Organizator

Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Takle "organizator" sem zi zrisal in natisnil da se stvari ne vozijo preveč po sredinski luknji.
20190212_093801.jpg
[/center]

Če koga zanima lahko prilepim STL file.
crunchy, darjan, dymo, matija, SimonZed, magic, GM, Kaktus, DGJ, amaterB, JP, talker2, mkonci, evid
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a JP »

Super CRF. Se priporočam za stl fajl.
Hvala!
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Evo, STL
Capture.JPG
[/center]
Priponke
KonaBox.zip
(9.25 KiB) Prenešeno 72 krat
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Jaz sem razmišljal, da bi si kupil kitajski organizator, ki se odloži na vrhu odprtine, tako da imaš na dnu še prazen prostor za kakšno večjo stvar (npr. fotoaparat). Vendar je vprašanje, v kakšnem stanju bi krhka plastika priromala do Slovenije. Pravzaprav sem iskal le prostor za polnilne kartice, da jih nimam v predalčku za telefon.

Zato sem skonstruiral manjši organizator samo za kartice, ki se vpne na vrhu odprtine, da so pri roki in ni treba segati do dna. Že prvi prototip je kar dobro uspel, moram pa ga še malce prilagoditi (prostor za kartice bo manj globok, da bodo en cm gledale ven). Če bo želja, lahko kasneje objavim še STL datoteko.
20190224_134643.jpg
20190224_134703.jpg
20190224_134725.jpg
skica.jpg
mkonci, CRF, Kaktus, DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Pripravno! A se pokrov brez težav zapre?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Se. V ta namen sta levo in desno na pladnju narejeni zaobljeni odprtini, da tja notri sedeta okrogli nogici s pokrova (zato na tretji sliki pokrova nisem povsem zaprl, da se to vidi).
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Super, se priporočam za "izboljšano" verzijo STLa
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ko je pokrov zaprt, se pladnja praktično ne vidi, razen s strani in pa še to le zato, ker je iz bele plastike.
20190224_171400.jpg
Načrt sem malo popravil, ampak ga še nisem natisnil, tako da ne vem, če je OK (malo sem razširil prijemala, ker so bila preveč na tesno na prototipu in zmanjšal globino prostora za kartice za 1 cm, da bolj ven gledajo, ker mislim da je pod pokrovom prostor tudi navzgor in bi jih bilo lažje prijeti - upam, da se ne motim). Imam 5 let star, na pol lesen 3D printer (samogradnja), ki se je s prototipom mučil dobre 4 ure. Tvojega organizatorja pa zaradi dimenzij najbrž sploh ne bi mogel natisniti.
20190224_175758.jpg
V glavnem, model samo obrni na glavo, da bo takole na tiskalniku in bi ga moralo natisniti brez kakšnih podpor (support).
predalnik2.png
predalnik2.png (6.58 KiB) Pogledano 3034 krat
Mogoče bo treba kakšen rob malo pobrusiti, jaz sem ga, da niso tako ostri. Sicer gre pa kar na tesno v odprtino, ga je treba malo na silo vstaviti po diagonali na začetku, potem pa je dobro ukleščen in se ne premika (vsaj pri meni ne).
Priponke
kona organizator2.zip
(10.17 KiB) Prenešeno 75 krat
CRF, evid
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni vredu. Tam kjer so luknje ni več povišanega pokrova, tako da pridejo kartice previsoko.
Sem hotel dat nazaj, ampak tam je pa širina luknje par mm manjša.
20190225_173049.jpg
20190225_173049.jpg (33.65 KiB) Pogledano 2949 krat
[/center]
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ups. Se opravičujem. Hvala, ker si bil poskusni zajček. Kako dolgo ti ga je pa tiskalo?

Spodaj pripenjam tretjo različico, ki je enaka drugi, le da ima spet poglobljen predal za kartice na prvotno globino.

Sicer pa lepo zgleda v črni plastiki.

A ostalo je OK, se lepo vklešči in fiksira?
kona organizator3.zip
(10.06 KiB) Prenešeno 79 krat
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni problema. Tiskalo se je okrog 2 uri. Na 0.3mm.
Drugače je vredu, gre notri kar malo preveč na tesno. Pomoje bi bil lahko 1mm ožji.

Sem malo gledal in bi mi v bistvu bolj pasal zadaj, da je lažji dostop do ostalih stvari v predalu. Ga bom poskusil predelat. Na vsaki strani skrajšat za 1mm.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Predelan za uporabo zadaj. Popoldne preverim če se obnese. Sem povečal režo, ker je težko vstavit kup neporavnanih kartic
Capture.JPG
[/center]
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kako pa ti bo uspel dno natisniti, ker je videti le malo zaobljeno in predvidevam skorajda vodoravno (sicer se ne vidi)? Jaz sem ga zato naredil v obliki strehe s precejšnjim naklonom, da ga lahko postopno zaprira vsak sloj po malo. Ali tvoj printer lahko naredi vodoravno streho brez podpore?

Poročaj, kako se bo obnesel. Jaz sem odprtino naredil namenoma tesno, da se kartice ne premikajo levo-desno v ovinkih.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja, dno sem naredil kar ravno. Natisnil pa z minimalno podporo. 5% - zigzag in se je preprosto vzela ven. Mogoče bi šlo tudi brez ampak bi bilo malo povešeno. Imam pa printer zelo podoben tvojemu. Najcenejši za 100€, amapk solidno printa.

Sem tudi jaz pomislil na to s širino... poročam koliko se vozijo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Organizator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Preverjeno, velikost ustrezna. STL pripet spodaj.
KonaCards (1).zip
(81.72 KiB) Prenešeno 71 krat
[/center]
Priponke
20190226_180908.jpg
20190226_180908.jpg (69.88 KiB) Pogledano 2820 krat
SimonZed, DGJ, Nejccc
Odgovori

Vrni se na “Kona EV”