Subvencija za TČ

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

ker ste tu govorili o izplačilih subvencij...si malce sposodim temo

Torej včeraj sem na sklad poslal vse kar se tiče TČ, pogodbo in dokazila (pomeni zadnji korak)...sedaj se samo čaka na denar. V pogodbi je napisano do 60 dni, tisti ki ste že dali to skozi, kakšen je realen čas?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a CRF »

Tudi jaz sem ravno oddal papirje, ampak prvi del. Koliko časa preden dobim kakšen odgovor?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Jaz cca 7 mesecev. s tem, da sem jih vmes klical, pa smo šli skozi vlogo, da sem dopolnil...drugače bi me pozvali k dopolnitvi pa bi verjetno še čakalo kak dan
CRF
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Koliko pa je subvencija in ali je še vedno nek seznam TČ ki jih lahko vgradiš drugih pa ne?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Tako je ja, višina pa je odvisna od "prejšnjega" stanja.

Če je menjava, potem je višja, kot če novogradnja.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ni pa je mogoče dobiti povsod, v LJ, recimo, ne dobiš subvencije za TČ, ker ima občina zgrajeno plinovodno omrežje in naj bi bil to zadosten ekološki ukrep. Torej za TČ v celoti sam kriješ stroške, (če pač nočeš vzeti plina).
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Res je ja, pa še to ni nujno, da je pravilo. Mi smo na srečo gradili na območju, kjer je plinovod oddaljen 100m, ampak ker ga pač pri nas, smo dobili subvencijo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a CRF »

Mislim da je do 1500€ za novo in še 1000€ za zamenjavo druge peči.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

10% zneska ja...dandanes je marsikatera TČ cenejša
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a ergo »

@darjan: katero TČ imaš zmontirano? in kako napreduješ pri MSE?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Euronom in pa Flexit rekuperator.

glede MSE pa:

Pozdravljeni,
Dobili smo šele eno tretjino naročenih panelov.
Vas obvestimo, ko bomo imeli ves material pripravljen in se dogovorimo za datum.

Zaradi tega se zamuja že več kot 1 mesec
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Samo 10% zneska? Sem lani direkt s Kitajske uvozil eno za 2400€ (komplet vsi stroški z dostavo in davki) - potem moraš pa res drago vzet da lahko 1500€ dobiš.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ja...kak CTC, Nibe, Thermia...prideš komot nad ceno povprečnega novega avtomobila
ergo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 113
59
3

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a ergo »

To z MSE pa ni glih profesionalno..Kako je bil odziven elektro in njihov reakcijski čas na izdajajnje odločbe o SE? Mislim, da imama istega....
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a darjan »

Elektro je "takoj" uredil zadeve, to je bilo res profi.

SunContract oz sonce pa pač...imajo dobavitelja iz nemčije in ker se gre za 325W module, so le-ti razprodani. to jim verjamem, ker sem že pred meseci bral, kako so švabi navalili na MSE in zgleda so pokupili vse. Valda ne bo nihče prioritetno k slovenskemu partnerju dajal robe, če ima poleg nemški trg...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a CRF »

No, po dobre pol leta od oddaje vloge dobim pošto... In seveda "dopolnitev vloge..."
Ker sem zamenjal peč na olje za TČ mi pripada večja subvencija. In prodajalec je pred montažo poslikal, znotraj, zunaj, ter mi dal vse potrebne papirje za na Ekosklad. No sedaj pa Ekosklad ni zadovoljen s tistimi slikami in hočejo še sliko ki dokazuje da je bila peč priključena v ogrevalni sistem. JAO! Edina slika ki jo imam je seveda od spredaj in se ne vidi kam so povezane cevi...
Ampak če je to tako striktno bi to prodajalec lahko vedel, saj niso montirali prve TČ...
Je še kdo imel take težave, se da to kako drugače rešit?
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Pokliči na Ekosklad in povej kako in kaj. ALi je v razpisu res napisano da more bit slika tudi od zadaj?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4001

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

CRF napisal/-a:No, po dobre pol leta od oddaje vloge dobim pošto... In seveda "dopolnitev vloge..."
Ker sem zamenjal peč na olje za TČ mi pripada večja subvencija. In prodajalec je pred montažo poslikal, znotraj, zunaj, ter mi dal vse potrebne papirje za na Ekosklad. No sedaj pa Ekosklad ni zadovoljen s tistimi slikami in hočejo še sliko ki dokazuje da je bila peč priključena v ogrevalni sistem. JAO! Edina slika ki jo imam je seveda od spredaj in se ne vidi kam so povezane cevi...
Ampak če je to tako striktno bi to prodajalec lahko vedel, saj niso montirali prve TČ...
Je še kdo imel take težave, se da to kako drugače rešit?
Ja Eko sklad je rad tečen pri teh fotkah. Nekako moraš dokazati, da si se prej ogreval na nekaj drugega in TČ ni bilo v kurilnici. Včasih se da pogovoriti in skupaj najti rešitev, ki je zadovoljiva. Pa na izvajalca kar prtisni, ker običajno te fotke naredijo oni in je to površnost.
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a rgornik »

CRF napisal/-a:No, po dobre pol leta od oddaje vloge dobim pošto... In seveda "dopolnitev vloge..."
Ker sem zamenjal peč na olje za TČ mi pripada večja subvencija. In prodajalec je pred montažo poslikal, znotraj, zunaj, ter mi dal vse potrebne papirje za na Ekosklad. No sedaj pa Ekosklad ni zadovoljen s tistimi slikami in hočejo še sliko ki dokazuje da je bila peč priključena v ogrevalni sistem. JAO! Edina slika ki jo imam je seveda od spredaj in se ne vidi kam so povezane cevi...
Ampak če je to tako striktno bi to prodajalec lahko vedel, saj niso montirali prve TČ...
Je še kdo imel take težave, se da to kako drugače rešit?
A se mogoče še spomneš, kdo ti je delal ogled? Mogoče ga poznam, da ti pomagam, če se le da. Ker s tem imamo v firmi kar nekaj izkušenj.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5969

Re: Subvencija za TČ

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hvala za odziv. Sem bil včeraj na Ekoskladu in smo se uskladili. Slika, ki so jo imeli, je bila RES slaba. Samo en del peči in malo prostora. Sem imel na srečo eno sliko tudi sam, sicer prav tako od spredaj ampak se vidi malo več, in so sprejeli. Tako da ta del je na srečo urejen.
Sicer spet zaplet, ampak tudi tokrat vse pohvale zaposlenim za pristop in odnos.
DGJ, Marko007, BogyX, FV-EV
Odgovori

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”