Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ogo napisal/-a: 18 Jun 2021, 13:54
Ker moraš dolgoročno za 10 kW max moči panelov, noter vrečt še za najmanj 20 kWh baterij, da je reč še vedno rentabilna in se obstoječa ekonomska matematika podere.
Sončno elektrarno sem želel na hišo postaviti 2005, pa sem predolgo odlašal (tudi zaradi financ). Uspelo mi je šele leta 2013, ko je bila sprejeta samooskrba sem jo dogradil 2016, ko sem kupil EV pa druga dogradnja 2019. Po mojih izračunih je sedaj cena električne energije iz nje že 0 (nič) eur. Imam jo že toliko časa, da je že pridelala toliko energije, kot sem zanjo plačal - drugače povedano je amortizirana. Trenutno še nimam baterij, ker za to ni potrebe, ko bo enkrat v prihodnosti (morda čez dve leti ali deset let) to potrebno, bo cena energije z moje elektrarne po mojih predvidevanjih bistveno cenejša od cene iz omrežja, brez da upoštevam, da se sedaj vozim in grejem z brezplačno energijo in je še za ostale potrebe gospodinjstva. Prosim razloži mi kje se računica podere, zakaj misliš da ni rentabilna?

Kdor se bo o tem spraševal danes, bo plačeval drag štrom in izgubil še več. Seveda obstajajo tudi taki, ki svoj denar obrnejo še hitreje in zanje ni smiselno vlaganje v SE, pač pa v svoj biznis :geek:

Kdor čaka do zadnjega, je len in ne spremlja kaj se dogaja na trgu, nima jajc da bi kaj v življenju tvegal in zgolj čaka, da bo profit padel k njegovim nogam, ta bo pač zvisel pri profitu :bang: Ko bodo vsi mediji polni novic, da se nekaj splača, si že zamudil, takrat je prepozno in lahko le jokaš zakaj nisi prej skočil na vlak. V družbi najpogosteje profitirajo tisti, ki so prvi pri stvari. Da pa si prvi, moraš biti stalno čuječ in pripravljen tudi kaj tvegati, da boš profitiral :tup:
kt57, Ogo, mukwai, warpedone, instrukcije, hribovc0601, Nemelk, prijazen, pirpy
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3033
1083
1328

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Teorija je (prvic) skladna s prakso: https://siol.net/forum/thread/zaskrblju ... 641?page=2
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Danes zjutraj vožnja po gozdni cesti, s cca 10kmh v hrib.. edini hrup pesek pod kolesi.

Nedoumljiv občutek vsem, ki tega še niso doživeli ... splača si vzet dve uri in absorbirat tole:
Pojasni tisti del zgodbe, ki ni "plačana neumnost" oz. manipulacija.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a sluk »

Tole zdaj sprošča ogromno vprašanj. Bom počakal z vprašanji, da se zadeva malo usede.
Zanimivo, da je zakon že kar sprejet...
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

sluk napisal/-a: 08 Okt 2021, 20:07 Tole zdaj sprošča ogromno vprašanj. Bom počakal z vprašanji, da se zadeva malo usede.
Zanimivo, da je zakon že kar sprejet...
Tak vedo, da je vseeno Kaj sprejmejo, ker cene bodo tak nabil, da bo vsakem primeru profit.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a Ogo »

No ja, nihče ne dela zastojn, ziher pa ne za izgubo.
Če je pa konkurenca primerna in je torej prisoten boj za stranke, je pa jasno, da se ne bodo mogli iti neke abnormalne profite.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Končno prava liberalizacija trga, da se lahko odločim ne le pri kom bom kupoval, ampak tudi ob kateri uri bom od koga kupil, pač kdor mi ponudi boljše pogoje. Zdaj bo počasi postal aktualen tudi hranilnik, da shranim viške in jih dobavitelju ponudim v konicah.... me zanima kako bo davčno rešeno tole?
Simon, Vodokotlic, prijazen
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Zakaj analitiki delajo obupno slabe projekcije za prihodnost?

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Po slovensko, tako, da boš plačal omrežnino in še 50% dohodnine. :D
FV-EV, sluk, DeCoRawr
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”