Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

IONIQ, KONA
Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Da, sideloading Android aplikacij je možen na navadni Gen5 navigaciji (na široki pravijo da še ne). Med ostalim si folk stavi tudi Youtube, Waze in cel kup drugih aplikacij.

Vendar je treba omeniti, da je sideloading tudi številka 1 razlog za brickanje ob kasnejših nadgradnjah.

Tako, da se je treba zavedat izzivov, ko greš enkrat po poti, ki si jo Hyundai ni začrtal in posledično tudi ni testiral za uradne nadgradnje.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Nadgradil, kljub temu, da sem rekel, da ne bom. :giggle: Na začetku je bilo precej stresno, ker je javljalo, da ni podatkov na kartici. V tretje je potem šlo (mislim, da je treba kartico vstaviti pri popolnoma ugasnjenem vozilu in ga potem prižgati) in ponudilo nadgradnjo. Trajala je manj kot 20 minut.

Žal se mi novi temno modri vmesnik zdi slabši, vsaj tak je prvi vtis. Slabša preglednost, ker so vse ikone več ali manj modre barve. Ampak človek se vsega navadi...

Pri navigaciji je izginil prikaz naslednjih avtocestnih postajališč (in naslednjih zavijanj-navigacijskih navodil), ki se ga je pri prejšnji verziji lahko vklopilo na desni strani zaslona (bil je gumb skrajno desno). Škoda.
gumb.jpg
gumb.jpg (49.71 KiB) Pogledano 4462 krat
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Prebskaj po nastavitvah, tam je celega vraga za nastavljat. Si moraš prav cajt vzet.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Sem prebrskal in dobil vtis, da so vse skupaj zelo oklestili. Manj je več? :cry:
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Vrhunec "retro" dizajna :o :devil:
20211114_123245-01.jpeg
20211114_123245-01.jpeg (113.32 KiB) Pogledano 4459 krat

Je pa zato zdaj lepša ploščata baterija :clap: :giggle: :roll:
20211114_123346-01.jpeg
20211114_123346-01.jpeg (157.12 KiB) Pogledano 4459 krat
Zelo mešani občutki zaenkrat. :nope:
Mogoče sem pa napačen firmware naložil. :D
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Še razmišljam ali bi sploh šel v posodobitev :think:
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kakšne koristi še nisem opazil, razen novejšega zemljevida. Vse ostalo pa 👎
FV-EV
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Ogo napisal/-a: 14 Nov 2021, 11:11 Da, sideloading Android aplikacij je možen na navadni Gen5 navigaciji (na široki pravijo da še ne). Med ostalim si folk stavi tudi Youtube, Waze in cel kup drugih aplikacij.

Vendar je treba omeniti, da je sideloading tudi številka 1 razlog za brickanje ob kasnejših nadgradnjah.

Tako, da se je treba zavedat izzivov, ko greš enkrat po poti, ki si jo Hyundai ni začrtal in posledično tudi ni testiral za uradne nadgradnje.
Kako, lahko bolj podrobno opises, ce ves, ker jaz nikakor ne uspem predvajat youtuba ali carstreama na zaslonu Kone.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Ogo napisal/-a: 14 Nov 2021, 11:11 Da, sideloading Android aplikacij je možen na navadni Gen5 navigaciji (na široki pravijo da še ne).
Tudi ne vem, če kdaj bo možno, ker na široki ni več Android ampak neka druga izpeljanka Linuxa :(
Sem prišel že v praktično vse možne podmenije (tudi servisne) pa ni ne duha ne sluha o Androidu. Na XDA Forumu sem dobil ta info: https://forum.xda-developers.com/t/hack ... s.3892333/
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sem se iz firbca še jaz odločil in naredil ta updajt :D

Prvo kar je potrebno je vzet si cajt, eno urco za z neta potegnit, nato pa še eno urco v avtu posedet. Morda malo manj ampak ne sme se ti mudit :whew:

Oblikovno mi ni nek presežek. Zmoti me, da naši inšpektorji še vedno ne preganjajo slovenskih uvoznikov, ker ti slovenščine nočejo uporabljat, imaš na voljo tudi češčino, slovaščino....mi pa nismo enakopraven narod :envy:

Bi pa pohvalil tako iskanje polnilnic po lokacijah (start, cilj ali med potjo), kar se mi zdi uporaba zadeva, ter predvsem iskanje naslovov. Sedaj le v eno vrstico vpišeš naslov in ti ponudi vse opcije, tako da je manj klikov na startu ali med vožnjo, pa še celo hišne številke po črkah ima. To zadnje je zame velika pridobitev, ker imam dnevno poti do novih hiš, ki imajo poleg cifre še črko in sem pogosto taval po kakšnih vaseh, če si z gmapom nisem na telefonu pomagal. :tup:
SimonZed, Nejccc
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Oblikovno je za moj okus blizu katastrofe, sploh pri radiu zgleda kot da so jim Kitajci naredili vmesnik. Več sem pričakoval od Korejcev.

Zelo pogrešam tudi ukinjeni stranski prikaz počivališč/bencinskih na AC, kar pride prav v tujini, da veš za nekaj počivališč vnaprej in lažje planiraš postanke. Letos sem v Franciji in Italiji to s pridom uporabljal. Ja, lahko iščeš po POI, ampak to ni tako priročno..

In kaj, ali zdaj tudi vnaprejšnjega prikaza izvozov, križišč ni več? Namreč tudi to je bilo na desni strani navigacije na voljo. (Lahko greš gledati pot, ampak to je spet tipkanje po menijih - prej pa je bilo (lahko) vse ob zemljevidu). Res škoda, da je s to nadgradnjo vmesnik postal manj uporaben ... Doslej je šlo na bolje... seveda je to moje osebno mnenje. :think:
Zadnjič spremenil SimonZed, dne 14 Nov 2021, 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
rodney
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 231
Kraj: Jesenice
Avto: Tesla M3
78
3

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a rodney »

SimonZed napisal/-a: 14 Nov 2021, 18:52 Oblikovno je za moj okus blizu katastrofe, sploh pri radiu zgleda kot da so jim Kitajci naredili vmesnik. Več sem pričakoval od Korejcev.

Zelo pogrešam tudi stranski prikaz počivališč/bencinskih na AC, kar pride prav v tujini, da veš za nekaj počivališč vnaprej in lažje planiraš postanke. Letos sem v Franciji in Italiji to s pridom uporabljal.
Mogoče preveč se pričakuje od Korejcev :D?

Realno gledano, Kia in Hyundai nista nikoli imela presezek pri Infotaiment sistemu...vedno je zadeva izgledala "cheap".... pa se omejitve z LIVE za podrocje Slovenije....
vse skupaj je ena boga zadeva... :)

Boljse deluje navigacija iz telefona (google maps, apple maps) preko carplaya/androd auta...
pac ko sem kupoval avto mi je blo pommebno da je carplay, nisem pa se prevec nekaj z navigacijo ubadal...

Kako pa je kaj s firmwareom (popravi SW za delovanje vozila), tistega pa vseeno nalagajo samo na servisu, tisto se ne posodablja s tem infotaimentom, ce prav razumem..
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Vse se je "posodobilo", torej zemljevidi, navigacija in tudi preostanek infotainment vmesnika. Lahko bi se reklo, da je šlo za nadgradnjo "firmwarea", ampak samo infotainmenta...

Sicer pa kar se tiče LIVE mislim, da že cca leto dni deluje tudi v Sloveniji (tudi prometne informacije).
Ogo
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Live deluje ja. Za online polnilnice kaže zasedenost in podobno, tudi za Petrolove.
Celo lokalne cestne zapore ima, ki jih recimo Google Maps nima. Slednji detektira samo zastoje.

Problem je, da ima navigacija pač podporo za Android Auto, oz Apple Caplay in se je folk odvadil uporabljat Hyundai navigacijo. Pa je slednja z nadgradnjami zadnjega pol leta kar precej pridobila.

Tisto kar še vedno pogrešam je bolj pametno ponujanje polnilnic ob poti, recimo, če se odpraviš na dolgo pot. Ampak za kaj takega bo po mojem Hyundai moral odprtet tošln in se spečat s kakim ABRP. Navigacija vidi SOC in podobne zadeve in če zavihajo rokave, se da tu narest čuda.
SimonZed
rodney
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 231
Kraj: Jesenice
Avto: Tesla M3
78
3

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a rodney »

Ogo napisal/-a: 14 Nov 2021, 20:04 Live deluje ja. Za online polnilnice kaže zasedenost in podobno, tudi za Petrolove.
Celo lokalne cestne zapore ima, ki jih recimo Google Maps nima. Slednji detektira samo zastoje.

Problem je, da ima navigacija pač podporo za Android Auto, oz Apple Caplay in se je folk odvadil uporabljat Hyundai navigacijo. Pa je slednja z nadgradnjami zadnjega pol leta kar precej pridobila.

Tisto kar še vedno pogrešam je bolj pametno ponujanje polnilnic ob poti, recimo, če se odpraviš na dolgo pot. Ampak za kaj takega bo po mojem Hyundai moral odprtet tošln in se spečat s kakim ABRP. Navigacija vidi SOC in podobne zadeve in če zavihajo rokave, se da tu narest čuda.
A DC polnilnice tudi prikazuje na poti recimo? Ker meni se zdi da ves cas AC polnilnice mi prikazuje pa nikjer nimam za izbrati ce hocem DC ali AC....
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Dobra novica: gumb se pojavi, ko se začneš premikati. :party:

20211115_080957-01.jpeg
20211115_080957-01.jpeg (90.15 KiB) Pogledano 4240 krat

Pa, vsaj v LJ, se navigacija po novem trudi z "angleško" izgovorjavo imen ulic. :giggle:
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Drugače je tule zdaj samo update "programov", ne? Zemljevidi ostanejo "stari"?
rodney
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 231
Kraj: Jesenice
Avto: Tesla M3
78
3

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a rodney »

Tukaj se nahaja v SLO jeziku seznam izboljsav:

https://update.hyundai.com/EU/SL/updateNoticeView/438#
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

darjan napisal/-a: 15 Nov 2021, 09:56 Drugače je tule zdaj samo update "programov", ne? Zemljevidi ostanejo "stari"?
Paket vsebuje tudi nadgradnjo zemljevidov. V principu so preko 80% vsebine paketa zemljevidi in le teh podatki.

Sicer pa gre za klasično časovnico Hyndaia. Ponavadi se glavni release-i delajo spomladi (maj/junij) in jeseni (oktober/november). Spremembe poleg programja vsebujejo tudi najnovejše zemljevide.
Vmesni release-i se pa zgodijo, če pride do kakega zaejba in se dela popravke, ali pa se pojavi kak nov model vozila, ki ima nove deluxe funkcionalnosti ali popravke, npr. zaradi Ioniq5/KiaEV6 je bil še avgustovski paket.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Aja, pa strici na internetih trdijo, da so tokratni zemljevidi na osnovi TomTom, prej je bil pa dobavitelj Here Maps.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Hyundai”