Solarni modul

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Solarni modul

Odgovor Napisal/-a CRF »

Po ideji ki sem jo dobil na forumu, sem malo razmišljal in me zanima kaj vi mislite, kako bi bilo to najbolje izvedeno.

Ideja je torej da se polnilnici doda še en tokovni modul ki je priključen direktni na sončno elektrarno in na podlagi teh podatkov polnilnica polni le toliko kot sončna elektrarna proizvaja. Tako bi se, komur to ustreza, lahko res vozil izključno na sončno energijo.

Prvo vprašanje je, kako reagirati na padec moči pod 1kW? Pod 6A polnilnica ne deluje in je potrebno polnjenje prekinit, ali nadaljevati s 6A, ter ta čas nekaj vzemat iz omrežja. In recimo prekinit šele ko 10 minut ni dovolj sončne energije.

Drugo so nihanja moči. Striktno slediti, ali malo povprečit in gledat bolj na energijo v nekem krajšem obdobju, kot trenutno moč.

In verjetno je še kaj na kar še nisem pomislil, ampak občutek imam da bi bilo v končni fazi izvedljivo.

Oziroma, konec koncev, se vam to sploh zdi zanimiva funkcija?
mkonci, nakaza
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Solarni modul

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Bolje kot še en merilec ,posodobi obstoječega, da bo spremljal pretok energoje v obe smeri in avtu pustiš samo energijo ki ostane (elektrarna minus ostali porabniki).
Tako bi avto dobil polovično funkcijo tesla powerwall a.
Kot imam narejeno jaz
CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Solarni modul

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hm hm, ja izvedljivo ja. Ampak to pomeni še malo več HW. Drugače pa lahko uporabim obstoječ HW z novim SW. Vsekakor vredno razmisleka.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Solarni modul

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Hw že imaš samo tisti upor povežeš za merjenje napetosti.
Pa sw je malo bolj kompliciran
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Solarni modul

Odgovor Napisal/-a CRF »

Tisto imam na polnilnici. Fazni zamik bi moral merit na senzorju. Bom poskusil.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Smart & Simple”