Cene SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

vidim, da nihče me prebira foruma ,vse je bilo že večkrat napisano.
Jaz sem za svojo elektrarno dal 9k v samogradnji.
delal sem jo po delih, prve 14x240W bisol panele sem plačal po 156 € lkonec leta leta 2013, ostali paneli +21 x optimizerji+SE15k, pa so iz leta 2016.
danes bi bilo vse skupaj vsaj kakšna 2 tisočaka ceneje.
Vremenko
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

pirpy napisal/-a:vidim, da nihče me prebira foruma ,vse je bilo že večkrat napisano.
Jaz sem za svojo elektrarno dal 9k v samogradnji.
delal sem jo po delih, prve 14x240W bisol panele sem plačal po 156 € lkonec leta leta 2013, ostali paneli +21 x optimizerji+SE15k, pa so iz leta 2016.
danes bi bilo vse skupaj vsaj kakšna 2 tisočaka ceneje.
Zakaj misliš, da bi bilo to zdaj še 2 tisočaka ceneje? Jaz mislim, da danes ne bi dobil panelov nič ceneje, ker je zadeva zelo podobna kot pri računalnikih. Skozi leta se izboljša izkoristek in cena potem nekje ostaja enaka ali pa lahko celo malenkost višja. Danes verjetno ne bi več kupoval 240W panelov, ampak 305W in bi jih plačal verjetno plačal ravno po taki ceni. Je pa res, da bi kupil kakšnega manj, ker je izkoristek boljši, samo ne vem, če bi se ti to res toliko poznalo.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Če hočeš top of the line, potem plačaš premium.
Jaz ne mislim ampak vem ,
sploh, če ti števca ni potrebno menjati
E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Kraj: 2241
174
111

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

Jaz, pa še večina drugih, ne glede na nekaj znanja in veliko entuziazma, se ne bomo spuščali v samogradnjo in birokratsko borbo. Zato sprašujemo iste stvari, ker se vsak mesec spreminjajo cene in tudi zadovoljstvo z izdelavo ter materiali. Neke velike pameti ni, nekaj predračunov za preverjanje cene dela in komponent (najboljše za najnižjo možno ceno) , zaupanja v izvajalca (pogodbenega) in veselo trošit elektriko⚡Pa ekosklad koristiti, da lahko kupujemo drage električne igračke
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

pirpy napisal/-a:Če hočeš top of the line, potem plačaš premium.
Jaz ne mislim ampak vem ,
sploh, če ti števca ni potrebno menjati
Potem praviš, da veš, da bi dobil zdaj 305W Bisol panele še ceneje kot si jih leta 2013, ko si plačal 156€/kos?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

2 x preberi preden napišeš, nisem tega rekel, pravim , da bi me danes stala 11 kW elektrarna precej ceneje.
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

pirpy napisal/-a:2 x preberi preden napišeš, nisem tega rekel, pravim , da bi me danes stala 11 kW elektrarna precej ceneje.
Če govoriš, da bi bilo ceneje in zraven celo pripišeš ceno, koliko bi bilo ceneje, potem vsak pričakuje, da boš tudi razložil, zakaj bi bilo danes tako, sploh če veš in ne samo misliš. To, da ne pojasniš stvari, ki si jih napisal, ni nobenemu v pomoč.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

pirpy napisal/-a:vidim, da nihče me prebira foruma ,vse je bilo že večkrat napisano.
Jaz sem za svojo elektrarno dal 9k v samogradnji.
delal sem jo po delih, prve 14x240W bisol panele sem plačal po 156 € lkonec leta leta 2013, ostali paneli +21 x optimizerji+SE15k, pa so iz leta 2016.
danes bi bilo vse skupaj vsaj kakšna 2 tisočaka ceneje.
Kako si pa dokumentacijo potem uredil ?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Pier, če smo celotno hišno inštalacijo uredili "brez računa", potem bo to tudi.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Napisal sem, da nihče ne prebere foruma, verjetno bi bilo vseeno, če se posti starejši od teden enostavno izbrišejo
Skoraj vse je bilo že objavljeno.

trenutna cena inverterja iz nemčije:

Ø 1 piece – SolarEdge SE12.5K-ER-01– in stock Germany – price 1.335,00 €/piece without VAT + shipping
Ø 1 piece – SolarEdge SE15K-ER-01– in stock Germany – price 1.160,00 €/piece without VAT + shipping

Večji je cenejši !

Ø SolarEdge Power Optimizer P370-5R M4M RM – in stock – price 51,00 € / piece without VAT + shipping
Ø SolarEdge Power Optimizer P700-5R M4M RM – in stock – price 56,00 € / piece without VAT + shipping

Če kupiš optimizerje P600 so še cenejši kot P700 ,če preračunaš €/W, se 305 W paneli ne izplačajo in zato ne rabiš niti dražjega P70'0.
trenutna cena 250 w panela yingli pod 90 € + prevoz iz hrvaške.
http://solarno.hr/katalog/proizvod/YING ... panel-poly.
Dodaj še jurja za konstrukcijo in drobni material ter nekaj živcev za papirje.
Meni je idejni projekt , navodila in potrdilo , da znam rokovat z elektrarno, naredil prodajalec inverterja , elektro mi je zaračunal 28 € za vlogo, plačati pa sem moral tudi 250 € za meritve. Če imaš pravi števec, ga lahko obdržiš, sicer moraš računati še to.
Sedaj pa tebi, Pier, prepustim, da izračunaš koliko te pride elektrarna v samogradnji danes
matija
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a Pier »

pirpy napisal/-a:Napisal sem, da nihče ne prebere foruma, verjetno bi bilo vseeno, če se posti starejši od teden enostavno izbrišejo
Skoraj vse je bilo že objavljeno.

trenutna cena inverterja iz nemčije:

Ø 1 piece – SolarEdge SE12.5K-ER-01– in stock Germany – price 1.335,00 €/piece without VAT + shipping
Ø 1 piece – SolarEdge SE15K-ER-01– in stock Germany – price 1.160,00 €/piece without VAT + shipping

Večji je cenejši !

Ø SolarEdge Power Optimizer P370-5R M4M RM – in stock – price 51,00 € / piece without VAT + shipping
Ø SolarEdge Power Optimizer P700-5R M4M RM – in stock – price 56,00 € / piece without VAT + shipping

Če kupiš optimizerje P600 so še cenejši kot P700 ,če preračunaš €/W, se 305 W paneli ne izplačajo in zato ne rabiš niti dražjega P70'0.
trenutna cena 250 w panela yingli pod 90 € + prevoz iz hrvaške.
http://solarno.hr/katalog/proizvod/YING ... panel-poly.
Dodaj še jurja za konstrukcijo in drobni material ter nekaj živcev za papirje.
Meni je idejni projekt , navodila in potrdilo , da znam rokovat z elektrarno, naredil prodajalec inverterja , elektro mi je zaračunal 28 € za vlogo, plačati pa sem moral tudi 250 € za meritve. Če imaš pravi števec, ga lahko obdržiš, sicer moraš računati še to.
Sedaj pa tebi, Pier, prepustim, da izračunaš koliko te pride elektrarna v samogradnji danes
Fair enough...to je odgovor!
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ena firma so sicer podizvajalci za Petrol, paneli neki italijanski - 40 kosov 285 w https://www.exesolar.com/ , razsmernik SolarEdge 15 kW, 20 Optimizator SolarEdge P600.

Reklame za firmo ne bom delal, če te kaj zanima ZS.
LP
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ena firma so sicer podizvajalci za Petrol, paneli neki italijanski - 40 kosov 285 w EXE Solar - Produttore Moduli fotovoltaici - Made in Europa , razsmernik SolarEdge 15 kW, 20 Optimizator SolarEdge P600.

Reklame za firmo ne bom delal, če te kaj zanima ZS.
LP
E_skiro napisal/-a:Nakaza, kdo ti je delal? Čigavi paneli, optimizatorji, razsmernik....?
damjang
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
80
6

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a damjang »

Jaz sem prav tako naredil v samogradnji, dve.
"Vse se da, samo lotit se je treba", mi je vedno dejal oče
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1422

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Se popolnoma strinjam s tabo, sam vsak ni za vse, v tem primeru je strošek čas in energija. Preveč časa in energije bi bilo treba da bi tole sam speljal. Tebi pa čestitke , se obrnem po nasvet ob priložnosti
damjang napisal/-a:Jaz sem prav tako naredil v samogradnji, dve.
"Vse se da, samo lotit se je treba", mi je vedno dejal oče
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Vprašanje tu samo je, koliko ceneje te pride, če se sam lotiš. Ker čas in živci imajo tudi svojo ceno.

Ima kdo izračune, koliko cenej ga je prišlo, ko je delal v lastni režiji napram recimo gen-i ali petrolu?
EV+PV entuziast
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 169
391
673

Cene SE

Odgovor Napisal/-a EV+PV entuziast »

Pozdravljeni,

v omenjeni temi ne gre samo za denar, ki ga prihraniš - meni, ko sem delal svojo elektrarno, je tisti občutek, da zmoreš sam - konec koncev je večina stvari Plug&Play, odtehtal največ. Kar pa se papirjev tiče - ja nekaj dela s tem je, ampak vseeno pa ne toliko, kot se zdi na prvi pogled. Pa še to: vse komponente so bile kupljene pri domačem proizvajalcu - podpiram lokalno. Torej BISOL. Lahko lažje uveljavljam, če se karkoli zgodi.

LP
Matej
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Tudi jaz imam v mislih Bisol, nisem pa še naredil popisa in oddal povpraševanja za material, zato sprašujem, preden se lotim tega.

Kaj res nihče ne ve, koliko špeha si vzamejo "na ključ" rešitve?
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Cene SE

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Denis_ napisal/-a:Siigurno ceneje kot na ključ je pa tako nekdo mora še urediti dokumentacijo:
- Načrt elektrarne
- Soglasje
- Meritve s strani pooblaščene osebe
- Tehnični pregled s strani elektro

Mogoče sem še kaj pozabil ne vem pa če lahko to sploh fizična oseba izvede če je govora o netmetring SE.
- in papirologija za pridobitev subvencije (ena bolj tricky stvari v procesu - veliko cak, na katere moraš pazit)
crunchy
OVE, OVE, OVE
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”