Vpoklici

Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Na Koni EV za ta problem obstaja tudi vpokliv VCULDC modula - nadgradnja programske kode. Za Ioniq pa ne vem.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ne vem, če je po celi EU tak ignorantski odnos, pri nas v SLO ni najvišjem nivoju in če nimaš vsaj ustreznega mehanika pooblaščenega s strani Hyundaia, boš potegnil takratko. Hyundai Slovenija se požvižga na odnos s teboj in na marketing, se takoj postavi v pravniško držo in če se ti da z njimi pravno fajtat potem morda celo kaj dosežeš. Za male stvari se nobenemu ne da in posledice so ta odnos - krivi smo pa kupci, ker smo leni. V osnovi menda Hyundai ne koplicira veliko, samo jaz nimam tovrstnih izkušenj, na srečo tudi ne večjih problemov. Tega z aku12V sem pa vzel v zakup in se ne mislim fajtat, raje v prihodnje prestopim k Tesli in se izognem Ioniq5 :giggle:
Simon
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Da ne boš samo zlezel iz dežja pod kap ...
FV-EV
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Se morem pohvalit, da smo sedaj tudi kupci EV Kone na Hrvaškem od njihovega zastopnika obveščeni o menjavi baterije in polnjenju do 90 %, in prav tako smo prejeli Hyundai kartico za polnjenje z dobropisom 120 EUR. Tudi nam, naj bi jo zamenjali do konca leta, se pa bojim, da je to precej optimistični cilj, saj to pomeni v dveh mesecih.
Je kdo na tujih forumih že kaj zasledil, so v kakšnih evropskih državah že menjali - ali bodo vse poštimali v dveh mesecih. :tup: :) ;)
DeCoRawr, Ogo, FV-EV
Andrej_K
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 130
Kraj: LJ
Avto: Ioniq FL 2020
24
5

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Andrej_K »

Tudi pri nas že menjajo baterije, meni so na Ioniqu zamenjali baterijo pred 3 tedni, pa baje ene par kon pred mano že. Tako da menjave se že dogajajo tudi pri nas.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Nisem vedu da tudi 39kWh baterije se menjuje....
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Franci napisal/-a: 28 Okt 2021, 10:43 Se morem pohvalit, da smo sedaj tudi kupci EV Kone na Hrvaškem od njihovega zastopnika obveščeni o menjavi baterije in polnjenju do 90 %, in prav tako smo prejeli Hyundai kartico za polnjenje z dobropisom 120 EUR. Tudi nam, naj bi jo zamenjali do konca leta, se pa bojim, da je to precej optimistični cilj, saj to pomeni v dveh mesecih.
Je kdo na tujih forumih že kaj zasledil, so v kakšnih evropskih državah že menjali - ali bodo vse poštimali v dveh mesecih. :tup: :) ;)
Hrvaški uvoznik ti je dal kartico z dobropisom v evrih in ne v kunah? Ali si jo dobil od slovenskega uvoznika?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Andrej_K napisal/-a: 28 Okt 2021, 12:27 Tudi pri nas že menjajo baterije, meni so na Ioniqu zamenjali baterijo pred 3 tedni, pa baje ene par kon pred mano že. Tako da menjave se že dogajajo tudi pri nas.
V katerem servisu so menjali baterije v konah? Dvomim, da jih bodo v vsakem :think:
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Verjetno Autobinck LJ?
Andrej_K
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 130
Kraj: LJ
Avto: Ioniq FL 2020
24
5

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Andrej_K »

DeCoRawr napisal/-a: 28 Okt 2021, 12:43 Nisem vedu da tudi 39kWh baterije se menjuje....
Jap. Ampak ker sem imel težave z pokom ohišja baterije pri večjih višinskih razlikah sem bil baje med prvimi za menjavo po odpoklicu.

Menjujejo jih pa samo na AutoBinck, kolikor sem seznanjen.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

SimonZed napisal/-a: 28 Okt 2021, 15:18
Franci napisal/-a: 28 Okt 2021, 10:43 Se morem pohvalit, da smo sedaj tudi kupci EV Kone na Hrvaškem od njihovega zastopnika obveščeni o menjavi baterije in polnjenju do 90 %, in prav tako smo prejeli Hyundai kartico za polnjenje z dobropisom 120 EUR. Tudi nam, naj bi jo zamenjali do konca leta, se pa bojim, da je to precej optimistični cilj, saj to pomeni v dveh mesecih.
Je kdo na tujih forumih že kaj zasledil, so v kakšnih evropskih državah že menjali - ali bodo vse poštimali v dveh mesecih. :tup: :) ;)
Hrvaški uvoznik ti je dal kartico z dobropisom v evrih in ne v kunah? Ali si jo dobil od slovenskega uvoznika?
Točno od Hrvaškega uvoznika sem dobil kartico v EVR-ih, katera velja na polnilnih mestih na območju cele Evrope. Najbrž je zadeva podobna, kot ste jo prejeli vi.
SimonZed
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

Ogo napisal/-a: 28 Okt 2021, 19:47 Verjetno Autobinck LJ?
Ja, Autobinck LJ. V enem dnevu je zadeva rešena, pri meni je šlo vse gladko.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

@Vremenko so ti glede na dejstvo, da si iz Maribora za čas zamenjave dali nadomestno vozilo, ali si moral čakat na Brnčičevi, da so ti popravili. Zanima me tudi na kakšen način so te obvestili o točnem datumu - klic, e-pošta, pošta, oz. si sam poizvedoval.
Ker Hrvati so nam nekako tako napisali, da naj ne poizvedujemo, da nas bodo že sami kontaktirali - ne vam pa niti katere moje, oz. ženine podatke imajo...
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Če se ne motim, je zamenjava baterije normirana na 3 delovne ure.
Nadomestni avto je potem verjetno bolj dobra volja ali praksa servisa.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 29 Okt 2021, 11:05 Če se ne motim, je zamenjava baterije normirana na 3 delovne ure.
Nadomestni avto je potem verjetno bolj dobra volja ali praksa servisa.
Kaj pa to da bodo ljudje hodili v LJ in zabušili cel dan? Bodo kar plačali vse. Ne se pustit. Če imaš 1,5h do LJ je to z menjavo in potjo 6h. Praktično morajo plačat cel šiht + potne stroške. Ali pa naj pridejo dvignit avto na dom in ga z zamenjano baterijo vrnejo. V vmesnem času je pa zaradi krivde proizvajalca potrebno dati lastniku nadomestno vozilo.

Tako je in nič drugače.
Ogo
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 29 Okt 2021, 11:05 Če se ne motim, je zamenjava baterije normirana na 3 delovne ure.
Nadomestni avto je potem verjetno bolj dobra volja ali praksa servisa.
Ne. Ni dobra volja, je obveza. Krivda je na strani proizvajalca. Še stroške, ki jih ima zaradi te sitnosti lastnik morajo povrniti.
Ogo, Franci
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Apolon napisal/-a: 29 Okt 2021, 13:30
Ogo napisal/-a: 29 Okt 2021, 11:05 Če se ne motim, je zamenjava baterije normirana na 3 delovne ure.
Nadomestni avto je potem verjetno bolj dobra volja ali praksa servisa.
Ne. Ni dobra volja, je obveza. Krivda je na strani proizvajalca. Še stroške, ki jih ima zaradi te sitnosti lastnik morajo povrniti.
Mislim sicer, da ni ravno tako, tudi proizvajalec ima neke roke za odpravo napak in do svojih stroškov nisi upravičen.
So pa dobro voljo pokazali že z kartico dobroimetja polnjenja, ki so nam jo poslali.
Zanimala me je predvsem praksa, ki so jo ubrali - vprašanje je bilo namreč naslovljeno osebi, ki so mu menjavo že izvedli - teorija me prav dosti ne zanima, žal si kot potrošnik odvisen od servisa in oni se tega zavedajo in če preveč zapneš, ti hitro lahko naredijo škodo, ki jim jo ne boš sposoben dokazat.
WV servis je na primer tašči dal med izvajanjem rednega servisa Urbano, da je šla lahko s trolo v center in se ji ni bilo potrebno sprehajat na obrobju mesta, kjer nimaš kaj za počet. :tup:
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Redni servis je malo druga reč.
Izredni servis, kjer je zajeb na strani proizvajalca, pa bi bilo prav, da se potrudijo in zrihtajo tudi nadomestno vozilo, če ga stranka potrebuje.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Jaz jim že dve leti delam negativno reklamo. Ssi vedno zapomnim odnos, ki ga kdo goji do mene in mu vrača enake vatle, ko le imam priložnost pohvaliti ali grajati. Denar mi ni toliko pomemben, tudi večkrat pogledam skoz prste, kot pa odnos, ki ga težko popravi, ko ga zašuštra.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Vpoklici

Odgovor Napisal/-a Ogo »

NPS (Net Promoter Score) se na Hyundai-u meri. Vsaj meni po vsakem obisku servisa pošljejo anketo za ocenjevanje.
Upam, da se potem tudi ukvarjajo z rezultati.
Odgovori

Vrni se na “Kona EV”