SE moja proizvodnja

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a Argo »

nakaza napisal/-a:Meni so danes k 11,2 kWp dodali še 4875 Wp tako da bo skupaj 16,075 kWp. Drug teden bo priklop juhuu
Kaj imaš 3x30A varovalke? Ali imaš omejeno oddajanje?
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

Drugače pa je danes bila, po dolgem času, spet lepa krivulja proizvodnje - brez oblakov.
Vprašanje če bo junijska proizvodnja presegla aprilsko. Kaj menite?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Argo napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Meni so danes k 11,2 kWp dodali še 4875 Wp tako da bo skupaj 16,075 kWp. Drug teden bo priklop juhuu
Kaj imaš 3x30A varovalke? Ali imaš omejeno oddajanje?
3x 25A
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a Argo »

nakaza napisal/-a:
Argo napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Meni so danes k 11,2 kWp dodali še 4875 Wp tako da bo skupaj 16,075 kWp. Drug teden bo priklop juhuu
Kaj imaš 3x30A varovalke? Ali imaš omejeno oddajanje?
3x 25A
Netmetering je lahko samo do 80% priključne moči. To je v tvojem primeru max 13,8kW. Kako imaš ti potem 16kW?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

pri tej teh 80% priključne moči se gre za oddano energijo, ne pa koliko imaš na strehi.
robertto, LAjCi
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a robertto »

Sploh ni vazno koliko imas instalirane moci, oddajanje v omrezje pa je omejeno na 13,6kW. Ko pride proizvodnja v lepem vremenu cez 13,6kW se zacnejo rezati spice. V oblacnem vremenu pa vec ko imas instalirane moci, boljsa je pokrivanje trenutne porabe. Oblacnega vremena je pa v letnem povprecju vec kot lepega.
nakaza
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

Torej da še ostali razumemo...lahko imaš 50 kWp elektrarno na strehi, s 3x25 varovalkami boš dal max. 13,60 v omrežje, ostalo se bo porezalo ali pa boš porabil za električne avte ali karkoli pač...:?

A na to "rezanje" so občutljivi?
prijazen, LAjCi, robertto, CRF
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Kolker jaz razumem je to tako, tudi ponudnik mi je tako predstavil. Meni dela elektrarna približno 15% manj glede na njeno moč, torej 11 kWp - 15 % to je 9350, ob kaki špici je mal več. tako da sedaj nebi smelo biti težav 16 kWp - 15% je ravno 13,6 kWp. Če bo potreba bom povečal moč varovalk.

Na strehi imam seda 55 panelov, ta 10 panelov je še prostora

Blue30 napisal/-a:Torej da še ostali razumemo...lahko imaš 50 kWp elektrarno na strehi, s 3x25 varovalkami boš dal max. 13,60 v omrežje, ostalo se bo porezalo ali pa boš porabil za električne avte ali karkoli pač...:?

A na to "rezanje" so občutljivi?
Blue30
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

nakaza napisal/-a:Kolker jaz razumem je to tako, tudi ponudnik mi je tako predstavil. Meni dela elektrarna približno 15% manj glede na njeno moč, torej 11 kWp - 15 % to je 9350, ob kaki špici je mal več.
To ni ravno cisto pravilno tolmacenje. Elektrarna dela 100%, razen ko presega priklucno moc hise, v primer 3x25A je to 13,6 kW, tak da to odstevanje procentov pri 11kWp ni pravi primer.
Pri 16 kWp pa bo v soncnem dnevu od nekje 11 do 14 ure (ko je najmocnejse sonce) proizvodnja res omejena.

Noben ni obcutljiv na to rezanje, saj je to stvar razsmernika pri lastniku in ne elektro operaterja. Ce pa spustis preveliko moc pa bo stevec izklopil "glavno varovalko".

Seveda pa lahko v najbolj soncnem dnevu dneva povecas lastno porabo in takrat tudi 16kWp na 3x25A pride do 100% izkoristka. No, zato da omejujes izvoz in ne proizvodnje je pri SolarEdge sistemih potreben SE meter, drugace razsmernik ne ve koliko energije si porabil in koliko je gre v omrezje in lahko omejuje samo celotno proizvodnjo.
nakaza, prijazen
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

LAjCi napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Kolker jaz razumem je to tako, tudi ponudnik mi je tako predstavil. Meni dela elektrarna približno 15% manj glede na njeno moč, torej 11 kWp - 15 % to je 9350, ob kaki špici je mal več.
To ni ravno cisto pravilno tolmacenje. Elektrarna dela 100%, razen ko presega priklucno moc hise, v primer 3x25A je to 13,6 kW, tak da to odstevanje procentov pri 11kWp ni pravi primer.
Pri 16 kWp pa bo v soncnem dnevu od nekje 11 do 14 ure (ko je najmocnejse sonce) proizvodnja res omejena.

Noben ni obcutljiv na to rezanje, saj je to stvar razsmernika pri lastniku in ne elektro operaterja. Ce pa spustis preveliko moc pa bo stevec izklopil "glavno varovalko".

Seveda pa lahko v najbolj soncnem dnevu dneva povecas lastno porabo in takrat tudi 16kWp na 3x25A pride do 100% izkoristka. No, zato da omejujes izvoz in ne proizvodnje je pri SolarEdge sistemih potreben SE meter, drugace razsmernik ne ve koliko energije si porabil in koliko je gre v omrezje in lahko omejuje samo celotno proizvodnjo.
Kot sem napisal, pri teh stvareh se mi ne sanja, Elektrarna pri meni ni nikoli delala 100% , torej 11,2 kWp ni nikoli presegla 9,500 kW
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

Katere panele pa imaš?
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

In kaksno lego?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Prvi so bili italjanski zdaj pa ne vem
sluk napisal/-a:Katere panele pa imaš?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

na vzhod, nekaj stopinj proti jugu
LAjCi napisal/-a:In kaksno lego?
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

nakaza napisal/-a:Prvi so bili italjanski zdaj pa ne vem
sluk napisal/-a:Katere panele pa imaš?
No teh jaz nebi kupil.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

sluk napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Prvi so bili italjanski zdaj pa ne vem
sluk napisal/-a:Katere panele pa imaš?
No teh jaz nebi kupil.

No, jaz sem hotel pa smo tele ! razen redkih so vsi narejeni na Kitajskem, Vientamu.... ti se kar tolaži.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

Pri 11,2kWp ti ni presegla 9,5kW proizvodnje... in jaz se naj tolažim
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a nakaza »

in? kaj želiš povedati? letna proizvodnja je bila v prvem letu boljša od projekcije. S proizvodnjo zadostim potrebe po ogrevanju hiše za vse druge porabnike, ko sem začel redno polniti avto doma pa tudi za pol letne porabe vozila. Ob povečanju bom verjetno samozadosten. Tako je, sem zadovoljen

sluk napisal/-a:Pri 11,2kWp ti ni presegla 9,5kW proizvodnje... in jaz se naj tolažim
LAjCi, Matej
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

Pa saj sem samo vprašal kakšne panele imaš in nisi znal povedat. Potem pa kar nekaj, da se naj tolažim. Pa da se kar pavšalno, da se odšteje - 15%, kar ni res. Ti si imel izpad, ne jaz.
Saj je jasno da na izkoristek vpliva marsikaj... lega, naklon, svinjarija na panelih...
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: SE moja proizvodnja

Odgovor Napisal/-a sluk »

Pri meni konkretno, kolikor sem gledal max proizvodnjo, je prislo na 98,2% deklarirane. Kar ni 15% manj, ampak 1,8% manj.
Odgovori

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”