Cene SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ja plačuješ samo neko pavšalno ceno, omrežnino in še nekaj za OVS ali kaj takega, jaz imam to malo manj kot 15 €. Mislim da tako plačujejo vsi, ne glede na ponudnika elektrike.
crunchy
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Skratka meni je prišla ponudba od

1.) Petrol: 16.000 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + mono paneli
- imajo možnost obročnega odplačevanja se pravi njihov kredit ampak po moji kalulaciji je ugodnejše uzeti kredit pri eko skladu to ni dvoma.

2.) Elektro-prodaja.eu : 14.454 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + poli paneli

Vsekakor najbolje uzeti nekoga kateri naredi dela v kompletu predvsem zaradi tudi mogoče poznejših reklamacij.
Moje mnenje je bolje se z nekom dobro zdilat za ceno kot pa nekj delati na svojo roko nekaj pa "izvajalcu" predajat . . . . ko bo kaka reklamacija se pa izvajalec vedno zgovarjal da si pa ravno ti kriv ker . . . ..

SE je dobro zavarovati ni pa nujno je pa vse odvisno kako imaš že zavarovan objekt . . . . meni je ZM kjer imam že zavarovano hišo nakalkulirala:
- toča, veter, direkten udar strele - 120Eur/leto
V tem zavarovanju manjka samo indirekten udar strele kar je ponavadi večkrat kot direkten.
crunchy
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

jaz sem za svojo 11 kWp dal 9 k € v samogradnji, brez subvencije, sedaj pa je vse še ceneje
crunchy, Denis_, Luka, FV-EV
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Denis_ napisal/-a:Skratka meni je prišla ponudba od

1.) Petrol: 16.000 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + mono paneli
- imajo možnost obročnega odplačevanja se pravi njihov kredit ampak po moji kalulaciji je ugodnejše uzeti kredit pri eko skladu to ni dvoma.

2.) Elektro-prodaja.eu : 14.454 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + poli paneli

Vsekakor najbolje uzeti nekoga kateri naredi dela v kompletu predvsem zaradi tudi mogoče poznejših reklamacij.
Moje mnenje je bolje se z nekom dobro zdilat za ceno kot pa nekj delati na svojo roko nekaj pa "izvajalcu" predajat . . . . ko bo kaka reklamacija se pa izvajalec vedno zgovarjal da si pa ravno ti kriv ker . . . ..

SE je dobro zavarovati ni pa nujno je pa vse odvisno kako imaš že zavarovan objekt . . . . meni je ZM kjer imam že zavarovano hišo nakalkulirala:
- toča, veter, direkten udar strele - 120Eur/leto
V tem zavarovanju manjka samo indirekten udar strele kar je ponavadi večkrat kot direkten.
Si dobil precej visoke cene. Predvidevam da gre za 11kw. Poskusi še na kakšni drugi firmi, npr. SONCE. Razen, če naročaš ponudbo z dražjimi paneli, npr. Bisol.
OVE, OVE, OVE
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

rgornik napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:Skratka meni je prišla ponudba od

1.) Petrol: 16.000 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + mono paneli
- imajo možnost obročnega odplačevanja se pravi njihov kredit ampak po moji kalulaciji je ugodnejše uzeti kredit pri eko skladu to ni dvoma.

2.) Elektro-prodaja.eu : 14.454 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + poli paneli

Vsekakor najbolje uzeti nekoga kateri naredi dela v kompletu predvsem zaradi tudi mogoče poznejših reklamacij.
Moje mnenje je bolje se z nekom dobro zdilat za ceno kot pa nekj delati na svojo roko nekaj pa "izvajalcu" predajat . . . . ko bo kaka reklamacija se pa izvajalec vedno zgovarjal da si pa ravno ti kriv ker . . . ..

SE je dobro zavarovati ni pa nujno je pa vse odvisno kako imaš že zavarovan objekt . . . . meni je ZM kjer imam že zavarovano hišo nakalkulirala:
- toča, veter, direkten udar strele - 120Eur/leto
V tem zavarovanju manjka samo indirekten udar strele kar je ponavadi večkrat kot direkten.
Si dobil precej visoke cene. Predvidevam da gre za 11kw. Poskusi še na kakšni drugi firmi, npr. SONCE. Razen, če naročaš ponudbo z dražjimi paneli, npr. Bisol.

Res je gre se za 11kw načeloma bi skoraj že podpisal pogodbo ampak je prolem še da moram El. omarico premakniti na zunanjo steno in umes so prišle še ostale investicije in sem SE malce preložil in hkrati začel malce razmišljati oz. razčlenjevati cene od ponudnikov.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Tule ne bom delal reklame, a če je v tej ponudbi le SE11 brez prestavitve PMO ali kaj takega dodatnega, potem se glihaj za najmanj dva tisočaka ali poišči alternativno ponudbo

imaš že nekaj nasvetov tukaj ali pošlji komu kako zasebno sporočilo
Denis_, Nejccc, nakaza
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Se strinjam
OVE, OVE, OVE
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2314
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Denis_ napisal/-a:2.) Elektro-prodaja.eu : 14.454 Eur Solaredge optimizatorji in razsmernik + poli paneli
Ha, dobil sem tudi njihovo ponudbo in sem jim takoj odgovoril, da bi želel močnejše monokristalne panele ter število optimizatorjev, ki je enako številu panelov. In kaj dobim nazaj? Spet ponudno s polikristalnimi paneli in polovičnim številom optimizatorjev. Za znoret!
Ali kdo pozna Axitec panele (nemška znamka)?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Mobo paneli niso nič boljši na dolgi rok kot poly.
Pravijo da imajo na začetku, ko so novi, malo boljši izkoristek, vendar dokaj hitro izgubijo tisti edge in potem so enaki kot poly
Uporabniški avatar
instrukcije
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 209
Kraj: Ladja
Avto: KIA Soul EV
275
560

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a instrukcije »

Axitec blackedition imam jaz in sem z njimi zaenkrat zadovoljen (za razliko od pristopa Elektro-prodaje, g. Edo).
Za montažo ti priporočam Simon Tolar +386 41 394 074. Pokliči ga za ponudbo.
crunchy, energija
Znanje je denar
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Nobenega nočem blatit in tudi ne vem kvaliteto vgradnje glede elektro-prodaje ampak mene so klicali 1x na teden 4 mesece in vsakič sem rekel da ko se bom odličim da jih bom poklical.
Pač malce me je odbil tudi pristop mi je potem že malce bilo sumljivo zakaj me tako pogosto kličejo.

Pa brez zamere osebno se mi je zameril samo pristop.
FV-EV, crunchy
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 316
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1731

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Robie »

Pri meni zgodba z njimi še vedno ni zaključena! Poročam pa ko zaključimo... sedaj zadeva stoji zaradi prestavitve elektroomarice ...
crunchy
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Denis_ napisal/-a:Nobenega nočem blatit in tudi ne vem kvaliteto vgradnje glede elektro-prodaje ampak mene so klicali 1x na teden 4 mesece in vsakič sem rekel da ko se bom odličim da jih bom poklical.
Pač malce me je odbil tudi pristop mi je potem že malce bilo sumljivo zakaj me tako pogosto kličejo.

Pa brez zamere osebno se mi je zameril samo pristop.
Na tak način prodaje pri meni nikoli več nič ne proda, tudi če je ostalo ok
Nejccc, Denis_
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

A se je kdo lotil izračuna, koliko ceneje bi prišla SE, če jo dela v lastni režiji, oz pač s pomočjo "uradnega" štromarja, le pač mimo teh velikih, ki verjetno želijo svoj del pogače?
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Siigurno ceneje kot na ključ je pa tako nekdo mora še urediti dokumentacijo:
- Načrt elektrarne
- Soglasje
- Meritve s strani pooblaščene osebe
- Tehnični pregled s strani elektro

Mogoče sem še kaj pozabil ne vem pa če lahko to sploh fizična oseba izvede če je govora o netmetring SE.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5268
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1229
2580

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Saj bi delal "pravi" štromar, ta ki je tudi inštalacije v hiši, papirje že uredim sam, če bo le kaj cenej. No, če je nekaj 100 eur, verjetno ne, če pa vsaj kakšnih 500, pa se lotim projekta.

Če ne drugo, mi lahko vso delo štromar naredi "brez računa", ipd. Edino ne vem, če mogoče veliki ne dobijo panelov ceneje, čeprav verjetno to potem v lasten dobiček konvertajo?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Narejena na ključ 11 kW razsmernik 15 kw 12.500 € minus subvencija. Glede na to da nisem iz foha in ko sem videl celo mapo papirjev, še dobro da nisem pomislil na samogradnjo.
Denis_, crunchy, DGJ, instrukcije
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

Jaz mislim, da lahko urediš sam kar nekaj ceneje, če imaš živce in čas za te stvari. Pri papirjih boš prihranil nekje od 400€ navzgor, odvisno, kakšne cene si kdo obračuna za te stvari.

Ne vem, kako si mislil, da ti bo štromar naredil brez računa? Boš ves matrial kupoval sam ali ga bo štromar zate? Če ga boš sam, boš tako ali tako plačal 22% DDV, če bo šlo preko štromarja, bo to 9,5%, ampak ti bo moral obračunati tudi nekaj dela zraven. Da ti pa za celotno SE ne bo izstavil nobenega računa, bo moralo biti pa to kar podjetje z nekaj prometa, da bo to lahko vse skril po druge projekte.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

To pa je res najcenejša elektrarna narejena na ključ. Ga ni mojstra, ki bi to naredil za takšno ceno. Če je še material ta pravi in dobra garancija, bi si dobro shranil ta naslov.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 268
Kraj: 2241
176
113

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

Nakaza, kdo ti je delal? Čigavi paneli, optimizatorji, razsmernik....?
Zadnjič spremenil E_skiro, dne 19 Jan 2019, 09:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”