Viški električne energije

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

MIRANRR napisal/-a:Super, hvala poročajta. Če bo to držalo, selim 3 priključke od GENi. v letu 2020
Če imaš SE se splača prehajati med operaterji le 1.1. ali poleti v trenutku ko si na nuli. Za tale prenos pa moraš biti tisto leto že njihova stranka. Midva sva bila oba pri njih že v letu 2019.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3561
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Torej ti mu ne das niti 5.5 centov jaz pa sem dal sodelavcu 7 c za kWh + toploto iz rig-a... celo zimo sem mu grel klet.
Tale suncontract je bol tak tak.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

pirpy napisal/-a:Torej ti mu ne das niti 5.5 centov jaz pa sem dal sodelavcu 7 c za kWh + toploto iz rig-a... celo zimo sem mu grel klet.
Tale suncontract je bol tak tak.
Verjetno se on ne misli registrat za pridobitno dejavnost Mu pa z veseljem plačam pivo, ko se kdaj v živo srečava

Če misliš s Suncontractom služit je to druga zgodba, mene to ne zanima. Tu se nam pa gre le zato, da viškov, ki jih ni ravno veliko, ne podarjamo trgovcem, ampak si jih potalamo med sabo
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 213
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
422

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a vivo »

FV-EV napisal/-a:
pirpy napisal/-a:Torej ti mu ne das niti 5.5 centov jaz pa sem dal sodelavcu 7 c za kWh + toploto iz rig-a... celo zimo sem mu grel klet.
Tale suncontract je bol tak tak.
Verjetno se on ne misli registrat za pridobitno dejavnost Mu pa z veseljem plačam pivo, ko se kdaj v živo srečava

Če misliš s Suncontractom služit je to druga zgodba, mene to ne zanima. Tu se nam pa gre le zato, da viškov, ki jih ni ravno veliko, ne podarjamo trgovcem, ampak si jih potalamo med sabo
Jaz sem jih za lani "poklonil" trgovcem 5MWh
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

vivo napisal/-a:
FV-EV napisal/-a:
pirpy napisal/-a:Torej ti mu ne das niti 5.5 centov jaz pa sem dal sodelavcu 7 c za kWh + toploto iz rig-a... celo zimo sem mu grel klet.
Tale suncontract je bol tak tak.
Verjetno se on ne misli registrat za pridobitno dejavnost Mu pa z veseljem plačam pivo, ko se kdaj v živo srečava

Če misliš s Suncontractom služit je to druga zgodba, mene to ne zanima. Tu se nam pa gre le zato, da viškov, ki jih ni ravno veliko, ne podarjamo trgovcem, ampak si jih potalamo med sabo
Jaz sem jih za lani "poklonil" trgovcem 5MWh
Dobro saj oni so jo tudi zastonj naprej dali...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

vivo napisal/-a: Jaz sem jih za lani "poklonil" trgovcem 5MWh
Če si na Suncontractu, jih pokloni meni prosim 1.283kWh, bom

Se tudi za kakšno koristno stvar zmeniva
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 213
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
422

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a vivo »

FV-EV napisal/-a:
vivo napisal/-a: Jaz sem jih za lani "poklonil" trgovcem 5MWh
Če si na Suncontractu, jih pokloni meni prosim 1.283kWh, bom

Se tudi za kakšno koristno stvar zmeniva
Žal še ne, bom pa prešel v mesecu, ko bom imel stanje na števcu input-output=0
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

FV-EV napisal/-a:
MIRANRR napisal/-a:Super, hvala poročajta. Če bo to držalo, selim 3 priključke od GENi. v letu 2020
Če imaš SE se splača prehajati med operaterji le 1.1. ali poleti v trenutku ko si na nuli. Za tale prenos pa moraš biti tisto leto že njihova stranka. Midva sva bila oba pri njih že v letu 2019.
Se strinjam, torej prestopim decembru. Do takrat se bo razčistilo tudi pri suncontractu. Sem malo manj pogumen, da ne skočim tako ko nekaj izvem.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 213
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
422

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a vivo »

MIRANRR napisal/-a:
FV-EV napisal/-a:
MIRANRR napisal/-a:Super, hvala poročajta. Če bo to držalo, selim 3 priključke od GENi. v letu 2020
Če imaš SE se splača prehajati med operaterji le 1.1. ali poleti v trenutku ko si na nuli. Za tale prenos pa moraš biti tisto leto že njihova stranka. Midva sva bila oba pri njih že v letu 2019.
Se strinjam, torej prestopim decembru. Do takrat se bo razčistilo tudi pri suncontractu. Sem malo manj pogumen, da ne skočim tako ko nekaj izvem.
Mislim, da tako ne gre. Sem danes govoril s predstavnikom SunContract, ki pravi, da je čas prehoda med dobavitelji EE, trenutek, ko se popiše stanje na števcu EE in SODO poračuna za preteklo obdobje in od trenutka, ko preideš na SunContract začneš z novim stanjem prejemanja in oddajanja EE.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

vivo napisal/-a:
MIRANRR napisal/-a:
FV-EV napisal/-a:
Če imaš SE se splača prehajati med operaterji le 1.1. ali poleti v trenutku ko si na nuli. Za tale prenos pa moraš biti tisto leto že njihova stranka. Midva sva bila oba pri njih že v letu 2019.
Se strinjam, torej prestopim decembru. Do takrat se bo razčistilo tudi pri suncontractu. Sem malo manj pogumen, da ne skočim tako ko nekaj izvem.
Mislim, da tako ne gre. Sem danes govoril s predstavnikom SunContract, ki pravi, da je čas prehoda med dobavitelji EE, trenutek, ko se popiše stanje na števcu EE in SODO poračuna za preteklo obdobje in od trenutka, ko preideš na SunContract začneš z novim stanjem prejemanja in oddajanja EE.
Točno tako, zato sem napisal, da če imaš SE se ti to izplača narediti le 1.1. ali pogojno poleti, ko se ti pokrijeta oddaja in prejem. Le da tisto poleti boš težko ujel pravi trenutek, ker ne veš kdaj točno bo in še to gotovo ne bo konec koledarskega meseca, 1.1. pa se itak dela obračun vsako leto in je najprimernejši datum. Dovoljeno pa je prehajati katerikoli mesec in se lahko obračun naredi vsak konec meseca v koledarskem letu, le da se pri SE to ne izplača.

Priporočam, pa da kakšnih 45 dni prej posljete podpisano pogodbo za novega ponudnika EE, običajno naredijo konec meseca, če jim pošlješ tja do 10. v mesecu, ampak včasih kaj izpade (sem že imel primere) in ziher je poslati več kot mesec prej, da zagotovo dobiš 1.1. Če delaš pa novo SE se pa takrat odloči kateri trgovec je zate najbolj optimalen po novem.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5162
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2528

Re: Viški električne energije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Sonce: v kolikor je vaša samooskrbna naprava v preteklem letu proizvedla viške in še niste uspeli urediti prenosa, ste lahko brez skrbi. Rok za prenos viškov smo podaljšali do 15. aprila 2020. Podatek o morebitnih viških najdete na vašem računu na platformi, pod poglavjem "Elektrika", zavihek "Pogodbe".
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”