Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovori
Roberto
Prispevkov: 1
Kraj: Laporje
Avto: Ioniq
4
0

Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Včeraj sem ga dobil okoli 17.00 ure. Kaj naj rečem - ko letalo; V glavnem zadovoljen. Danes zjutraj šel v službo - čez drn in strn (50km v eno smer - Sl.Bistrica-Šmartno pri Slovenj gradcu in nazaj) - z lahkoto. V Tepanju sem kupil predplačniško kartico na Petrolu (AC) in z možakarjem sva nekako uspela, da se je pričel polniti - 25 minut. Potem pa danes popoldan še do Graza. Na kartici mi je ostalo še za pol ure polnjenja pa sem ga napolnil pred Šentiljem - samo ni šlo čisto do fulare. Ko sem se pripeljal domov mi je svetla že rdeča - malo sem skeptičen glede tega dometa; ma ja se bom že navadil.. drugače pa je kul...zdaj odkrivam te polnilnice pa doma si moram omisliti neko bolj hitro varianto - dajte mi napisati kako imate vi to rešeno - ja pozimi in avtoban je kriza - gretje pa konstantna hitrost (90 se ne moreš voziti po AC) pa bolj pritisneš, bremzanja ni-ni regeneracije... v glavnem odkrivam kako priti čim dlje... zdaj grem pa navodila čitat...
MIRANRR, crunchy, CRF, Dzun Tao
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6420

Re: Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Pozdravljen in dobrodošel na forumu.
Čestitke za novo pridobitev, želim veliko varnih kilometrov.

Na IONIQ-u je domet pozimi cca 20% manjši kot v ostalih letnih časih (tako opažam jaz). Se da voziti zelo varčno (počasi) ko in če je to potrebno, lahko pa tudi hitro in manj varčno. Izbira o načinu vožnje je prepuščena posamezniku in njegovim željam, potrebam, trenutni situaciji...
O domačih polnilnicah je veliko napisanega. Predlagam, da malo pobrskaš po forumu. Recimo tukaj boš veliko zvedel o tej temi - http://evsvet.eu/viewforum.php?f=8
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5261
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1227
2574

Re: Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovor Napisal/-a darjan »

Roberto napisal/-a:.zdaj odkrivam te polnilnice pa doma si moram omisliti neko bolj hitro varianto - dajte mi napisati kako imate vi to rešeno -
Ne vem, če te zanima samo izkušnje ioniq uporabnikov, ali tudi ostalih, ampak ker ne morem spati, si bom tako krajšal čas, da nabluzim malo

Nimam ioniqa, imam pa Volt-a. Torej tudi jaz sem v začetku "sanjal" o neki super duper hitri polnilnici doma, pa na 3f pa 20kw pa ne vem kaj še vse. Zdaj, po nekaj mesecih odkar imam avto, pa sploh ne polnim doma več toliko. Imam srečo da lahko polnil v službi, kar je ravno dovolj za moje dnevne potrebe, čez vikend pa polnim v trgovskem centru in pa doma.
Torej navadna vtičnica, šuko in 16A varovalka - 3.6kW maks moči, čeprav avto polni le z maks 3.3, ob 15% izgubah. Torej efektivno se v baterije "tanka" z cca 3kW.
Kar pomeni, da se ioniq baterija napolni from zero to hero v manj kot 10urah.
In osebno ne vidim potrebe, da bi se hitreje, doma, da se razumemo.
Tudi če prideš iz službe in sledijo krajši opravki, otroka kam peljati, sam skočiš na fitnes, v trgovino, etc. Pa tudi za to je 3kw dovolj, ker ponavadi so ti izleti le nekaj km. Recimo če prideš iz službe, greš kaj pojest, spakiraš otroka, pa takoj mine pol ure, kar pa pomeni 1.8kWh kar je dovolj za 12km poti

Če pa vseeno potreba po čem močnejšem, pa za vzpodbujanje lokalne EV industrije svetuje Pečjakove izdelke. Ne vem kako je forumska politika glede "oglaševanja", ampak google bo vrgel rezultate, išči metron shop
DGJ
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1889
Avto: V vsakem primeru EV
1777
1661

Re: Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovor Napisal/-a Matej »

Dobrodošel in čestitke ob nakupu EV. Kakšne barve je in oprema?

Glede vožnje, varčne vožnje, boš potreboval nekaj kilometrov, da se ga navadiš, spoznaš. Glede hitrosti polnjenja doma je šuko za čez noč povsem dovolj.
DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Prvi dnevi z novim Ioniq - spejs šatl

Odgovor Napisal/-a CRF »

Pozdravljen Roberto Ioniqi se kar nabirajo. Boš dobil vse informacije iz prve roke.
Za začetek pa kar nabirat kilometre. Tako se boš najbolj navadil avta in spoznal obnašanje ter doseg v različnih situacijah.

Glede domače polniolnice. Takole imam jaz: http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=8&t=467
Samo kabel, z vgrajeno "polnilnico" in to je to. Ni poceni, ampak ceneje je le če montiraš kar šuko polnlec ki si ga dobil z avtomobilom.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”