Mini SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

mali razsmerniki direkt v vtičnico so lahko tudi legalni če bi jih kdo certificiral in tudi nimajo več kot 120 v dc na strehi, je pa res da od kitajca ponavadi nimajo ce oznake , imajo china export
No nisem neki štromar ampak npr da sestaviš tole mini SE vse ok do priklopa v vtičnico:
1.) V kolikor je elektrarna v delovanju in da se ne izklopi ko iztakneš vtič npr pride otrok stakne suko samec kateri je pod napetostjo lahko se grdo konča.

2.) Ob priklopu vtičnice treba paziti, da je + vezan na + in - na - da se ne obrne in da je prava ozemljitev. ( v to nisem prepričan ampak mi je že nekako logično da more tako bit)

Sem napisal malce laično ampka tisti ki res nimajo pojma o tem po moje bolje da tega ne probavajo doma . . .
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Denis_ napisal/-a:
No nisem neki štromar ampak npr da sestaviš tole mini SE vse ok do priklopa v vtičnico:
1.) V kolikor je elektrarna v delovanju in da se ne izklopi ko iztakneš vtič npr pride otrok stakne suko samec kateri je pod napetostjo lahko se grdo konča.

2.) Ob priklopu vtičnice treba paziti, da je + vezan na + in - na - da se ne obrne in da je prava ozemljitev. ( v to nisem prepričan ampak mi je že nekako logično da more tako bit)

Sem napisal malce laično ampka tisti ki res nimajo pojma o tem po moje bolje da tega ne probavajo doma . . .
Narobe v obeh primerih.
Deluje kot vsaka druga naprava, ni pomembna polarizacija, ozemljitev je na ohišje, polariteta ni pomembna, če ni omrežja se ne vklopi in ni nevarnosti, če ga povlečeš iz vtičnice se v prej kot 20mS izključi torej lahko tudi otroci delajo z njim, na dc strani pa je največ 37 V DC kar pa spet ni nevarno.
Denis_, CRF
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

pirpy napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:
No nisem neki štromar ampak npr da sestaviš tole mini SE vse ok do priklopa v vtičnico:
1.) V kolikor je elektrarna v delovanju in da se ne izklopi ko iztakneš vtič npr pride otrok stakne suko samec kateri je pod napetostjo lahko se grdo konča.

2.) Ob priklopu vtičnice treba paziti, da je + vezan na + in - na - da se ne obrne in da je prava ozemljitev. ( v to nisem prepričan ampak mi je že nekako logično da more tako bit)

Sem napisal malce laično ampka tisti ki res nimajo pojma o tem po moje bolje da tega ne probavajo doma . . .
Narobe v obeh primerih.
Deluje kot vsaka druga naprava, ni pomembna polarizacija, ozemljitev je na ohišje, polariteta ni pomembna, če ni omrežja se ne vklopi in ni nevarnosti, če ga povlečeš iz vtičnice se v prej kot 20mS izključi torej lahko tudi otroci delajo z njim, na dc strani pa je največ 37 V DC kar pa spet ni nevarno.
Kaj pa če se igraš se navadnim inverterjem to je pa potem drugo.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Denis_ napisal/-a:
pirpy napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:
No nisem neki štromar ampak npr da sestaviš tole mini SE vse ok do priklopa v vtičnico:
1.) V kolikor je elektrarna v delovanju in da se ne izklopi ko iztakneš vtič npr pride otrok stakne suko samec kateri je pod napetostjo lahko se grdo konča.

2.) Ob priklopu vtičnice treba paziti, da je + vezan na + in - na - da se ne obrne in da je prava ozemljitev. ( v to nisem prepričan ampak mi je že nekako logično da more tako bit)

Sem napisal malce laično ampka tisti ki res nimajo pojma o tem po moje bolje da tega ne probavajo doma . . .
Narobe v obeh primerih.
Deluje kot vsaka druga naprava, ni pomembna polarizacija, ozemljitev je na ohišje, polariteta ni pomembna, če ni omrežja se ne vklopi in ni nevarnosti, če ga povlečeš iz vtičnice se v prej kot 20mS izključi torej lahko tudi otroci delajo z njim, na dc strani pa je največ 37 V DC kar pa spet ni nevarno.
Kaj pa če se igraš se navadnim inverterjem to je pa potem drugo.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

https://www.ebay.de/itm/2000W-MPPT-Sola ... 0508.m3226

Evo tukaj je isti mislim da iz Austrije pa še količniski popust majo - da se ne kupuje iz kitajske ker potem je še carina in DDV
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Ta mislim, da nima limiterja ?
Vsaj vidim ga ne na sliki.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Hvala pirpy, zelo zanimivo tole izgleda Če bi bilo vsaj še malo bolj legalno

Kaj pa je funkcija limiterja?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

omejuje razsmerniku moč, da ne pošiljaš v omrežje
CRF
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

pirpy napisal/-a: dokler imaš star števec pustiš limiter izključen, potem ga pa vključiš
Zakaj bi moral vključit limiter če bi dobil novejši števec? Saj je moč samo 2kW.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Ker dokler nimaš netmetering ne smeš oddajat v omrežje.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

pirpy napisal/-a:Ker dokler nimaš netmetering ne smeš oddajat v omrežje.
Razumem! Hvala. Potem bi limiter moral nastavit na 0W? Ampak to ga že sedaj lahko in bom še manj v prekršku?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Misliš s polnilnico ?, saj nimaš sončne elektrarne ? Zakaj bi bil v prekršku ?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ne, ne, s to mini SE. Brez limiterja bi pač oddajal v omrežje. Kar praviš ni dovoljeno. Z limiterjem pa še to nebi.
Če si prav predstavljam da bi takoj ustavil proizvodnjo če bi energija hotela tečt v omrežje.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

točno, dovoljenje rabiš za oddajo, če pa samo sprejemaš ali pa imaš otočno elektrarno ali elektrarno z limiterjem ali pa še bolje powerwall pa ne rabiš nikakršnih papirjev.
CRF, SimonZed
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Evo pri meni je npr tako, da kot je videti no malce slabša slika je dvosmerni ampak beleži oddane in prejete kWh kar pomeni, da ko elektro bere števce takoj opazijo, da oddajaš v omrežje in če nimaš netmiting si v prekršlu.
P_20181219_135820.jpg
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Super! To pa nisem vedel da je tako. Nekaj takega moram zrihtat do poletja!
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Sem pogledal tale video: https://youtu.be/1xDkTh-8OCE

Pa mi ni jasno kako ta limiter deluje. Iz videa bi rekel da inverter daje ven toliko moči, kolikor porabe nameri na CT.
Kam pa je potem treba dat CT da se prepreči inverterju da bi oddajal energijo v omrežje?
N75
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

tako kot tvoja polnilnica
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Kot malce gledam tole je pa potrebno oz je najbolje uporabiti senzor za limitacijo takoj na fazo vn iz števca. V
V nasprotnem primeru ne bo otočna SE izkoriščena za vse porabnike po tisti fazi.
170324-schema-GridFree-menic-limiter_A_AJ.jpg
170324-schema-GridFree-menic-limiter_A_AJ.jpg (74.45 KiB) Pogledano 3557 krat
CRF, matija
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Uh, to mi pa nič ne diši ker nimam povezav za senzor speljat.

No vseeno bi vzel en takle inverter če bi že ravno kdo kje naročal kaj takega, se pridružim
Denis_
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”