Hyundai Ioniq - predstavitev

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

@magic imas prav ja. Samo enofazni polnilc je tud napaka. Bi bilo zelo fino ce bi imel 3 faznega.
Hitrejse ponjenje pa se breme se razporedi med vse tri faze, ko polnis doma.
3 napake.
Madona se mal pa bomo ugotovil da je za k... avto.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

No, da še jest pristavim svojih 6 centov (pa da ne udrihamo samo po Leaf-u :P )

Mene pa moti predvsem ADS - Auto Defogging System (nekaj takšnega). Zadeva je v 90% neuporabna. Ko zunaj pada dež, ali pa če raje napišem, če zunaj ne sije sonce, je ta sistem skoraj vedno aktiven. Kaj to pomeni? Da pozimi avta nikakor ne ogreje, ker topel zrak pošilja samo čez sprednjo šipo, kjer se lepo ohladi in vozniku piha hladen zrak v glavo. No, sovozniku/ci tudi
Takrat kuri več štroma, ker mora ventilator bolj delati. Pa še zadeva je meni na poti od Vrhnike do nekje Ajdovščine delovala, nato se je sistem celo izklapljal (do NG).
Ta sistem imam res poredko vklopljen (kako se ga izklopi: držiš gumb za odroševanje sprednjega stekla cca. 5 sekund, za tiste, ki tega ne veste).

Druga hecna stvar. Piše se leto 2018. Ko avto ugasnem se brisalci ne pospravijo. Ok, za pozimi, ko lahko na steklu primrznejo je fajn, če se jih lahko dvigne. Mene pa bolj moti to, da ga parkiram pod streho in ostanejo na sredini, ko avto prižgem, mi pa zmaže pol stekla... (ali pa naj dajo opcijo v nastavitve, ali brisalce pospravi ali ne)

Tretje: če odprem vrata preden se zaprejo okna, ostanejo le-ta ravno tam ter tudi radio ugasne (in s tem prekine Bluetooth povezavo med klicem) - naš Citroën Berlingo recimo ugasne radio šele po končanem klicu ali pa, če se klic prevzame na telefonu...

Četrto: voznikovega sedeža elektronika ne premakne nazaj, ko ugasnem avto in takoj za tem odprem vrata (če počakam kakšno sekundo ali 2 potem je ok)

Peto: če grem po klancu navzdol z vklopljenim tempomatom (Razdrto -> Ajdovščina npr.) in se mi vrine vozilo pred nos, bo avto zabremzal z zavorami in izklopil regeneracijo. To pomeni, da če tega ne opazim, bo do konca klanca zaviral z zavorami, ne pa z regeneracijo. Da to popraviš, samo izklopiš in vklopiš tempomat. Hecna stvar

Pa še en plus: odkar imam nov software na displayu mi še ni resetiralo stopenj regeneracije. Upam, da so to res popravili
prijazen, Hitch-Hiker, DGJ, talker2, evid
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

...z napakami se strinjam. Meni najbolj moteče je, kar se ventilacije tiče. Sem že pisal o tem.

Nov software si si sam naložil?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Matej napisal/-a:Nov software si si sam naložil?
Nope, na servisu dober teden nazaj. So mi prednjo masko / odbijač menjali (tuja krivda).

*EDIT*
Samo toliko, meni je bilo rečeno, da so samo novi zemljevidi.. Hehe no, ne niso samo novi zemljevidi.
Je cel nov software za display, sem pa opazil nekaj sprememb - sedaj, če je bil "radio" nastavljen na Bluetooth, bo tudi ostal na Bluetooth ob naslednjem vklopu
Je pa moteče, sedaj tipka za glasnost (če jo not pritisneš) ne da samo signala za pavzo na telefon preko BT ampak tudi utiša sistem (gre na mute). Torej, če hočeš bolje slišati navigacijo, ti jo hkrati utiša .
Edina opcija je it v media display in tam pritisnit pavzo .

(ja sem znan po tem, da za vsako rešitev najdem problem )
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

No, me zanima, če bodo na "mojem" servisu vedeli za upgrade...drug teden imam naročen redni servis.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Nejccc napisal/-a:
Matej napisal/-a:Nov software si si sam naložil?
Nope, na servisu dober teden nazaj. So mi prednjo masko / odbijač menjali (tuja krivda).

*EDIT*
Samo toliko, meni je bilo rečeno, da so samo novi zemljevidi.. Hehe no, ne niso samo novi zemljevidi.
Je cel nov software za display, sem pa opazil nekaj sprememb - sedaj, če je bil "radio" nastavljen na Bluetooth, bo tudi ostal na Bluetooth ob naslednjem vklopu
Je pa moteče, sedaj tipka za glasnost (če jo not pritisneš) ne da samo signala za pavzo na telefon preko BT ampak tudi utiša sistem (gre na mute). Torej, če hočeš bolje slišati navigacijo, ti jo hkrati utiša .
Edina opcija je it v media display in tam pritisnit pavzo .

(ja sem znan po tem, da za vsako rešitev najdem problem )
A je mogoče kdo že kdaj poizkusil, če ga za nekaj časa povežeš z wifi, se mogoče naredi posodobitev al ne? Oz. kaj se sploh posodobi prek wifi?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

magic napisal/-a:A je mogoče kdo že kdaj poizkusil, če ga za nekaj časa povežeš z wifi, se mogoče naredi posodobitev al ne? Oz. kaj se sploh posodobi prek wifi?
Pri meni je bil avto prižgan kar par ur, je lovil WiFi pa nisem opazil, da bi se karkoli kadarkoli posodobilo. Po pravici povedano, sploh ne vem, za kaj bi bil WiFi uporaben na tem avtu

(ko sem iskal PIDe za Torque je bil vsaj 4h na internetu, pa ni nič migal )
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

Wifi ->Pod displayem zraven tipke Map imate tipko info -> tukaj so 3 zadeve, traffic, live poi in weather... ko si povezan na wifi naj bi te zadeve funkcionirale... Traffic ne deluje - verjetno pač ta naš tom tom, Live poi nimam pojma kaj bi tukaj iskal... weather pa nekaj melje pa se mi ni dalo nikol počakat da odmelje

Avto se preko wifija ne updejta... updejti so samo preko karice v reži se pravi firmware in karte za navigacijo.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Robinhood napisal/-a:Wifi ->Pod displayem zraven tipke Map imate tipko info -> tukaj so 3 zadeve, traffic, live poi in weather... ko si povezan na wifi naj bi te zadeve funkcionirale... Traffic ne deluje - verjetno pač ta naš tom tom, Live poi nimam pojma kaj bi tukaj iskal... weather pa nekaj melje pa se mi ni dalo nikol počakat da odmelje

Avto se preko wifija ne updejta... updejti so samo preko karice v reži se pravi firmware in karte za navigacijo.
Ko sem jaz prevzemal avto je prišel en tip in rekel, da bo updejtal POI točke in avto povezal z wifi in pol sta s prodajalcem nekaj čarala in čakala, sta rekla, da nekaj časa traja. Pol sta pa rekla, evo pa se je updejtal, sam se mi nista zdela glih prepričliva, je pol še kluček not vtaknu pa neki čaral. Je reku, da mora še sam probat, da še ni imel priložnosti in če imam čas. Pol pa ne vem s čim je updejtal
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

Z wifi zihr ne ... Men so prvo rekl da nej updejtam POI točke z enga linka ka so "updejtane" polnilnice iz cele EU ... fora je da jih je več k 12k... v POI lahko stlačiš samo 5k... in to so trdil prvo da bo updejtal "nearby charging stations" listo... no go . Skratka na servisu vejo lih tok ko mi če ne še manj. Če za Nejcca niso vedl da so updejtal firmware... so rekli da ni novejšga hehe pa so ga updejtal lol.
Men so trdil da je avto pripravljen za Blue link .... potem so mi rekli da prihaja za EU izboljšana varijanta pod drugim imenom... Sedaj nimajo več info o ničemer... pač prodajalci. Bolš bi blo če bi reku v štartu da ne ve in je to to .
magic, Nejccc
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Prodajalec (vodja prodaje) je šel po enga kao tehnika ki se s tem ukvarja in pol mi je on to razlagu, sam prodajalec je reku da ne ve kako se updejta poi in zemljevide. Mah, sej nima veze, se pa moram enkrat na servisu ustavt ce se res postima ta smotan reset nastavitev za čas polnjenja.
Robinhood
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

magic napisal/-a:...ce se res postima ta smotan reset nastavitev za čas polnjenja.
Z novim updejtom se mi (še) ni resetirala nastavitev regeneracije. Mogoče so popravili tudi bug s časom polnjenja
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

@Nejccc, povej ali so ti posodobili sami od sebe ali si jim moral reči za posodobitev. Ker se bojim, da moj serviser o tem ne bo nič vedel. Sam pa vem, da obstaja posodobitev, konkretno v Nemčiji, od začetka letošnjega februarja.
DGJ
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Danes me je klicala iz Hyundaia kako sem zadovoljen in sem pojambral glede blue linka in je rekla, da kakor ve se pospešeno dela, da bo delovalo tudi v EU, ve kdo kaj več o tem?
Zadnjič spremenil magic, dne 07 Maj 2018, 11:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Hitch-Hiker
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Upam da novi pridejo ze posodobljeni.
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Nejccc napisal/-a:
magic napisal/-a:...ce se res postima ta smotan reset nastavitev za čas polnjenja.
Z novim updejtom se mi (še) ni resetirala nastavitev regeneracije. Mogoče so popravili tudi bug s časom polnjenja
@Nejccc, a mogoče veš, če se kje vidi katera različica je nameščena na vozilu?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Seveda se vidi, pritisneš gumb za nastavitve, greš čisto desno kjer imaš gumb System info. Potem vidiš verzije.

Primer za moj avto - stare verzije:
Stare verzije SW
Stare verzije SW
Pa še aktualne (nove):
Nove verzije SW
Nove verzije SW
Meni so rekli, da mi bodo posodobili samo zemljevide. Sem bil kar malo slabe volje, nato so rekli, da ni nobenega novega software itd itd. Nato pa dobim vse nove verzije
magic, DGJ, matija
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Nejccc hvala, grem kar preveriti katero verzijo imam, avto sem dobil slaba 2 meseca nazaj.
Nejccc
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a magic »

Preveril, vse imam staro različico, razen zemljevidi so novi.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3780
6402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Jaz sem jih na 2. rednem servisu (konec februarja) opozoril, da je nova verzija SW že zunaj pa potem posodobitve zame še ni bilo v njihovem sistemu.
Zdaj sem jih ponovno vprašal glede posodobitve in so mi rekli, da zdaj pa je in mi jo opravijo pri naslednjem rednem servisu (čez cca 1 mesec na bi to bilo), ko bodo zamenjali tudi aktuator zapaha polnilne vtičnice - servisni vpoklic.
Nejccc
Zaklenjeno
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”