Hyundai Ioniq - predstavitev

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

evid napisal/-a: Evo sem preveril, poln kasko... par trikov... 440 ojrov... Triglav...

Triki? Kakšni triki?
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a evid »

DGJ napisal/-a:@evid top cena. Moraš imeti pa hude veze.
veze, ne... malo sem se le poglobil.

Polni kasko, PR 1, -50%, 1 % odbitne franšize samo PN, drugo brez odbitne franšize, AO, AO+, ODKUP 1 ŠKODE, PRAVNO POMOČ, ASISTENCA (do 1500 ojrov 4 dni nadomestno vozilo) + T,D,H,J,U,I.

Osnovna cena 720 ojrov... Sledi seznanitev agenta, da se bom pozanimal pri konkurenci (Sava 650 ojrov). Nadalje mi ponudi 5% popusta in po enodnevni pavzi še dodatnih 10%, skupaj 15% in naračuna 640 ojrov.

V nadaljevanju sem agenta seznanil, da sem zdravstveno zavarovan pri Vzajemni in želim preiti na Triglav, kar pomeni gratis bon v vrednosti 60 ojropv (ali 80, sem pozabil) + 25% Triglav Drive = 440!

Ko sem preverjal in klical kolege na zavarovalnici mi je bilo celo predlagano, da si zavarujem zobno protetiko za cca. 5 ojrov na mesec in bi s tem lahko kasko zavarovanje spravil pod 400 ojrov...

Aja, na predlog, da bi plačal z gotovino mi agent ni mogel ponuditi več dodatnega popusta.

Hvala vam vsem, ki ste na tem forumu posredovali svoje cene zavarovanj in me motivirali, da sem se poglobil in izpogajal končno ceno.

Za letos bo, drugo leto pa ponovna borba!!!
magic, Nejccc, DGJ, CRF, wskiuj, nakaza
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a crunchy »

evid napisal/-a:Za letos bo, drugo leto pa ponovna borba!!!
Me prav zanima s čim se boš boril naslednje leto, ko si že prešel na Triglav?
Ali je cena zdravstvenega na Triglavu enaka (predvidevam pa, da ne za tiste, ki smo v firmi skupinsko na Vzajemni)?
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a evid »

crunchy napisal/-a:
evid napisal/-a:Za letos bo, drugo leto pa ponovna borba!!!
Me prav zanima s čim se boš boril naslednje leto, ko si že prešel na Triglav?
Ali je cena zdravstvenega na Triglavu enaka (predvidevam pa, da ne za tiste, ki smo v firmi skupinsko na Vzajemni)?

hehehehe, tudi na to temo je prešla debata z agentom. V moji družini je še kakšen član, ki bo naslednje leto še na Vzajemni!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a crunchy »

evid napisal/-a:hehehehe, tudi na to temo je prešla debata z agentom. V moji družini je še kakšen član, ki bo naslednje leto še na Vzajemni!
Vse lepo in prav, vendar bo potrebno že sedaj začeti delati na povečanju števila družinskih članov.
Nejccc, evid, SimonZed
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Vse urejeno.
Petek...
Je se dalec.
DGJ, magic, evid, CRF
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Ni ni... Čez pol ure bos lahko rekel, da je to že jutri.
magic, Hitch-Hiker
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Mmmm. Kak je tiho.
Bi se kar vozil pa muziko puslusal.
Nejccc, Robinhood, CRF, DGJ, Luka, SimonZed
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

Čestitam! Pa avtar zamenjaj .
evid
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 126
Kraj: vitanje
Avto: EV
140
937

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a evid »

še jest...

uradno sem drugi dan ponosni lastnik EV, Hyundai Ionic-a... super je...

@Hitch-Hiker; srečno vožnjo!!!
Nejccc, Robinhood, CRF, DGJ, MIRANRR, matija, Luka, SimonZed, kt57, peion, magic
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

Čestitke Evid! In dobrodošel v klubu.
evid, magic, MIRANRR
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Obema čestitke za novo pridobitev v klubu "tihih". Veliko varnih kilometrov želim.
magic, evid
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Danes prvic polnil na hitri polnilnici.
Sicer ni bilo potrebe (SOC 50%) ampak sem moral sprobat.
Lih tolk casa, da so spekli burgerja in sva pojedla. Poglej sem pa umaknil in šel v trgovino. Zakon.
Nejccc, matija
jay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Hyundai Ioniq EV
13
17

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a jay »

Že dolgo spremljam in prebiram forum ter se poučujem o EV. Že pred časom sem se odločil, da bo naslednji avto EV. V to sem uspešno prepričal tudi ženo. Kolebala sva med Leafom in Ioniqom (slednji je na koncu zmagal). Imam še nekaj vprašanj.

Ioniqa EV je možno kupiti samo v Avto Binck (Ljubljana) in Avto Lunežnik (Slovenska Bistrica)? Kje ste ga kupili vi? Ste se spogajali za kakšne ugodnosti (popust, ali kaj drugega)?

Kako dolgo ste čakali na njega? Trgovec nama je rekel do 6 mesecev za takšnega kot si sama želiva.

Ker kabla Type2 ni priloženega, kje ste ga kupili? Ste si doma omislili domačo polnilnico? Katero? Kako dolgo se polni s priloženim kablom za šuko vtičnico?

Če ste si urejali eko kredit, kako dolgo je trajala odobritev? Kako dolgo ste čakali na subvencijo?

Hvala za odgovore
Nejccc, CRF, magic
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

jay napisal/-a:Kje ste ga kupili vi?
AutoBinck.
jay napisal/-a:Kako dolgo ste čakali na njega? Trgovec nama je rekel do 6 mesecev za takšnega kot si sama želiva.
16.5.2017 sem vplačal aro, 10.8.2017 sem ga prevzel. Avto je bil že vnaprej naročen.
jay napisal/-a:Ker kabla Type2 ni priloženega, kje ste ga kupili?
Meni so rekli, da je zraven samo en kabel, pa sta bila oba. Šuko (z elektroniko) ter Type2.
jay napisal/-a:Ste si doma omislili domačo polnilnico? Katero?
Če je CRF ne bi naredil, potem je verjetno ne bi imel
Tolele: Smart&Simple
jay napisal/-a:Kako dolgo se polni s priloženim kablom za šuko vtičnico?
Odvisno kako praznega priklopiš
Realno, če je čisto prazen (2% do 100%) cca. 12 ur. Večinoma pa sem imel polnjenja med 40 in 100%, cca. 6-8h
jay napisal/-a:Kako dolgo ste čakali na subvencijo?
Pri meni je bilo ekspresno, cca. 14 dni.
jay napisal/-a:Hvala za odgovore
Upam, da pomaga
Drugače pa čestitke
jay
spaceONE
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 147
66
29

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a spaceONE »

Nejccc napisal/-a:
jay napisal/-a:Ste si doma omislili domačo polnilnico? Katero?
Če je CRF ne bi naredil, potem je verjetno ne bi imel
Tolele: Smart&Simple
jay napisal/-a:Kako dolgo se polni s priloženim kablom za šuko vtičnico?
Odvisno kako praznega priklopiš
Realno, če je čisto prazen (2% do 100%) cca. 12 ur. Večinoma pa sem imel polnjenja med 40 in 100%, cca. 6-8h
Ali je kakšna prednost CRFjeve polnilnice pri ioniqu (ki podpira samo 1-fazo) glede hitrosti polnjena v primerjavi s schuko ?
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Matej »

@jay, dobra odločitev. Bodo pa jeseni pri nas na voljo še druge novosti iz koncerna Hyundai/KIA. Drugače pa je čakalna doba do mescev, razen če vplačaš za katerega, ki je že v proizvodnji. Ostalo ti je pa že Nejc povedal. Podobno je bilo pri meni.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

spaceONE napisal/-a:Ali je kakšna prednost CRFjeve polnilnice pri ioniqu (ki podpira samo 1-fazo) glede hitrosti polnjena v primerjavi s schuko ?
Jup, namesto s cca. 10 A se polni lahko s 32 A. Seveda moraš imeti tako močno varovalko doma
Jaz imam 25 A varovalke, tako, da mi lahko polni največ do 25 A (če takrat ni drugega porabnika v hiši, če se zažene npr. kompresor, potem mi polnilnica tok polnjenja zmanjša, da skupni tok ni več kot 25 A).
jay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Hyundai Ioniq EV
13
17

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a jay »

Matej napisal/-a:@jay, dobra odločitev. Bodo pa jeseni pri nas na voljo še druge novosti iz koncerna Hyundai/KIA. Drugače pa je čakalna doba do mescev, razen če vplačaš za katerega, ki je že v proizvodnji. Ostalo ti je pa že Nejc povedal. Podobno je bilo pri meni.
Kot novosti misliš Kono, Niro? Nama je Ioniq predvsem z vidika velikosti OK (mali otrok), domet prav tako (delava v istem kraju dnevno cca 60 km do službe).
Situacija pri nama takšna, da sva pri nakupu vezana na ženino napredovanje v službi (jeseni). Ker morava potem za ekokredit počakati še tri plačne liste. V avto hiši so rekli, da se avto lahko naroči že prej (da midva ne čakava na decembra, ko bova kreditno sposobna). Nekako sem si zamislil, da bi avto naročila v začetku oktobra (po svojih željah) - bele barve + saftey paket. Potem bi ga dobila najkasneje v mesecu marcu. Verjetno je najbolje, da dam vlogo za ekokredit v decembru (tu ne vem kako dolgo mečkajo na ekoskladu). Skratka čudna situacija
jay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Hyundai Ioniq EV
13
17

Re: Hyundai Ioniq

Odgovor Napisal/-a jay »

jay napisal/-a:Ste si doma omislili domačo polnilnico? Katero?
Če je CRF ne bi naredil, potem je verjetno ne bi imel
Tolele: Smart&Simple

Sem prebral temo o tej polnilnici. Ampak meni kot štromarskem analfabetu ni kaj dosti jasnega V naslednjem letu imamo plan urejati dvorišče hiše. Plan je tudi da bi imel neko cenovno ugodno varianto za polnjenje. Iz hiše mi je štromar ko je delal štrom po bajti potegnil kabl (namenjen za elektriko v bodoči vrtni hiški/nadstrešku). Skratka, če bi si lahko kje ogledal to zadevo, ali če bi mi kdo to znal malo bolj po domače razložiti bi bil zelo hvaležen
Zaklenjeno
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”