Zbujanje avtomobila

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Odgovori
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Zbujanje avtomobila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Na pomoč poznavalci in elektroniki!

Torej. Že poznan problem je Renault Zoe, ki zaspi ob neuspešnem polnjenju in se potem ne zbudi ko je polnilnica pripravljena na polnjenje.
Ta problem sem do sedaj reševal z začetnim polnjenjem, sedaj pa tudi to ne deluje več zanesljivo. Plus, našel se je tudi plugin Volvo, ki gre prav tako v globoko spanje.

"Zabavni" del pa sledi. Če polnilnico "resetiram", se avto zbudi in nadaljuje polnjenje. Vedno, in na obeh avtomobilih...

Ker "reset" ni dobra rešitev, sem posnel kako "reset" vidi avto na pilotnem signalu in potem simuliral to tekom zbujanja... Pa NE deluje.

Vse kar vidim ob resetu je da gre pilot HIGH za 17 sekund, potem pa začne z 10% PWM in gre počasi na nastavljeno vrednost. Ko enako naredim sredi delovanja, pa ne deluje.

Ima še kdo kakšno idejo?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Zbujanje avtomobila

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Še enkrat posnemi stanja ob resetu, nekje si se zmotil .
CRF
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Zbujanje avtomobila

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Mogoče HIGH ni res HIGH, ali si snemal z osciloskopom?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Zbujanje avtomobila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Nisem snemal... le gledal sem z osciloskopom. Če bi bil kakšen res hiter dogodek bi ga lahko zgrešil ja... ampak ne vem če je avto tako občutljiv da bi na vsako milisekundo reagiral...

Bom poskusil posnet posamezne prehode.
Odgovori

Vrni se na “Smart & Simple”