Android aplikacija

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

.
Update: Aplikacija je sedaj javna in dostopna vsem : Smart&Simple - Google Play store

Ker čakam na material in se je stabiliziralo stanje SW, sem imel nekaj časa in sem spisal prvo verzijo Android aplikacije za polnilnico.

V prvi fazi ima res osnovno funkcionalnost in je v glavnem namenjena lažjemu polnjenju do nastavljenega SOC.
Naj bi bila v angleščini in slovenščini, ampak slovenske verzije še nisem uspel preizkusit (razen v emulatorju), tako da ne vem če deluje v praksi. (jezil naj bi bil enak jeziku na katerega je nastavljen telefon)

Zaenkrat je v (Beta) stanju in jo zainterisirani lahko preizkusite prek te povezave: Google open Beta testing

Aplikacija trenutno ni namenjena zamenjavi za Nadrozno ploščo, ampak le lažjemu vsakodnevnemu upravljanju in nadzoru.

Za povezavo potrebujete ID polnilnice, ki ga najdete v Nadzorni plošči: SISTEM -> Napredne nastavitve -> ID

Vsi komentarji dobrodošli.
Screenshot_20180926-112854.jpg
Screenshot_20180926-112854.jpg (23.86 KiB) Pogledano 12197 krat
[/center]
DGJ, darjan, Nejccc, Damijan
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Evo, že naložena
Je pa zabavno prepisat ID
CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hehe, obljubim da bo enkrat podprt še username/password! Drugače pa pomaga copy/paste!
Nejccc
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

Aplikacija je sedaj javna in na voljo vsem : Smart&Simple - Google Play store
Nejccc, Luka, crunchy, DGJ
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Kako pa vneseš začetni SOC?
Pri meni pokaže samo želen končni SOC. pa še charging currents (ne desno, z majhnimi številkami) so padli na 14 A namesto na 24 A.
Morda zaradi posodobitve postaje?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

S klikom na SOC
Capture.JPG
Capture.JPG (12.52 KiB) Pogledano 11995 krat
[/center]

Ki pa se pojavi šele ko je avto priključen. Vem da je malo nerodno, ampak zaradi samega protokola ne gre drugače, če hočem da je user-proof. Lahko pa spremenim, če se vam zdi sprejemljivo, da mora uporabnik sam pazit da vpiše SOC po priključitvi avta.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Čakaj, pri spletni aplikaciji moraš trenutni SOC vnesti pred polnjenjem, v app-u pa po začetku polnjenja? Ne razumem prav najbolje. Ali ni app samo bolj omejen prikaz tistega, kar je na voljo na spletni aplikaciji?
Zakaj pa bi se moral trenutni SOC pojaviti šele po tem, ko je avto priključen? Res mi ni jasno, ampak se bom že navadil. Je pa res, da boš imel cel kup podobnih vprašanj, ko zadevo objaviš še v angleškem jeziku.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ne, ne. Tudi v nadzorni plošči moraš SOC vnesti PO priključitvi avta. Drugače ga bo ignoriral. Tako da to je enako.
Saj ponavadi avto pokaže SOC šele po priključitvi, tako da to se mi zdi naravno, da priključiš in vneseš. Težava je samo zakasnitev (0 do 5 minut) preden se podatek prenese na strežnik. Ta zakasnitev je pa malo moteča. Bom še enkrat popravil nazaj na prejšnji način, in potem počakal na odziv uporabnikov. Bo danes popoldne nova verzija!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Kako? Vedno sem vnesel pred priključitvijo in je delovalo. Je pa res, da sem vnesel podatek in takoj zatem priključil vozilo. To se mi zdi še najbolje, kajti, ko priključiš kabel že veš, da ne bo šel na 100%. Seveda bi bil najbolj srečen, če bi delovalo oboje (pred in po).
Ja, se mi je drugače zdelo nekaj neobičajnega, da takoj po priklopu spletna aplikacija ni prikazala trenutnega SOC-a, potem pa se je pojavil.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6386
Avto: Kona in Zoe
4910
5960

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a CRF »

Potem si imel srečo. Vedno nastavi SOC po priključitvi.
S trenutnim SW nimam možnosti narediti drugače, tako da bo ostalo na ta princip za nekaj časa.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Android aplikacija

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Težava je samo zakasnitev (0 do 5 minut) preden se podatek prenese na strežnik. Ta zakasnitev je pa malo moteča.
Ja, pri meni to lahko pomeni dober % razlike v napolnjenosti. Sicer pa to ni nič hudega.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Moja privat črpalka :)

Odgovor Napisal/-a robertto »

Ali je kdo na forumu, ki je vesc programiranja in bi se lotil iOS aplikacije za CRF smart polnilnico?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Smart & Simple”