Še ena Kona EV

Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

Edit: admin, premaknjeni prispevki, ker nimajo nič več skupnega z originalno temo

Tudi jaz se na teste nebi zanašal in moja izkušnja s testom ZOE-ta je podobna, kot vas je že več omenilo. Zoe je super za mestno vožnjo in regionalke, za na AC pa žal ne. Sem sicer pristaš Renaultov (vozim jih 25 let imam dobre izkušnje), tudi v e-mobilnosti so imeli vizijo, spremljam jih od samih napovedi in odštevanja do prvega električnega vouila.

Bralo se je lepo, potem pa je še zaradi propada Fluence-a v Turčiji ostal zgolj pri ZOE-tu. (Kangoo? in Twizy?)

Sam kar težko razumem a sedaj me je prepričala KONA, ki je naročena - če sem prav razumel, ji manjka le še baterija:-)
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a CRF »

Pozdravljen na forumu @Franci.

Še ena Kona Sedaj mislim da nas je že 5 tukaj, ki jih čakamo in dva, ki se že vozita.
Kakšno imaš naročeno in kdaj jo pričakuješ?
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a Franci »

Moj test KONE žal nisem dokumentiral, se je pa 45 minut med časom za malico res hitro izteklo in priznam, da je vožnja vsaj primerljiva, če ne boljša kot v BMW i3S.

Tudi moja pot je v glavnem vezana na AC in zato sta mi bila to edina e-avta, (ioniq-a žel nisem testiral), med katerima sem se odločal.

Ker je bil pogoj, da bo e-avto zamenjal prvo vozilo v hiši to, da ima avto vsaj blizu 400 km dosega, sem moral izbrati KONO
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a Franci »

CRF napisal/-a:Pozdravljen na forumu @Franci.

Še ena Kona Sedaj mislim da nas je že 5 tukaj, ki jih čakamo in dva, ki se že vozita.
Kakšno imaš naročeno in kdaj jo pričakuješ?
Zdravo, ja včeraj je bilo potrjeno naročilo Galactic Gray 64, dobil pa naj bi jo nekje med februarjem in marcem.

Kdaj
CRF, Taragula, SimonZed, matija, Dzun Tao
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

Priznam, da sem prej forum le bral in nabiral izkušnje. No teh imam sicer že kar nekaj. Leta 2014/2015 sem izkušnje nabiral s službenim smartom EV. Lani sem prvič testiral ZOE-ta, letos pa sem aktivno začel s testi od hibridov do e-vozil.
Najbrž Roberta ki ima dva SOUL-a pozbnate, in on je zaslužen, da sem nehal razmišljati o priključnih hibridih.
Kako se bo na dolgi rok obneslo bomo videli
CRF, DGJ, matija
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

CRF, kakšna KONA pa bo tvoja - se bomo skupaj gužvali po Gorenjki
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a CRF »

Haha, bravo @robert!

No, če si z EV že dodobra seznanjen, potem ne bo niti kakšnih neprijetnih presenečenj, katerih je nekdo, ki na slepo pade v EV vode, lahko deležen. No, s 64kWh energije mislim da se že mora obnest, razen če bi imel dnevno več kot 300km voženj.

So pa pohiteli z dobavami! Nam, ki smo naročali slab mesec nazaj, so rekli april. Verjetno pa jih dobimo kar skupaj.
matija
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a CRF »

Franci napisal/-a:CRF, kakšna KONA pa bo tvoja - se bomo skupaj gužvali po Gorenjki
Moja bo Mineral Blue! Tudi 64kWh seveda. Ja, vsak dan dvakrat sem na AC... ampak le tistih par km.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

CRF napisal/-a:
Franci napisal/-a:CRF, kakšna KONA pa bo tvoja - se bomo skupaj gužvali po Gorenjki
Moja bo Mineral Blue! Tudi 64kWh seveda. Ja, vsak dan dvakrat sem na AC... ampak le tistih par km.
No še dobro, da se nisem za isto barvo odločil - čeprav je najbolj markantna.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:
Franci napisal/-a:CRF, kakšna KONA pa bo tvoja - se bomo skupaj gužvali po Gorenjki
Moja bo Mineral Blue! Tudi 64kWh seveda. Ja, vsak dan dvakrat sem na AC... ampak le tistih par km.
No še dobro, da se nisem za isto barvo odločil - čeprav je najbolj markantna.
Spremljam forum že dva meseca, pa se spodobi, da se še jaz pofočkam

Žena izbrala barvo, jaz pa avto: Kona 64kWh, mineralno modra

Naročil drugi dan po predstavitvi, torej oktobra, ko mi je bilo obljubljeno največ 6 mesecev, pred majskimi počitnicami. Od takrat se pojavljata tule na forumu dve zadevi, in sicer:

a/dobavni rok bo morda bistveno krajši, ali pa so dobili tisti, ki so kasneje naročili naše in nato dobimo njihove konjičke?!
b/cena se je dvignila za dva tisočaka, upam, da naš avans drži ceno in dobavni rok?!
Franci, CRF, SimonZed, Dzun Tao
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

Spremljam forum že dva meseca, pa se spodobi, da se še jaz pofočkam

Žena izbrala barvo, jaz pa avto: Kona 64kWh, mineralno modra

Naročil drugi dan po predstavitvi, torej oktobra, ko mi je bilo obljubljeno največ 6 mesecev, pred majskimi počitnicami. Od takrat se pojavljata tule na forumu dve zadevi, in sicer:

a/dobavni rok bo morda bistveno krajši, ali pa so dobili tisti, ki so kasneje naročili naše in nato dobimo njihove konjičke?!
b/cena se je dvignila za dva tisočaka, upam, da naš avans drži ceno in dobavni rok?!
No super, pa se je še eden oglasil - vidim, da jih je večina izbralo priznam tudi sam eno najlepših barv.
Menim, da so vam povedali skrajni rok dobave, meni pa najverjetneje prvega.

Najbrž pa je odvisno od zaloge in opreme - jaz sem pač izbral med avti, ki so bili že naročeni v proizvodnjo.
Najbrž bi se tudi z bolj oskubljenim dobro prevažal, a je bilo treba dodati še kar nekaj za opremo.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Franci napisal/-a:
Najbrž pa je odvisno od zaloge in opreme - jaz sem pač izbral med avti, ki so bili že naročeni v proizvodnjo.
Najbrž bi se tudi z bolj oskubljenim dobro prevažal, a je bilo treba dodati še kar nekaj za opremo.
Tudi sam sem izbral enega od prednaročenih, ker drugače je bil rok eno leto

Bi pa rad dodal še strešno okno, ampak EV kupujem že od 2012 in sem čakal na vsaj 60kWh, tako da je bil skrajni čas, da se končno peljem
CRF, SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a CRF »

Dobordošel @FV-EV! Večina najprej bere... pa potem še kaj napiše

In čestitke za nakup... in najlepšo barvo. Tudi mojo izbrala žena.

Pred majem bodo 100%, cena pa bo držala, brez skrbi.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a Franci »

FV-EV napisal/-a:
Franci napisal/-a:
Najbrž pa je odvisno od zaloge in opreme - jaz sem pač izbral med avti, ki so bili že naročeni v proizvodnjo.
Najbrž bi se tudi z bolj oskubljenim dobro prevažal, a je bilo treba dodati še kar nekaj za opremo.
Tudi sam sem izbral enega od prednaročenih, ker drugače je bil rok eno leto

Bi pa rad dodal še strešno okno, ampak EV kupujem že od 2012 in sem čakal na vsaj 60kWh, tako da je bil skrajni čas, da se končno peljem
Kako sva si podobna, tudi jaz e-avto kupujem že približno toliko časa.jaz sicer nebi sicer potreboval 60 kWh baterijo, meni pa žena, da mora biti zaradi potovanj vsaj toliko dosega, kot bo imela KONA.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Franci napisal/-a: Kako sva si podobna, tudi jaz e-avto kupujem že približno toliko časa.jaz sicer nebi sicer potreboval 60 kWh baterijo, meni pa žena, da mora biti zaradi potovanj vsaj toliko dosega, kot bo imela KONA.
Tudi meni bi zadoščalo pol manj, ker redko delam v enem kosu več kot 200km. Bo pa to glavni avto, občasno kake daljše relacije, pa žena je skeptična, ker sedaj na črpalki rabi le 10min....

Bo pa tudi zame sedaj bolj luksuz, ker ne bo treba mislit, se bom samo peljal, doma pa na sonce priklopil
matija, Franci
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a CRF »

Srečneži s soncem nad glavo!
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:Pozdravljen na forumu @Franci.

Še ena Kona Sedaj mislim da nas je že 5 tukaj, ki jih čakamo in dva, ki se že vozita.
Kakšno imaš naročeno in kdaj jo pričakuješ?
Zdravo, ja včeraj je bilo potrjeno naročilo Galactic Gray 64, dobil pa naj bi jo nekje med februarjem in marcem.

Kdaj
Čestitam. Ni mi pa jasno, da si jo naročil mesec za mano, dobiš pa jo mesec ali dva pred mano.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Še ena Kona EV

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:Pozdravljen na forumu @Franci.

Še ena Kona Sedaj mislim da nas je že 5 tukaj, ki jih čakamo in dva, ki se že vozita.
Kakšno imaš naročeno in kdaj jo pričakuješ?
Zdravo, ja včeraj je bilo potrjeno naročilo Galactic Gray 64, dobil pa naj bi jo nekje med februarjem in marcem.

Kdaj
Kaj si potem vzel Impression 64 kWh galaxy gray in svetlo notranjost?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a:
Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:Pozdravljen na forumu @Franci.

Še ena Kona Sedaj mislim da nas je že 5 tukaj, ki jih čakamo in dva, ki se že vozita.
Kakšno imaš naročeno in kdaj jo pričakuješ?
Zdravo, ja včeraj je bilo potrjeno naročilo Galactic Gray 64, dobil pa naj bi jo nekje med februarjem in marcem.

Kdaj
Čestitam. Ni mi pa jasno, da si jo naročil mesec za mano, dobiš pa jo mesec ali dva pred mano.
To so neki čudni štosi, meni prodajalec v enem tednu še ni odgovoril na e-pošto. Pač sem ga po enem mesecu od naročila vprašal, če je že kaj več znanega o dobavi. Rekli so DO 6 mesecev, torej lahko tudi prej pride, zato se mi zdi normalno, da bi mi vsaj odgovoril, da nima nobene nove informacije. Če bi mi ob rezervaciji rekel, da bo dobava 22. aprila, pa ga jasno ne bi vmes spraševal. Tako pa kasnejšim naročnikom dajejo informacije da pride vozilo februarja, jaz sem pa "nebodigatreba" , ker težim. V igri pa je avto za 44k eur, kar v mojem primeru pomeni več kot 5 let namenskega varčevanja. Zato sem res razočaran nad komunikacijo prodajalca oz. pomanjkanjem le te. Tudi sam delam v poslu s kupci in mi na konec pameti ne pade, da komu ne bi odgovoril, četudi z informacijo, da žal pač ni nič novega.
Taragula, matija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Primerjalni test porab

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a: Zdravo, ja včeraj je bilo potrjeno naročilo Galactic Gray 64, dobil pa naj bi jo nekje med februarjem in marcem.
Ali prosim pogledaš na svojo informativno ponudbo, na podlagi katere si plačal aro, kakšna je na njej "predvidena dobava"?
Recimo na moji ponudbi z dne 18. oktobra je "predvidena dobava: do 6 mesecev po potrditvi naročila".
Lahko, da so ti govorili glede februarja/marca, na ponudbi pa piše do 6 mesecev kot pri nas, ki smo naročali oktobra?
Upam, da jih dobimo sočasno.
Zadnjič spremenil SimonZed, dne 01 Dec 2018, 07:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”