Kona iz Hrvaške

Odgovori
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

darjan napisal/-a:Svašta.

Anyhow, kako pa bi potekal nakup pri Davidu, verjetno nima on firme, kater kupi avta in ga tu proda tebi, on je verjetno samo zraven kot nekdo ki pripravlja papirje, plača se vseeno direktno hrvaški firmi?
David ima podjetje Zelenec d.o.o., ti pa preko njega nudi le suport in vodi skozi postopek uvoza, poskrbi za vse formalnosti in na koncu bom imel v mojem primeru KONO na dvorišču za nižjo ceno, kot če bi jo kupil direktno pri naši Avtohiši.

Zakaj nebi še nekdo živel z delitvijo svojih dolgoletnih izkušenj.
Matej, DGJ, Dzun Tao
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a matija »

mitjap napisal/-a:Davek se plača v državi kjer prvič registriraš vozilo.

Davida poznam, sem pri njem kupil C-Zero. Zelo zadovoljen njegovo storitvijo.Matej, cenik ima na mojev.si pa lahko primerjaš.
Jaz pa hotel kupit, dobil obljubljeno, prodal starega C3, nato pa bil brez avta predolgo in nasel alternativo pri Secar d.o.o. kjer so zrihtali C-Zero iz Francije perfektno. Se registrirali so mi ga s pooblastilom da sem ga samo odpeljal. g. David se je takrat zgovarjal na dobavitelje v FR, kar nikakor ni bil moj problem, moj problem je bil ker sem prodal prejsnji avto na podlagi njegove informacije. Verjetno pa je v biznisu sedaj ze napredoval in ima storitev boljso, ...

Mislim da sem celo nekaj vec o tem zapisal v temi "rabljen c-zero"
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Spet sem si ogledal cenik od Moj EV in na njem pri nobeni stopnji opreme ne najdem alarmnega sistema. Pri slovenskih različicah impression je vgrajen (morda tudi pri drugih), je pa res, da ga tudi na slovenskem ceniku ni (na ponudbi pa je bil). Ga hrvaške Kone torej imajo ali ne?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2532

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a darjan »

Zgleda sem slep, ampak jaz ne najdem cenika za Kono na mojev?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

darjan
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

darjan napisal/-a:Zgleda sem slep, ampak jaz ne najdem cenika za Kono na mojev?
Spodaj na sredini na spletni strani http://www.mojev.si/hyundai-kona-electric.html pod naslovom različice opreme in cenik.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5166
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2532

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a darjan »

Jaz sem mu sicer pisal za e-niro, pa ni bilo odgovora, ampak verjetno zato ker tak nihče ne ve kakšna bo dobava, kaj šele on :/

Kakšno pa ima financiranje, ker vidim da tudi nekaj piše o "od xyz na mesec"?
remy95
Prispevkov: 8
Kraj: Portorož
Avto: Toyota Yaris
2
3

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a remy95 »

Franci napisal/-a:
remy95 napisal/-a:
mitjap napisal/-a:Oni nimajo subvencije. Tako da to je končna cena. Jaz bom dal nekje 32.792€ (z odšteto subvencijo) za polno opremo.

Hrvaška polna oprema ima usnje že všteto, pri nas pa pride nekje 980€. Nima pa HUD zaslona, ki naj bi bil po slovenskem ceniku 420€.
Uff, nice . Bral sem, da na Rijeki niso hoteli izdat predračuna brez DDV-ja, v Zagrebu pač. Ali jih je mogoče naročiti samo na teh dveh lokacijah, ali morda tudi drugje (Pazin, Pula)?

Tisti, ki ste naročili Kono, jo boste naložili na prikolico, avtovleko, ali namestili izvozne tablice? Za izvozne tablice naj bi bila cena 188 kun + 1000 kun pologa + zavarovanje. Morda ve kdo okviren strošek avtovleke po kilometru?
Res je meni v Rijeki niso dali predračuna brez njihovega davka. Avto lahko načeloma naročiš pri bilo katerem zastopniku na Hrvaškem - uporabljajo isti cenik, la jaz sem se zanimal pri najbližjih - da je pot prevoza čimkrajša.

Menim, da bodo počasi vsi spoznali, da morajo avte za izvoz ponuditi brez DDV-ja.

Če pa hočeš biti zagarantiran s ceno, ter prepustiti vse obveznosti do registracije vozila v Sloveniji pa KONO naroči pri Moj EV (g. David se že zelo dolgo ukvarja izključno z uvozi rabljenih in novih EV vozil, je v svojem poslu zelo korekten).

Če naročiš avto pri njem, ti on garantira vsaj ceno po njegovem ceniku - upošteva riziko pri valutni konverziji, v tvojem imenu oz po tvojem pooblastilu ukredi EKO kredit, plača vozilo pri dobavitelju, uredi uvoz in prevoz vozila, homologacijo in plačilo DMV-ja, ter DDV-ja in na koncu pripravi vlogo za EKO subvencijo.
Skratka uredi ti vse do registracije vozila - v mojem primeru je dejal, da naj bi dobil tudi kar nekaj opreme za objavljeno ceno (tudi polnilni kabel Tip2 32A za polnilne postaje​n), poleg vsega pa ima veliko izkušenj o EV - jih in imaš vedno verodostojnega sogovornika, ko naletiš na problem.

Sam sem se pustil voditi skozi postopek, ki se že bliža uvozu vozila v Slovenijo.
Ko bo vse urejeno, lahko sporočim še kaj več o izkušnji, do sedaj pa lahko rečem le to, da poteka vse po planu oz. pa najoptimističnejši časovnici.
Kaj pa za S.P.-je tudi pomaga uredit subvencijo, treba je kandidirat na razpisu za pravne osebe, ki pa je dokaj kompleksen in meni težko razumljiv? To je meni najbolj kočljiv element celega procesa nakupa.

Kaj pa za servis, a če sa ga npr. kupi v Pazinu, ga je treba tudi tam vozit na servis da obvelja garancija?
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

remy95 napisal/-a: Kaj pa za S.P.-je tudi pomaga uredit subvencijo, treba je kandidirat na razpisu za pravne osebe, ki pa je dokaj kompleksen in meni težko razumljiv? To je meni najbolj kočljiv element celega procesa nakupa.

Kaj pa za servis, a če sa ga npr. kupi v Pazinu, ga je treba tudi tam vozit na servis da obvelja garancija?
Zdravo,
predvidevam, da tudi postopke S.P.-jev pozna, saj ima tudi sam poleg d.o.o. tudi S.P., Glede servisov pa tudi nebi smel biti problem saj so tudi Slovenski servisi pod isto mamo iz Koreje - se pozanimam ob prevzemu avta in sporočim, sicer mi pa osebno tudi 1x letno obisk Hrvaškega servisa ne bi povzročil prevelikih težav
Zadnjič spremenil Franci, dne 16 Jan 2019, 08:17, skupaj popravljeno 4 krat.
remy95
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

darjan napisal/-a:Jaz sem mu sicer pisal za e-niro, pa ni bilo odgovora, ampak verjetno zato ker tak nihče ne ve kakšna bo dobava, kaj šele on :/

Kakšno pa ima financiranje, ker vidim da tudi nekaj piše o "od xyz na mesec"?
Kolikor vem ureja kredite preko EKO sklada, vsaj nama je to ponudil - osebno za avto nebi vzel nikoli kredita - tako da se za financiranje nisem zanimal.
SimonZed
remy95
Prispevkov: 8
Kraj: Portorož
Avto: Toyota Yaris
2
3

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a remy95 »

Franci, ravno da ne prekomerno citiram po nepotrebnem, kakšen pa je servisni interval Kone naročene na Hrvaškem? A
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

remy95 napisal/-a:Franci, ravno da ne prekomerno citiram po nepotrebnem, kakšen pa je servisni interval Kone naročene na Hrvaškem? A
Zakaj meniš, da bi moral biti drugačen, kot tiste naročene v Sloveniji?
Avto je prišel prav tako iz Koreje iz istega tekočega traku.
Če mene vprašaš so na EV-ju tako prepogosti - na EV-ju bom imel 2xbolj pogost servis kot sem ga imel sedaj na dieslu - tako, da s servisi, čeprav kaj dosti ne bodo delali bo na koncu kar nekaj stroška, če bomo hoteli pripeljati garancijo do konca.
remy95
Prispevkov: 8
Kraj: Portorož
Avto: Toyota Yaris
2
3

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a remy95 »

Franci napisal/-a:
remy95 napisal/-a:Franci, ravno da ne prekomerno citiram po nepotrebnem, kakšen pa je servisni interval Kone naročene na Hrvaškem? A
Zakaj meniš, da bi moral biti drugačen, kot tiste naročene v Sloveniji?
Avto je prišel prav tako iz Koreje iz istega tekočega traku.
Če mene vprašaš so na EV-ju tako prepogosti - na EV-ju bom imel 2xbolj pogost servis kot sem ga imel sedaj na dieslu - tako, da s servisi, čeprav kaj dosti ne bodo delali bo na koncu kar nekaj stroška, če bomo hoteli pripeljati garancijo do konca.
Za vsak slučaj, ker pri ICE avtih se lahko servisni interval razlikuje pri istem modelu od države do države . Torej na 15.000km oz. 1 do 2x letno?

Ve kdo morda koliko testnih Kon imajo na voljo sosedi ?
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

No to bi pa rad poznal znamko in državo vozila, ki za ICE predvideva 2 servisa na leto, jaz sem zadnjih 15 let na svojih meganih imel servisni interval na 30.000 km ali 2 leti.
Koliko testnih Kon imajo sosedje ne vem - grem jutri k sosedom in če zvem sporočim.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

remy95 napisal/-a:
Franci napisal/-a:
remy95 napisal/-a:Franci, ravno da ne prekomerno citiram po nepotrebnem, kakšen pa je servisni interval Kone naročene na Hrvaškem? A
Zakaj meniš, da bi moral biti drugačen, kot tiste naročene v Sloveniji?
Avto je prišel prav tako iz Koreje iz istega tekočega traku.
Če mene vprašaš so na EV-ju tako prepogosti - na EV-ju bom imel 2xbolj pogost servis kot sem ga imel sedaj na dieslu - tako, da s servisi, čeprav kaj dosti ne bodo delali bo na koncu kar nekaj stroška, če bomo hoteli pripeljati garancijo do konca.
Za vsak slučaj, ker pri ICE avtih se lahko servisni interval razlikuje pri istem modelu od države do države . Torej na 15.000km oz. 1 do 2x letno?

Ve kdo morda koliko testnih Kon imajo na voljo sosedi ?
Preverjeno EV Kona ima za celo Evropo enake servisne intervale in enako garancijo. (prav tako naj bi bilo vse isto tudi na ostalih celinah), vsaj tako mi je zatrdil moj prodajalec na Hrvaškem od katerega sem včeraj prevzel svojo KONO.
kt57, CRF, BogyX, crunchy, talker2, SimonZed, mitjap, matija, dymo, Nejccc, DGJ, FV-EV, robertto, pirpy
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Čestitam. Kako jo boš pripeljal domov? Si jo že registriral?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a CRF »

SimonZed napisal/-a:Čestitam. Kako jo boš pripeljal domov? Si jo že registriral?
Pod avatarjem piše da je že doma z RH tablicami.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

CRF napisal/-a:
SimonZed napisal/-a:Čestitam. Kako jo boš pripeljal domov? Si jo že registriral?
Pod avatarjem piše da je že doma z RH tablicami.
Pa res, torej ima HRV poskusne tablice. Nisem videl, ker berem forum na mobitelu, kjer podatkov pod avatarjem ne pokaže.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a Franci »

Točno je ugotovil CRF, ja včeraj sva ga z ženo ob pomoči Davida Mervar s.p. začasno registrirala na Hrvaškem in z začasnimi tablicami RH (republika Hrvaška) v živo rumeno zeleni barvi (se me ne da spregledati) pripeljala v Slovenijo in na naših TP podala vlogo še za Slovensko homologacijo. Ko nama DURS da odločbo za plačilo DMV-ja, pa ga registrirava pri nas.
Skratka zaenkrat poteka vse BP in tako kot pri vaju bistveno hitreje kot je bilo obljubljeno.

Porabe nisem tako zavzeto spremljal kot vidva, saj se je vse odvijalo dokaj hitro, a sem za cca 250 km (večji del po AC) baterijo spraznil na 17% in jo kasneje sicer z nekaj težavami, zaradi snega, ki se je zabasal za pokrov mesta za polnitev tudi napolnil na 90 %
DGJ, SimonZed, kt57, matija, instrukcije
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Kona iz Hrvaške

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja, super! Pa ne pozabit avatarja zamenjat. To sta pa barvi ko noč in dan
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”