Cene SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Denis_ napisal/-a:No pa še ena trgovina s fotovoltaičnimi paneli katera nam je bliže in imajo kar zanimive cene in garancije:
http://www.solarno.hr/
Zanimivo. 30 kW panelov za 10000 EUR? Če se razdeli na 3 uporabnike pride pod 3400 EUR na enega.
http://www.solarno.hr/katalog/proizvod/ ... sl300aa-60.
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Cudna cena. Je sploh kvalitetno?
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Evo ravno to sem malce kalkuliral dobil sem ponudbo od enega podjetja za netmetering SE in sicer s vsemi komponenti sem prišel na cca 7000 EUr + pritrdilni material za panele + kablovje + drobni materijal recimo na debelo 10000Eur za 11kw SE ponudba pa je bila 14000.
crunchy
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Vsi ponudniki imajo več ali manj ceno 14.000 za 11kW, ter minus 1.900 subvencije. Poleg materijala si zaračunajo še 4.000 za montažo, papirje in prodajo.... pa smo tu nekje.
kt57, Robie, Denis_
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

Denis_ napisal/-a:Evo ravno to sem malce kalkuliral dobil sem ponudbo od enega podjetja za netmetering SE in sicer s vsemi komponenti sem prišel na cca 7000 EUr + pritrdilni material za panele + kablovje + drobni materijal recimo na debelo 10000Eur za 11kw SE ponudba pa je bila 14000.
Katere panele so ti pa vključili v to ceno? Imaš ponujeni razsmernik od Solar Edge?
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Glede na to da papirologijo imajo komplet pripravljeno je to za eno osebo max 2 dni polnega dela montaža pa 4 judje 1 dan oz največ dva dni .
Moja ponudba je vključevala:
-FOTONAPETOSTNI MODULI Axitec AC-275P/156-60S, Nazivna moč 275W - 40kom (kot sem gledal so to nizkocenovni paneli.
OPTIMIZATOR Solar Edge, model P300,
RAZSMERNIK Solar Edge, eno ali tro-fazni, z izkoristkom 97,7%, (moj primer trofazni)

Ponudba 14.454,00 Eur - subvencija bi to prišlo cca 12.474,00 Eur

Vem da je "merilo" končne cene cca 1000Eur za kw SE ampak pač ni mi jasno od kod toliko pač tako kot gradbinci npr morajo vsako postavko posebej specificirat tako bi bilo fer tudi tukaj.
Moram povdarit da sem to samo informativno zbiral poundbe kajti je v planu SE če bi bil bolj tečen in vztrajen sigurno bi spustili še nekaj cene ampak dvomim da 4000 Eur.
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

Denis_ napisal/-a:Glede na to da papirologijo imajo komplet pripravljeno je to za eno osebo max 2 dni polnega dela montaža pa 4 judje 1 dan oz največ dva dni .
Moja ponudba je vključevala:
-FOTONAPETOSTNI MODULI Axitec AC-275P/156-60S, Nazivna moč 275W - 40kom (kot sem gledal so to nizkocenovni paneli.
OPTIMIZATOR Solar Edge, model P300,
RAZSMERNIK Solar Edge, eno ali tro-fazni, z izkoristkom 97,7%, (moj primer trofazni)

Ponudba 14.454,00 Eur - subvencija bi to prišlo cca 12.474,00 Eur
Kaj si pa imel ponujeno v tistem delu, ko si napisal, da dobiš vse komponente (solarne panele, razmernik, optimizatorje..) za 7000€? Katere stvari si imel ponujene v tej ponudbi za to ceno?
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Pier napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:Glede na to da papirologijo imajo komplet pripravljeno je to za eno osebo max 2 dni polnega dela montaža pa 4 judje 1 dan oz največ dva dni .
Moja ponudba je vključevala:
-FOTONAPETOSTNI MODULI Axitec AC-275P/156-60S, Nazivna moč 275W - 40kom (kot sem gledal so to nizkocenovni paneli.
OPTIMIZATOR Solar Edge, model P300,
RAZSMERNIK Solar Edge, eno ali tro-fazni, z izkoristkom 97,7%, (moj primer trofazni)

Ponudba 14.454,00 Eur - subvencija bi to prišlo cca 12.474,00 Eur
Kaj si pa imel ponujeno v tistem delu, ko si napisal, da dobiš vse komponente (solarne panele, razmernik, optimizatorje..) za 7000€? Katere stvari si imel ponujene v tej ponudbi za to ceno?
Evo v priloženi slikici prilagam moj osebni popis in oceno SE za 11kw . . . oprosti za 7000Eur sem pozabil optimizatorje.
Skratka to je moja ocena izdelave SE predvsem komponente kot so fotovoltajični moduli jih podjetja ki jih redno vgrajujejo dobijo ceneje to ne dvomim tako da mogoče nekatere cene so "prenapihnjene" nekatere "podharnjene"
popis SE.jpg
popis SE.jpg (100.48 KiB) Pogledano 5522 krat
Matej
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

za 11 kWhp vzameš razsmernik solaredge 15kW in 600 W optimizatorje , jih rabiš samo 20 in še razsmernik je malo cenejši.
crunchy
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

pirpy napisal/-a:za 11 kWhp vzameš razsmernik solaredge 15kW in 600 W optimizatorje , jih rabiš samo 20 in še razsmernik je malo cenejši.
Se strinjam to je bil moj primer ponudbe sem tudi kalkuliral to možnost z močnejšimi paneli in pride še ceneje.
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Za tako ceno so meni zmontirali poleti, paneli so sicer 285 W in 15 kw razsmernik trivazni.


Denis_ napisal/-a:
Pier napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:Glede na to da papirologijo imajo komplet pripravljeno je to za eno osebo max 2 dni polnega dela montaža pa 4 judje 1 dan oz največ dva dni .
Moja ponudba je vključevala:
-FOTONAPETOSTNI MODULI Axitec AC-275P/156-60S, Nazivna moč 275W - 40kom (kot sem gledal so to nizkocenovni paneli.
OPTIMIZATOR Solar Edge, model P300,
RAZSMERNIK Solar Edge, eno ali tro-fazni, z izkoristkom 97,7%, (moj primer trofazni)

Ponudba 14.454,00 Eur - subvencija bi to prišlo cca 12.474,00 Eur
Kaj si pa imel ponujeno v tistem delu, ko si napisal, da dobiš vse komponente (solarne panele, razmernik, optimizatorje..) za 7000€? Katere stvari si imel ponujene v tej ponudbi za to ceno?
Evo v priloženi slikici prilagam moj osebni popis in oceno SE za 11kw . . . oprosti za 7000Eur sem pozabil optimizatorje.
Skratka to je moja ocena izdelave SE predvsem komponente kot so fotovoltajični moduli jih podjetja ki jih redno vgrajujejo dobijo ceneje to ne dvomim tako da mogoče nekatere cene so "prenapihnjene" nekatere "podharnjene"
popis SE.jpg
Denis_
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Zaupaš Ime izvajalca in kako si bil zadovoljen s izvedenim delom ?
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Če sem prav razumel, 11 kWp elektrarno ne moreš postaviti za manj kot 14 kEUR (rešitev na ključ) minus subvencija = 12 kEUR? Ali je potem potrebno še letno plačevati kakšne stroške (razen omrežnine, seveda)? Mislim, da nekateri zahtevajo plačilo zavarovanja?

SE me sicer zanima, vendar imam pomisleke (sence dreves, ne samo mojih), v hiši nimam ozemljitve, neidealna lega strehe, ...
Po drugi strani pa sem dobil ukaz, da dobim ponudbe za SE (moja boljša polovica!).
Predvidevam, da bi moral imeti izjemno kakovostne optimizatorje moči, ker bom imel pogosto delne sence na strehi. Zaradi neidealne lege pa bi bilo morda koristno dodati še kakšen kWp moči (ali v tem primeru potrebujem kakšen dodaten omejilnik moči?).

V primeru, če bi se odločil za obročno plačevanje, bi najverjetneje izbral Petrol. Druga možnost pa je, da bi vse plačal kar v enem kosu.
Kaj pa ostali ponudniki (trenutno imam elektriko pri GEN-i)? Ali se splača preveriti še kakšnega ponudnika? Ali se bolj splača posebej kupiti panele (kot npr. tiste zgoraj iz Hrvaške) in potem najti firmo, ki bo to zmontirala skupaj in uredila papirje?
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

crunchy napisal/-a:Če sem prav razumel, 11 kWp elektrarno ne moreš postaviti za manj kot 14 kEUR (rešitev na ključ) minus subvencija = 12 kEUR? Ali je potem potrebno še letno plačevati kakšne stroške (razen omrežnine, seveda)? Mislim, da nekateri zahtevajo plačilo zavarovanja?

SE me sicer zanima, vendar imam pomisleke (sence dreves, ne samo mojih), v hiši nimam ozemljitve, neidealna lega strehe, ...
Po drugi strani pa sem dobil ukaz, da dobim ponudbe za SE (moja boljša polovica!).
Predvidevam, da bi moral imeti izjemno kakovostne optimizatorje moči, ker bom imel pogosto delne sence na strehi. Zaradi neidealne lege pa bi bilo morda koristno dodati še kakšen kWp moči (ali v tem primeru potrebujem kakšen dodaten omejilnik moči?).

V primeru, če bi se odločil za obročno plačevanje, bi najverjetneje izbral Petrol. Druga možnost pa je, da bi vse plačal kar v enem kosu.
Kaj pa ostali ponudniki (trenutno imam elektriko pri GEN-i)? Ali se splača preveriti še kakšnega ponudnika? Ali se bolj splača posebej kupiti panele (kot npr. tiste zgoraj iz Hrvaške) in potem najti firmo, ki bo to zmontirala skupaj in uredila papirje?
Preveri še na SONCE energija: info@sonce.com. Načeloma je ceneje kot Petrol ali Gen Sonce
crunchy
OVE, OVE, OVE
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

crunchy napisal/-a:Če sem prav razumel, 11 kWp elektrarno ne moreš postaviti za manj kot 14 kEUR (rešitev na ključ) minus subvencija = 12 kEUR? Ali je potem potrebno še letno plačevati kakšne stroške (razen omrežnine, seveda)? Mislim, da nekateri zahtevajo plačilo zavarovanja?

SE me sicer zanima, vendar imam pomisleke (sence dreves, ne samo mojih), v hiši nimam ozemljitve, neidealna lega strehe, ...
Po drugi strani pa sem dobil ukaz, da dobim ponudbe za SE (moja boljša polovica!).
Predvidevam, da bi moral imeti izjemno kakovostne optimizatorje moči, ker bom imel pogosto delne sence na strehi. Zaradi neidealne lege pa bi bilo morda koristno dodati še kakšen kWp moči (ali v tem primeru potrebujem kakšen dodaten omejilnik moči?).

V primeru, če bi se odločil za obročno plačevanje, bi najverjetneje izbral Petrol. Druga možnost pa je, da bi vse plačal kar v enem kosu.
Kaj pa ostali ponudniki (trenutno imam elektriko pri GEN-i)? Ali se splača preveriti še kakšnega ponudnika? Ali se bolj splača posebej kupiti panele (kot npr. tiste zgoraj iz Hrvaške) in potem najti firmo, ki bo to zmontirala skupaj in uredila papirje?
Jaz bi v tem primeru poiskal potem čisto drugo podjetje kot pa Gen-i, Petrol ali kateregakoli drugega, ki bi ti omogočali, da plačuješ obročno. Sigurno se najdejo cenejši, sploh, če bi plačal v celoti.
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Ali pa EKO kredit vzameš, bo še najbolj ugodno.
OVE, OVE, OVE
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Pier napisal/-a:Jaz bi v tem primeru poiskal potem čisto drugo podjetje kot pa Gen-i, Petrol ali kateregakoli drugega, ki bi ti omogočali, da plačuješ obročno. Sigurno se najdejo cenejši, sploh, če bi plačal v celoti.
No, saj zato sem za vsak primer to objavil tukaj, če je kaj novega glede ponudnikov. Premišljujem, da bi začel spraševati za ponudbe.
rgornik napisal/-a:Ali pa EKO kredit vzameš, bo še najbolj ugodno.
Hotel sem reči, da mi je vseeno glede kredita. Ima sicer svoje prednosti, vendar to ni noben pogoj.
Vsi, ki imate dobre (ali slabe) izkušnje, ste dobrodošli z nasveti.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Glede na to kakšna vprašanja zastavljaš, predvidevam, da nisi iz 'stroke', pa ne mislim nič negativnega. V tem primeru ne kupuj materijala sam, ker boš kupil kaj kar ne gre skupaj in vrgel par tisočakov stran. Resne firme ti itak ne bodo želele montirat, če ti one ne prodajo svojega materijala. Tudi, redko kateremu štromarju se bo ljubilo z nekemi neznanimi komponentami, sploh pa s papirji zate ukvarjat. Vzemi varianto na ključ, obstaja veliko ponudnikov, od velikih firm, ki so bile omenjene, do malih obrtnikov. Načeloma ti vsak naredi lahko dobro in kvalitetno, če hoče in tudi vsi imajo cene tam nekje kot si zapisal (plus minus par stotakov), če ti kdo prodaja precej ceneje ali dražje je v igri njegov dobiček ali kaj drugega.

Senčenje: to ni tako velik problem, je pa izplen manjši, odvisno od konkretnega primera, ki ga lahko oceniš le na terenu, pa še to je tako bolj čez palec. Od enega do drugega leta lahko proizvodnja iste elektrarne niha tudi za 20% zaradi več dežja, manjše intenzivnosti sonca, megle,....

Optimizatorji so načeloma ti ki se prodajajo in veliko uporabljajo vsi dovolj kvalitetni, npr SolarEdge je najbolj razširjen zadnje dve leti.

Stroškov potem nimaš, če jih ne želiš. Lahko se odločiš da zavaruješ, najceneje kar na polici za hišo, ali ne, vzdrževanje po potrebi, če kaj crkne, itak imaš garancijo. Čistiš po potrebi sam z vodo.
crunchy, Denis_
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

FV-EV napisal/-a:Glede na to kakšna vprašanja zastavljaš, predvidevam, da nisi iz 'stroke', pa ne mislim nič negativnega.
Sem iz "foha". Vprašanja postavljam zato, da preverim ali so ponudbe 12.000 EUR +- z odšteto subvencijo visoke ali pa lahko pričakujem tudi občutno nižje ponudbe, ki pa so še vedno dovolj kakovostne. Malo me je namreč presenetilo to, da lahko precej ugodno kupiš 300W sončne panele. V bistvu pa še tipam teren.
Hvala za odgovor!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Tole me je presenetilo na strani GEN-i:
Mesečni stroški bodo do 75 % nižji, saj boste z mesečnim računom plačevali le še strošek obračunske moči in prispevek OVE + SPTE.
Torej, če so dosedanji stroški npr. 120 EUR mesečno, to pomeni, da bi moral od vklopa SE naprej plačevati 30 EUR ali več? Ali ne ostanejo zgolj postavke vezane na obračunsko moč (v mojem zgornjem postu sem pomotoma napisal omrežnino, čeprav sem prepričan, da jo bodo prej ali slej začeli obračunavati tudi tistim s SE)? Predvidevam, da GEN-i obračunava še kakšne dodatne stroške.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”