Ioniq plug-in

Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

crunchy napisal/-a:
wskiuj napisal/-a:... 6Mw porabi hiša sedaj, dodam še TČ cca 4Mw in ostane mi še 2 Mw, če pa slučajno prekoračim 1 Mw ni panike ker me bo stal 50 eur, važno da nič ne šenkam...
Če je bil pod Mw mišljen MW, potem si res velik porabnik. Ne verjamem, da sem kdaj v hiši v nekem trenutku "vlekel" več kot 10kW. Ali lahko malce razložiš kaj natanko si mislil? Predvidevam sicer, da si mislil MWh, vendar v tem primeru moraš povedati tudi obdobje (v enem mesecu, v enem letu, ...).
hvala za popravek, ja mislil sem sem MWh porabo, obdobje pa je letno. Do sedaj smo malo gledali da kakšna luč ni gorela v prazno, zdaj po moje ne bom več težil za vsako brlivko.
crunchy
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pa še rabljeno Ampero lahko dobiš za nekaj več kot 10k. Avto je bulletproof, če je v OK stanju (kar eni ni, ki se prodaja). Kar pomeni če nabaviš takega ki še ima garancijo, si zmagal.
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

Ampero bi kupil novo, če bi bila ampak je ni. Bo pa zadetek v polno priklučni hibrid kateri bo imel osnovni motor električni, pomožnega z 10 litrskim tankom pa bencinskega. To bo rešitev za vse tiste, ki smo na tesnem s časom. Seveda pa še vedno navijam za čiste EV ampak vsaj z 400 km dosega.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ja, ampak ioniq ima velik feler, da gretje ne dela brez vklopljenega ICE. Kar pomeni v praksi, da se lahko nekaj mesecev voziš samo na bencin. Pomeni da niti kaj dosti ne prišparaš.

Poglej še mogoče mitsubishi outlanderja PHEV, konec leta pride nov model, star ni bil ok, novi pa bi naj bil že izboljšan.
uncle_sam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Mengeš
20
4

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a uncle_sam »

wskiuj napisal/-a:
uncle_sam napisal/-a:Sedaj sem pogledal in vidim, da je kar huda razlika v ceni med omenjenima..!
razlika v ceni praktično ni, ko dobiš vrnjeno subvencijo, sta oba cca 30000 eur.
Kako? Ioniqu se pričnejo cene pod 30.000 eur, Priusu pa pri dobrih 37.000 eur? Res je, da je osnovni Ioniq "oskubljen" ampak tudi dobro naložen je pod 35.000 eur...
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6402

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a DGJ »

wskiuj napisal/-a:Ampero bi kupil novo, če bi bila ampak je ni. Bo pa zadetek v polno priklučni hibrid kateri bo imel osnovni motor električni, pomožnega z 10 litrskim tankom pa bencinskega. To bo rešitev za vse tiste, ki smo na tesnem s časom. Seveda pa še vedno navijam za čiste EV ampak vsaj z 400 km dosega.
BMW i3 REX je točno to. Je pa višji cenovni razred.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5164
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a darjan »

To pa res, sem pozabil na njega. i3 je še boljši, ker lahko z 94Ah baterijo narediš preko 100km in to realnih, poleg tega pa je še rex, sicer samo 7l in podhranjem, ampak je to to....

jaz imam tudi oko na njem, škoda edino da so tako dragi rabljeni, novega pa se itak ne splača kupit.
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a talker2 »

uncle_sam napisal/-a:
wskiuj napisal/-a:
uncle_sam napisal/-a:Sedaj sem pogledal in vidim, da je kar huda razlika v ceni med omenjenima..!
razlika v ceni praktično ni, ko dobiš vrnjeno subvencijo, sta oba cca 30000 eur.
Kako? Ioniqu se pričnejo cene pod 30.000 eur, Priusu pa pri dobrih 37.000 eur? Res je, da je osnovni Ioniq "oskubljen" ampak tudi dobro naložen je pod 35.000 eur...
Da razčistimo:

Prius Plug-in dobiš za 30.000 EUR. Sol oprema, ki ima vse razen boljšega ozvočenja in usnjenih sedežev ima Toyotino akcijsko ceno 34.450 EUR - 4.500 subvencije in si na 30.000 EUR.
http://www.toyotaadria.com/si/pdf/cenik ... 1530865860

Ioniq Plug-in s podobno opremo te ne bo prišel nič manj. Je cenejši v osnovi vendar boš moral vzeti zraven še vso dodatno opremo, da bosta primerljiva s Prius Plug-in.
https://www.hyundai.si/media/uploads/pu ... _02_15.pdf

Seveda se pri obeh lahko še malo izpogajaš v salonu...
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

pa ga imam, HYUNDAI IONIQ priključni hibrid, včeraj prvo filanje na sonce.
CRF, evid, Luka, Nejccc, kt57
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6402

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@wskiuj čestitke za nakup in veliko varnih ter kar največ električnih kilometrov želim.
wskiuj
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a CRF »

Odlično!! Naštudiraj avto in napiši kaj, kako se obnaša. Predvsem porabo (bencina) bo zanimivo primerjat s @talkerjevim priusom.
wskiuj
uncle_sam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Mengeš
20
4

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a uncle_sam »

Super, cestitam.

Očitno je takoj dobavljiv?
wskiuj
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

CRF napisal/-a:Odlično!! Naštudiraj avto in napiši kaj, kako se obnaša. Predvsem porabo (bencina) bo zanimivo primerjat s @talkerjevim priusom.
Ko sem v Slo (doma) bom izkoriščal izključno elektriko, ker je moja dnevna poraba cca 50 - 60 km. Ko pa skočim na vikend (Biograd na moru),, uffff, takrat pa bodo zanimivi bencinski podatki. Sigurno vse javim.....
Nejccc
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

uncle_sam napisal/-a:Super, cestitam.

Očitno je takoj dobavljiv?
ja, sem ga prejšnji teden s plaže naročil in včeraj me je že čakal v salonu za prevzem. Mislim da potrebujejo cca 3 dni.
DGJ
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

še slikica mojega PHEV
še slikica mojega PHEV
wskiuj napisal/-a:Pozdravljeni vsi ....
berem in berem tale forum par mesecev in me je vse skupaj tako navdušilo, da si res želim prestopa v EV. Ampak ne s polnim korakom, tako da se navdušujem nad plug-in vozili. Kar nekaj sem jih testiral, pregledal večino in najbolj me je navdušil Ioniq Inpression. Tukaj nisem našel nobene teme v vezi s tem vozilom, verjamem pa, da več glav več ve. Moja dnevna poraba popolnoma zadostuje teh 63 km, katere obljubljajo, jaz sem jih naredil celo 68 in baterija je imela še 18%, zame vrh glave za en dan. Prednost mi je tudi to, če bi nujno potreboval prevoz, baterija bi bila prazna, enostavno odbrziš na bencin.
Zdaj pa ste na vrsti vi, moji bodoči prijatelji, prijateljice ....
Zanima me vaše mnenje o omenjen vozilu, pomanjkljivosti, napake.... seveda tudi dobre zadeve. Na hiši pravkar zaključujem z postavitvijo SE 11Kw, tako da ne bom imel težav z "novim gorivom".
Za en teden skočim na morje ohladit vroče misli, ko pa se vrnem, upam da takoj zavijem v salon in odpeljem eno dvoživko ven...
Hvala na obsežnih komentarjih, novih pogruntavščinah kaj ima in kaj nima, koliko pije, pojma nimam kako velik ima tank, gretje dela ali ne, zima mu nagaja, poleti mu je vroče....
CRF, DGJ
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a CRF »

Kje pa ima baterijo? A ima zaradi tega kaj manjši prtljažnik?
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a talker2 »

@wskiuj
Veliko varnih predvsem električnih kilometrov in nizko porabo želim. In končno en mojemu primerljiv PHEV na forumu. Bo zanimivo videti razlike skozi čas...
wskiuj, DGJ
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a matija »

wskiuj napisal/-a:pa ga imam, HYUNDAI IONIQ priključni hibrid, včeraj prvo filanje na sonce.
cestitke in dobrodosel med PHEVi. Zanima me kako se kaj obnese na krajsi relaciji ~100km ter kaksni daljsi ~300km. Ce bos imel moznost kaj napisat bo zelo dobrodoslo, tako s pocasno voznjo ~100km/h kot hitrejso 160-170km/h.

Ter kar me najbolj matra, ce sedaj avto prizges, premaknes v full-electric nacin (ce to ima) in vklopis gretje na maximum. Ali prizge ICE motor ?
wskiuj napisal/-a:Ko sem v Slo (doma) bom izkoriščal izključno elektriko, ker je moja dnevna poraba cca 50 - 60 km. Ko pa skočim na vikend (Biograd na moru),, uffff, takrat pa bodo zanimivi bencinski podatki. Sigurno vse javim.....
Pozimi pricakuj domet na elektriko ce bodo temperature okoli 0°C 55-70% trenutnega.
wskiuj
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

matija napisal/-a:
wskiuj napisal/-a:pa ga imam, HYUNDAI IONIQ priključni hibrid, včeraj prvo filanje na sonce.
cestitke in dobrodosel med PHEVi. Zanima me kako se kaj obnese na krajsi relaciji ~100km ter kaksni daljsi ~300km. Ce bos imel moznost kaj napisat bo zelo dobrodoslo, tako s pocasno voznjo ~100km/h kot hitrejso 160-170km/h.

Ter kar me najbolj matra, ce sedaj avto prizges, premaknes v full-electric nacin (ce to ima) in vklopis gretje na maximum. Ali prizge ICE motor ?
wskiuj napisal/-a:Ko sem v Slo (doma) bom izkoriščal izključno elektriko, ker je moja dnevna poraba cca 50 - 60 km. Ko pa skočim na vikend (Biograd na moru),, uffff, takrat pa bodo zanimivi bencinski podatki. Sigurno vse javim.....
Pozimi pricakuj domet na elektriko ce bodo temperature okoli 0°C 55-70% trenutnega.
Daljšo pot javim tam nekje avgusta, kuril bom ko bo vsaj pod 20 St ), sem pa danes naredil 66 km (opravki po Ljubljani start s 99% in povratek 14% brez uporabe ICE. Ja, vozilo ima tipko s katero ročno določiš EV ali HEV. Vozil sem po omejitvah, popolnoma enako kot z prejšnjim vozilom.
CRF, talker2, matija
Uporabniški avatar
wskiuj
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana
Avto: HYUNDAI IONIQ priključni hibrid
34
26

Re: Ioniq plug-in

Odgovor Napisal/-a wskiuj »

matija napisal/-a:
wskiuj napisal/-a:pa ga imam, HYUNDAI IONIQ priključni hibrid, včeraj prvo filanje na sonce.
cestitke in dobrodosel med PHEVi. Zanima me kako se kaj obnese na krajsi relaciji ~100km ter kaksni daljsi ~300km. Ce bos imel moznost kaj napisat bo zelo dobrodoslo, tako s pocasno voznjo ~100km/h kot hitrejso 160-170km/h.

Ter kar me najbolj matra, ce sedaj avto prizges, premaknes v full-electric nacin (ce to ima) in vklopis gretje na maximum. Ali prizge ICE motor ?
wskiuj napisal/-a:Ko sem v Slo (doma) bom izkoriščal izključno elektriko, ker je moja dnevna poraba cca 50 - 60 km. Ko pa skočim na vikend (Biograd na moru),, uffff, takrat pa bodo zanimivi bencinski podatki. Sigurno vse javim.....
Pozimi pricakuj domet na elektriko ce bodo temperature okoli 0°C 55-70% trenutnega.
glede na to, da imam elektrike dovolj, lastna SE, bom pozimi ogreval tudi garažo in mislim da si s toplimi baterijami vsaj malo obdržim doseg.
Damijan, CRF, evid, talker2, matija, pirpy
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”