (drug proizvajalec) bodo tudi te vibracije pri regenu izginile.
Bom probal, da to naredijo preden obračajo reduktor. Hvala za info obema.
matija
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a JP »

Na naši so bile zimske Sava in ni bilo nobenih čudnih zvokov.
Ja, za klimo se strinjam. Tudi meni gre na jetra, ker je ne morem nastavit tako, da ti ne piha.
No, problem je predvsem takrat, ko se še kdo drug vozi zraven. :/
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Danes naredil z enim polnjenjem 607km. Hitrosti do max 90km/h. Pač z omejitvami. Nič AC.
Priponke
9B8AED56-95C1-4357-80D4-76B4A60A021E.jpeg
timo, SimonZed, Nemelk, Matej, context, EVH, DGJ, Vodokotlic, Nejccc, FV-EV, kt57
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pokaži sliko potovalnega računalnika, sicer ne verjamemo.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Matej »

Potem pa ti meni, da se ti ne ljubi
DGJ
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Evo. Pravkar iz servisa. So obrnili reduktor za 180 stopinj. Sedaj ne reglja več pri pojemanju ampak pri pospeševanju. Naročen je nov reduktor. Sporočim kakšna je situacija, ko bo menjan, čez cca 14 dni.
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1126
866
1085

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a giotto »

Matej napisal/-a::) Potem pa ti meni, da se ti ne ljubi
Tudi js zmeraj bolj ugotavljam, da ima on sicer casa na pretek.
DGJ
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

giotto napisal/-a:
Matej napisal/-a::) Potem pa ti meni, da se ti ne ljubi
Tudi js zmeraj bolj ugotavljam, da ima on sicer casa na pretek.
Vse je stvar prioritet. Pa organiziran je treba bit.
Nejccc, giotto
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Argo napisal/-a:Evo. Pravkar iz servisa. So obrnili reduktor za 180 stopinj. Sedaj ne reglja več pri pojemanju ampak pri pospeševanju. Naročen je nov reduktor. Sporočim kakšna je situacija, ko bo menjan, čez cca 14 dni.
Sem pa bil presenečen nad korektnostjo servisa. Zaenkrat nobenega mutenja in izgovarjanja. Ne dela kot bi moralo. Menjamo. Podobno izkušnjo sem doživel pri Hondi.

Upam, da tako tudi ostane.

Pri evropskih znamkah pa se je vedno nekaj mutilo prikrivalo in izgovarjalo.
Nejccc
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Evo jutri je dan za menjavo reduktorja. Pa bomo videli kako in kaj.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ne vem, zakaj sem imel občutek, ko sem kliknil na temo, da bom prebral, da si prodal ta klump. Upajmo, da bo pomagalo.
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

SimonZed napisal/-a:Ne vem, zakaj sem imel občutek, ko sem kliknil na temo, da bom prebral, da si prodal ta klump. Upajmo, da bo pomagalo.
Še eno leto in pol. Zaradi subvencije.
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kona 2020 by Argo

Odgovor Napisal/-a Argo »

Prišel iz servisa. Reduktor zamenjan. Škljocanja ni Več slišati.

pohvale pa servisu za korektnost in enako nadomestno vozilo kot sem ga pripeljal na servis.
warpedone, Vremenko, DGJ, Sebastijan, robertto, giotto, Kobi1, alfy, Nemelk, Nejccc
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”