Hyundai Kona

IONIQ
tomi123
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: radeče
93
0

Re: Hyundai Kona

OdgovorNapisal/-a tomi123 » 15 Okt 2018, 14:26

SimonZed je napisal/-a:
tomi123 je napisal/-a:Tako je... jaz sem isto nekaj evrov prišparal, ko sem Volva uvozil iz Nizozemske kjer je DDV 20%.

Kako si privarčeval, če imajo nižji DDV kot pri nas?

Zato ker sem ga vzel kot fizična oseba in sem plačal ddv že v tujini oz. na Nizozemskem medtem, če bi mi ga uvozila firma bi se ddv plačal v Sloveniji in posledično nekaj več...
SimonZed
SimonZed
EV entuziast
EV entuziast
Avto: čakajoč Kono 64kWh Galactic Grey
175
278

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 15 Okt 2018, 14:31

Točno... Torej bi se ob nakupu na hrvaškem kot fizični osebi obračunal hrvaški 25 % DDV in cena zaradi nižjega DDV pri nas ne bi bila nič nižja, ampak enaka kot v ceniku (še vedno precej nižja od tiste, ki se pričakuje pri nas).
tomi123
EV entuziast
EV entuziast
93
0

OdgovorNapisal/-a tomi123 » 15 Okt 2018, 14:42

SimonZed je napisal/-a:Točno... Torej bi se ob nakupu na hrvaškem kot fizični osebi obračunal hrvaški 25 % DDV in cena zaradi nižjega DDV pri nas ne bi bila nič nižja, ampak enaka kot v ceniku (še vedno precej nižja od tiste, ki se pričakuje pri nas).

Pri tej ceni Kone se ti splača avto kupiti preko pravne osebe saj 3% pri 40k ni zanemarljivo...
DCT
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: (zaenkrat še) Mondeo
111
18

OdgovorNapisal/-a DCT » 15 Okt 2018, 14:46

SimonZed je napisal/-a:Točno... Torej bi se ob nakupu na hrvaškem kot fizični osebi obračunal hrvaški 25 % DDV in cena zaradi nižjega DDV pri nas ne bi bila nič nižja, ampak enaka kot v ceniku (še vedno precej nižja od tiste, ki se pričakuje pri nas).

Jaz mislim da si slovenski uvoznik nebi smel privoščiti,da bi bila Kona na hrvaškem občutno cenejša kot v Sloveniji,ker ko bi se to razvedelo med potencialnimi kupci,bi ga vsi hodili kupovat na Hrvaško.
V primeru Kia Niro EV se to verjetno sicer nebi moglo zgoditi,ker je KMAG uvoznik tako za Hr kot za Slo,medtem ko imajo pri Hyundaiju samostojna uvoznika za vsako državo
SimonZed
SimonZed
EV entuziast
EV entuziast
175
278

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 15 Okt 2018, 14:49

Bomo videli v sredo, bojim pa se, da bo Kona EV vsaj 4000 eur dražja pri nas, v primerjavi s Hrvaško. To je res nenormalna razlika.
nakaza
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Postojna
Avto: KIA SOUL EV - lego avto :)
209
230

OdgovorNapisal/-a nakaza » 15 Okt 2018, 14:52

Enostavno, bomo pa kupili pr hrvatih..

SimonZed je napisal/-a:Bomo videli v sredo, bojim pa se, da bo Kona EV vsaj 4000 eur dražja pri nas, v primerjavi s Hrvaško. To je res nenormalna razlika.
SimonZed, CRF
www.VARNOSTNI-PAS.si
DCT
EV entuziast
EV entuziast
Avto: (zaenkrat še) Mondeo
111
18

OdgovorNapisal/-a DCT » 15 Okt 2018, 16:58

nakaza je napisal/-a:Enostavno, bomo pa kupili pr hrvatih..

SimonZed je napisal/-a:Bomo videli v sredo, bojim pa se, da bo Kona EV vsaj 4000 eur dražja pri nas, v primerjavi s Hrvaško. To je res nenormalna razlika.

Razen če tovarna oz.evropski Hyundai distributer poskrbi,da to ne bo možno ali da se ne bo splačalo....

Tak primer je v Sloveniji recimo pri Oplu,kjer stranke praktično prisilijo k nakupu preko leasinga in takojšnji registraciji v Sloveniji,s tem pa učinkovito preprečijo,da bi se nov avto odpeljal v tujino in tam registriral.Stranki iz tujine tako ostane samo možnost,da preko slovenskega državljana kupi par dni star že registriran avto..ampak v primeru EV-jev to ne pride v poštev,saj tako nimaš več možnosti uveljaviti subvencije...
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh
713
336

OdgovorNapisal/-a pirpy » 15 Okt 2018, 17:38

Ni se za sekirat :)
Za tistih 25 avtov, ki jih bomo drugo leto dobili, da bi šel na hrvaško ponj tudi ni straha, ker jih bodo tam tudi pograbili...
timo, SimonZed, Hitch-Hiker
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: BMW 225xe | Citroën C-Zero
1225
2181

OdgovorNapisal/-a matija » 15 Okt 2018, 20:50

Ce je zunaj ornk pod niclo, je rocno zategovat res pogumno, sploh cez celo noc.
Ce auto-hold dela to, ni dobro.
Nejccc
tomi123
EV entuziast
EV entuziast
93
0

OdgovorNapisal/-a tomi123 » 16 Okt 2018, 09:29

matija je napisal/-a:Ce je zunaj ornk pod niclo, je rocno zategovat res pogumno, sploh cez celo noc.
Ce auto-hold dela to, ni dobro.

to je res samo ne vem na kakšen način ima potem npr. rešno Renault glede na to, da avtomatsko zategne ročno :roll:
amaterB
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Slovenija
Avto: golf sportsvan TSI DSG
13
1

OdgovorNapisal/-a amaterB » 16 Okt 2018, 12:12

Ženin CitiGo avtomatik hoče, da vedno zategneš ročno (ima tako stare sorte, na zajlo), drugače ti piska in teži. To je zato, ker menjalnik sploh nima položaja "P". V šestih zimah do sedaj še ni bilo problema.
BogyX
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: MB
Avto: NISSAN
171
45

OdgovorNapisal/-a BogyX » 16 Okt 2018, 13:19

Zato ker sem ga vzel kot fizična oseba in sem plačal ddv že v tujini oz. na Nizozemskem medtem, če bi mi ga uvozila firma bi se ddv plačal v Sloveniji in posledično nekaj več...

Kdaj si kupoval avto?

Ker že kar nekaj časa velja, da se DDV plača tam kjer avto registriraš.

Ti ga sicer lahko plačaš tudi v tujini, vendar boš pred registracijo moral plačat poln DDV v SLO, nakar si sam urejaš kako ti bodo v tujini vrnili tam plačanega (sem mel kolobocije pred 6 meseci ko sem Leafa uvozil direkt novega iz A).

Je pa to rešitev (da plačaš polno ceno z tujim davkom) za poln kredit pri eko skladu - ni pa preprosto dobit takega računa, ker mora trgovec potem dobesedno na tvoj fizični račun nazaj nakazat davek - s tem pa ima tudi sam težave s papirji (denar dobi nakazan preko Eko sklada - San APolo banke, nazaj ti ga pa lahko da samo na tvoj osebni - vsaj jaz se nisem mogo drugače dogovorit).

Ni pa uvoz nek bau bau in če je razlika v ceni priporočam (plačaš pa strošek prevoza z vleko ali začasne tablice (kaj je ceneje ve vsak sam) in homologacijo - nakar počakaš na odmero DDV + 0,5% DMV (kakih 14 dni :-) ) in potem registriraš).
SimonZed
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Tržič
Avto: Zoe R240 v garaži, Kona v Koreji
1733
1991

OdgovorNapisal/-a CRF » 16 Okt 2018, 14:26

Še en ameriški review:

The big boss @ EVSVET.eu & CEO at Smart&Simple
tomi123
EV entuziast
EV entuziast
93
0

OdgovorNapisal/-a tomi123 » 16 Okt 2018, 14:38

BogyX je napisal/-a:

Kdaj si kupoval avto?

Ker že kar nekaj časa velja, da se DDV plača tam kjer avto registriraš.

Ti ga sicer lahko plačaš tudi v tujini, vendar boš pred registracijo moral plačat poln DDV v SLO, nakar si sam urejaš kako ti bodo v tujini vrnili tam plačanega (sem mel kolobocije pred 6 meseci ko sem Leafa uvozil direkt novega iz A).

Je pa to rešitev (da plačaš polno ceno z tujim davkom) za poln kredit pri eko skladu - ni pa preprosto dobit takega računa, ker mora trgovec potem dobesedno na tvoj fizični račun nazaj nakazat davek - s tem pa ima tudi sam težave s papirji (denar dobi nakazan preko Eko sklada - San APolo banke, nazaj ti ga pa lahko da samo na tvoj osebni - vsaj jaz se nisem mogo drugače dogovorit).

Ni pa uvoz nek bau bau in če je razlika v ceni priporočam (plačaš pa strošek prevoza z vleko ali začasne tablice (kaj je ceneje ve vsak sam) in homologacijo - nakar počakaš na odmero DDV + 0,5% DMV (kakih 14 dni :-) ) in potem registriraš).

Razlika je ali uvoziš nov avto oz. avto, ki ima prevoženih manj kot 6000 km in se smatra kot nov. V tem primeru plačaš ddv zmeraj v državi nakupa in kasneje doplačaš razliko ddv-ja v SLO, če je davčna stopnja višja.
Če pa ti kupuješ star avto kot fizična oseba te pa nihče ne vpraša koliko ddv-ja si plačal v tujini...
To seveda govorim oz. pišem za fizične osebe medtem, ko je za pravne osebe spet drugače.
BogyX
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: MB
Avto: NISSAN
171
45

OdgovorNapisal/-a BogyX » 16 Okt 2018, 14:48

Imaš prav, vendar je subvencija samo za nov avto...
jernej11
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Vojnik
Avto: Scenic
10
0

OdgovorNapisal/-a jernej11 » 17 Okt 2018, 09:14

Subvencija je tudi za testni avto.
Uporabniški avatar
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Avto: Toyota Prius Plug-in
341
493

OdgovorNapisal/-a talker2 » 17 Okt 2018, 10:26

DGJ, Dzun Tao, CRF
nakaza
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Postojna
Avto: KIA SOUL EV - lego avto :)
209
230

OdgovorNapisal/-a nakaza » 17 Okt 2018, 10:40

Le kaj imajo v mislih z usnjena prestavna ročica :) :) ... no v ceniku je navedena
www.VARNOSTNI-PAS.si
spaceONE
EV začetnik
EV začetnik
19
13

OdgovorNapisal/-a spaceONE » 17 Okt 2018, 11:12

Eh, predrago...
Bo treba iz Hrvaške uvoziti.
Glede na to Buying and selling cars - European Commission, plačaš samo ddv v Sloveniji.
Se pravi, da je razlika kar velika.
Ima kdo izkušnje iz prve roke pri uvozu iz HR ? Sem resen kupec :)
SimonZed
EV entuziast
EV entuziast
175
278

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 17 Okt 2018, 11:22

Polnilni kabel Typ2 je za doplačilo. :D

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi