Izklop SE brez očitnega razloga

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: 2241
Avto: C5
122
50

Izklop SE brez očitnega razloga

OdgovorNapisal/-a E_skiro » 05 Apr 2020, 10:13

Se še komu dogaja, da prihaja do kratkih izpadov SE? Monter je rekel, da prihaja do izpadov zaradi prenizke ali previsoke napetosti na eni fazi. In to ne vedno na isti. Krivda na strani elektro omrežja. To je videl na SolarEdge strani (app). Seveda tega dostopa, ki ga ima on, jaz ne morem dobit, pa četudi na vpogled. Na sliki se lepo vidi, nebo je bilo brez oblakov, niti najmanjših.
Priponke
Screenshot_20200403_092053_com.solaregde.apps.monitoring.jpg
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
4257
5624

Re: Sončna elektrarna za EV

OdgovorNapisal/-a matija » 05 Apr 2020, 11:38

E_skiro je napisal/-a:Se še komu dogaja, da prihaja do kratkih izpadov SE? Monter je rekel, da prihaja do izpadov zaradi prenizke ali previsoke napetosti na eni fazi. In to ne vedno na isti. Krivda na strani elektro omrežja. To je videl na SolarEdge strani (app). Seveda tega dostopa, ki ga ima on, jaz ne morem dobit, pa četudi na vpogled. Na sliki se lepo vidi, nebo je bilo brez oblakov, niti najmanjših.

To se je zgodilo meni, ob dnevu brez oblacka je 2x inverter odletel (delal je na 65%, torej ne preobremenjen) ter se resetiral (to se hitro slisi ker nekaj casa ventilatorji delujejo na 100%), sem prijavil na podporo. V nekaj dneh so odgovorili zelo prazen odgovor, tako da ne vem ali so sploh dejansko kaj naredili, ali le SW update & adijo. Tudi napake ne vidim zal. Je pa res da od takrat dalje se to se ni ponovilo.

On 17.3.2020 20:28, <support@solaredge.it> wrote:
>
> Regarding your request we are pleased to confirm that we managed and solved the case remotely.
> Also we upgradede the FW to the latest version.
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
2134
1720

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 05 Apr 2020, 12:58

Možno je marsikaj, od problemov z omrežjem, do okvare razsmernika.
Včasih Support SolarEdge kar na daljavo popravijo kake nastavitve na tvojem razsmerniku in je bolje. Priporočam, da javite napako, ko jo opazite in gre zadeva v reševanje.
sluk
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: stajerska
Avto: negovan
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 13:39

E_skiro je napisal/-a:Se še komu dogaja, da prihaja do kratkih izpadov SE? Monter je rekel, da prihaja do izpadov zaradi prenizke ali previsoke napetosti na eni fazi. In to ne vedno na isti. Krivda na strani elektro omrežja. To je videl na SolarEdge strani (app). Seveda tega dostopa, ki ga ima on, jaz ne morem dobit, pa četudi na vpogled. Na sliki se lepo vidi, nebo je bilo brez oblakov, niti najmanjših.

Kratek izpad je toliko, kolikor imaš nastavljeno, da se razsmernik nazaj pobere.
Če je monter rekel, da izklaplja zaradi previsoke napetosti, potem bo to že držalo. Javi na elektro, da ti izklaplja elektrarno zaradi previsokih napetosti. Jaz sem jih poklical in prijavil napako. Prišli so iz elektra, dali merilne naprave v omarico za 1 teden. Ko so čez 1 teden pobrali reči iz omarice, je trajalo še en teden, da sem dobil dopis, da kao ni napak v omrežju, ampak da bodo vseeno znižali napetost na transformatorski postaji :) Od takrat dalje, še ni bilo teh kratkotrajnih špic in z njimi povezanih izpadov.
Lahko pa izbereš parametre kakšne druge države, kjer so napetosti višje:) ali pa se zmeniš z monterjem, da dvigne parametre omrežja, kar pa verjetno ne bo naredil. Jaz sem vse to naredil, pa ni pomagalo, dokler ni elektro znižal napetost.. špice napetosti so bile previsoke.
Tudi te nastavitve niso bile dovolj, kot jih vidiš tukaj :)
FV-EV, matija
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
2134
1720

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 05 Apr 2020, 13:47

sluk je napisal/-a:Tudi te nastavitve niso bile dovolj, kot jih vidiš tukaj :)

Popravi link, odpre kar nekaj:think:
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 13:50

FV-EV je napisal/-a:

meni lepo odpre link.
slike ne morem prilepit, ker ocitno moj userlevel nima pravic za dodajanje priponk...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
2134
1720

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 05 Apr 2020, 13:53

sluk je napisal/-a:
FV-EV je napisal/-a:

meni lepo odpre link.
slike ne morem prilepit, ker ocitno moj userlevel nima pravic za dodajanje priponk...

Potem pa ok. Videl sem najprej samo reklame :giggle:
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh i
1739
868

OdgovorNapisal/-a pirpy » 05 Apr 2020, 14:05

sluk je napisal/-a:
FV-EV je napisal/-a:

meni lepo odpre link.

poskusi zmanjšat sliko
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 14:06

Pa še to: če je na isto TP priklopljenih več SE, zna bit problem. Sploh takrat, ko bi ti moralo največ proizvajati, moraš overridat vse sosede, da njim prej izklopi, kot tebi :giggle: :devil: Problem sicer ostane, le prestavi s k drugemu, ki teh stvari ne zazna. To je stvar omrežja in v domeni elektra.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
1739
868

OdgovorNapisal/-a pirpy » 05 Apr 2020, 14:16

Namen samooskrbe je, da energijo, ki jo pridelaš, v veči meri sam pokoristiš, tako da spremeniš svoje navade pri porabi elektrike, samo višek oddaš, če uporabljaš omrežje kot baterijo se pač dogajajo neljubne stvari.
Da ne govorim o krajši življenski dobi aparatov, ki jih imaš priklopljene na 253 V
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 14:23

pirpy je napisal/-a:Namen samooskrbe je, da energijo, ki jo pridelaš, v veči meri sam pokoristiš, tako da spremeniš svoje navade pri porabi elektrike, samo višek oddaš, če uporabljaš omrežje kot baterijo se pač dogajajo neljubne stvari.
Da ne govorim o krajši življenski dobi aparatov, ki jih imaš priklopljene na 253 V

pokaži svoj graf proizvodnje in porabe tekom dneva. lahko samo današnjega :D
Jaz izpolnjujem vse pogoje iz soglasja za priključitev elektrarne v omrežje, kot tudi vsi, ki imate soglasje. Elektro se tudi mora držati standardov, če že izdaja soglasja... razsmernik izklopi, ko so napetosti izven dovoljenih standardov...
Zadnjič spremenil sluk, dne 05 Apr 2020, 14:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
2134
1720

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 05 Apr 2020, 14:31

Idealno bi bilo, da bi vse porabil sam, kar pa je vsaj pri gospodinjstvo skoraj nemogoče. Zelo težko se je približat že polovici lastnega odjema, običajno gospodinjstvo na letnem nivoju porabi le kakih 20% lastne proizvodnje, vse ostalo pa iz omrežja. Dokler bo malo SE na eni TP to ni velik problem, s številom le teh pa bodo strahovi DO upravičeni, oziroma bo potrebno vgrajevati hranilnike. Ta strošek bodo gotovo skušali prevaliti v breme lastnikov SE (obezen nakup gospodinjskih hranilnikov), čeprav je to defakto stvar uravnavanja omrežja. Ta strošek dobijo povrnjen s plačilom priključne moči vsakega odjemalca, omrežnina pa pokriva prenos energije in jo plačuje le kupec energije. morda se bodo spomnili čez leta, da bo priključnina za lastnike SE dvojna (prejem/oddaja) ali pa nam bodo vračali le polovico oddane energije.
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: 2241
Avto: C5
122
50

OdgovorNapisal/-a E_skiro » 05 Apr 2020, 15:40

Hvala za odgovore. Bom še drezal vse od SolarEdge do Elektra. ;)
To se mi dogaja praktično od dneva priključitve. V isti veji od TP je še ena SE (28kWp), ker je narejena za prodajo elektrike, še po starih pogojih (2011/12). Elektriko porabit sproti, je pa skoraj nemogoče. To itak vsi sami veste.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
1739
868

OdgovorNapisal/-a pirpy » 05 Apr 2020, 15:46

sluk je napisal/-a:
pirpy je napisal/-a:Namen samooskrbe je, da energijo, ki jo pridelaš, v veči meri sam pokoristiš, tako da spremeniš svoje navade pri porabi elektrike, samo višek oddaš, če uporabljaš omrežje kot baterijo se pač dogajajo neljubne stvari.

pokaži svoj graf proizvodnje in porabe tekom dneva. lahko samo današnjega :D
Jaz izpolnjujem vse pogoje iz soglasja za priključitev elektrarne v omrežje, kot tudi vsi, ki imate soglasje. Elektro se tudi mora držati standardov, če že izdaja soglasja... razsmernik izklopi, ko so napetosti izven dovoljenih standardov...

Jaz sem trenutno sam na TP s sončno, imam pa pripravljeno če bo potreba...

10kWh lifepo4.jpg

grid tie2k.jpg
kt57, matija, hribovc0601, CRF
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 16:00

lepo. Meni recimo 10kWh baterije nič ne pomagajo. Še vedno bo pozimi laufala toplotna.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
1739
868

OdgovorNapisal/-a pirpy » 05 Apr 2020, 16:12

Kako ti nic ne pomenijo, z njimi z lahkoto odrežeš špico in jo porabiš zvečer.
Ti si se jezil, da mora elektro urediti da bo Tvoj inverter nemoteno deloval. prej bodo zahtevali, da imajo kontrolo nad tvojim razsmernikom in po potrebi zmanjšajo moč kot v Kaliforniji.
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 16:20

pirpy je napisal/-a:Kako ti nic ne pomenijo, z njimi z lahkoto odrežeš špico in jo porabiš zvečer.
Ti si se jezil, da mora elektro urediti da bo Tvoj inverter nemoteno deloval. prej bodo zahtevali, da imajo kontrolo nad tvojim razsmernikom in po potrebi zmanjšajo moč kot v Kaliforniji.

Meni zdaj dela ok. Samo prej ni delalo.

Moj razsmernik je delal in dela znotraj standardov.
Elektro ni zagotavljal napetosti v okviru standarda. To so tudi videli in so spustili napetost.
Nismo v Kaliforniji in v trenutnemu soglasju nikjer ne piše, da zahtevajo kontrolo nad mojim razsmernikom.
Jaz imam soglasje, da lahko pošiljam 80% moči priključnih varovalk v omrežje. to jim zagotavljam z omejevalcem, ki sem ga moral jaz kupiti in je v omarici. Oni morajo zagotavljati napetost znotraj standarda. Pa če se na glavo postavijo.
Ko bomo podpisali drugačna soglasja, bo pa drugače. Trenutno je tako. pika.
LAjCi, E_skiro
sluk
EV entuziast
EV entuziast
45
53

OdgovorNapisal/-a sluk » 05 Apr 2020, 16:25

pirpy je napisal/-a:Kako ti nic ne pomenijo, z njimi z lahkoto odrežeš špico in jo porabiš zvečer.

Saj ni izklapljalo, ko sem imel porabo nič in proizvodnjo max.
izklapljalo je ob 7 zjutraj... ob 18 popoldan.. in vmes.
Imel sem 1 uro porabo recimo 12 kW (3x4kW).. proizvodnjo pa 6kW(3x2kW) in je izkopilo, ker je bila na neki fazi previsoka napetost.
tudi če sem omejil proizvodnjo na 1kW je reštartalo razsmernik, ker je bila previsoka napetost.
Če sem ugasnil elektrarno, pa sem v vtičnici nameril med 250 in 260V. Kaj pa to?
matija
Uporabniški avatar
darkson
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Ljubljana
Avto: Škoda CitiGO e iV
63
15

OdgovorNapisal/-a darkson » 05 Apr 2020, 17:01

pirpy je napisal/-a:Namen samooskrbe je, da energijo, ki jo pridelaš, v veči meri sam pokoristiš

Točno tako in slej ko prej nas bodo "prisilili", da to tudi začnemo v čim večji meri tudi delati. Kaj si bodo "zmislili" kot razlog, bo pokazal čas. V nekaterih predelih Nemčije imajo razmerje oddana/porabljena elektrika iz omrežja 2:1. Pomeni, da pri obračunu za 2 kW viška elektrike, dobiš "samo" 1 kW nazaj.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
1739
868

OdgovorNapisal/-a pirpy » 05 Apr 2020, 17:03

sluk je napisal/-a:

Saj ni izklapljalo, ko sem imel porabo nič in proizvodnjo max.
izklapljalo je ob 7 zjutraj... ob 18 popoldan.. in vmes.
Imel sem 1 uro porabo recimo 12 kW (3x4kW).. proizvodnjo pa 6kW(3x2kW) in je izkopilo, ker je bila na neki fazi previsoka napetost.
tudi če sem omejil proizvodnjo na 1kW je reštartalo razsmernik, ker je bila previsoka napetost.
Če sem ugasnil elektrarno, pa sem v vtičnici nameril med 250 in 260V. Kaj pa to?

Očitno so se ušteli, ti sploh nebi smel dobiti dovoljenja za postavitev elektrarne.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na