Mini SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Malce sem se igral s cenami in spravil na kup in sicer primerjal

Mini SE:
- 1000W s 4x 250w paneli
- 2000w s 8 x 250w paneli
- 2000w s 6 x 300w paneli

Vsako postavko sem dodal tudi link kje kje bi material nabavil pomagal pa sem si še s enim videom iz youtube

https://www.youtube.com/watch?v=7SeTJhAfdgE

Skratka tukaj je nekaj kar sem sam napisal mogoče sem kaj pozabil kar se tiče spojk v varianti s 2000w sigurno treba kaj dodati ne pa bistveno upliva na ceno.
Objavljam samo če mogoče komu pride prav za lažjo odločitev ali pa si tabelico uredi po svoje.
Mini se ocena 1.xls
(34 KiB) Prenešeno 139 krat
kt57, Matej, CRF, DGJ, Robie, pirpy, Robinhood
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Mi lahko kdo ki se spozna na štrom pove če bo to zdržalo kar sem narisal in sicer 3000W panelov na 3 inverterje namreč manjša moč ker nikoli po pregleduu porab po fazah ne bo več kot 3000w.

Predvsem me zanima če bi inverterji delovali na tak način ali bi se skregali ali celo skurili.
Napetost (V) je vedno ista, moč (A) pa če deluje samo en inverter pa pre velika.
Shema.jpg
Aja gre se pa za take inverterje https://www.ebay.com/itm/1000W-On-Grid- ... 0005.m1851
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3569
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3122
1621

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

to ne bo ok, vsak inverter mora imeti svojo vejo panelov , sicer mppt ne deluje
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Še moja izkušnja. Imel sem en trifazni razsmernik, ko so mi zraven priključili enofaznega. Enofazni je blokiral 3 faznega, tako da sem do zamenjave moral imeti enega ves čas izključenega. So bili razsmerniki od SMA. Ne vem kako je z drugimi.
Denis_
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

pirpy napisal/-a:to ne bo ok, vsak inverter mora imeti svojo vejo panelov , sicer mppt ne deluje
Kaj pa če ni MPPT regulatorja ali v nobenem primeru nebi delovalo ?
Ravno to me je zanimalo ali je nuja da velečem vsako vejo posebej.
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Jaz sedaj urejam nakup komponent preko Slo firme, če mi uspe nebom naročal v tujino in tako skupinski nakup odpade (so bili trije interesanti kolikor se spomnim). Bom pa javil od koga sem dobil material in se lahko za ceno vsak sam pogovori.
CRF, Matej, Denis_
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3569
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3122
1621

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Denis_ napisal/-a:
pirpy napisal/-a:to ne bo ok, vsak inverter mora imeti svojo vejo panelov , sicer mppt ne deluje
Kaj pa če ni MPPT regulatorja ali v nobenem primeru nebi delovalo ?
Ravno to me je zanimalo ali je nuja da velečem vsako vejo posebej.
Ne poznam nobenega omrežnega razsmernika brez mppt...
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Še eno mogoče neumno vprašanje kaj če je npr razsmernik 2000w in je na njega priklopljenih 2200w panelov ga lahko skuri ali je priporočljivo da je manjša moč panelov kot je moč razsmernika ?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Paneli od sebe dajejo samo napetost, ki je enaka ne glede na to koliko jih priključiš. Tako da bi rekel da jih lahko daš neomejeno.
Naj pa še kdo ki to ve za 100% napiše
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

CRF napisal/-a:Paneli od sebe dajejo samo napetost, ki je enaka ne glede na to koliko jih priključiš. Tako da bi rekel da jih lahko daš neomejeno.
Naj pa še kdo ki to ve za 100% napiše
Napetost ja ampak moč se viša ( A )
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3569
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3122
1621

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Lahko mu daš več panelov, razsmernik bo pač ob močnem soncu delal s polno močjo, in verjetno ne z najboljšim izkoristkom.
Paziti moraš tudi na hlajenje.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Zahvaljujoč dobrim nasvetom v tej temi, sem včeraj testno priključil prvi del moje miniSE.
20190317_144035.jpg
20190317_144035.jpg (152.23 KiB) Pogledano 4277 krat
[/center]

Sonce sem lovil skozi oblake, amapk vseeno sem pričakoval malo več Dva panela sta komaj pridelala 50W. Naslednjič poskusim v bolj idelanih pogojih.

Kaj sem se še naučil. Bisol nima nobene želje prodajat nosilne konstrukcije in material..., Ko enkrat vstaviš kovinski pin v konektor in reče KLIK je že prepozno... , Spravit dva MC4 konektorja z zaščito narazen je mission impossible!!!!!! (brez pravega orodja), kitajski duty-free inverterji na ebay-u niso prav nič duty-free, pa še kaj...
Denis_, crunchy, pirpy
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5302
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

CRF napisal/-a:Zahvaljujoč dobrim nasvetom v tej temi, sem včeraj testno priključil prvi del moje miniSE.
20190317_144035.jpg
[/center]

Sonce sem lovil skozi oblake, amapk vseeno sem pričakoval malo več Dva panela sta komaj pridelala 50W. Naslednjič poskusim v bolj idelanih pogojih.

Kaj sem se še naučil. Bisol nima nobene želje prodajat nosilne konstrukcije in material..., Ko enkrat vstaviš kovinski pin v konektor in reče KLIK je že prepozno... , Spravit dva MC4 konektorja z zaščito narazen je mission impossible!!!!!! (brez pravega orodja), kitajski duty-free inverterji na ebay-u niso prav nič duty-free, pa še kaj...
Ob slabem vremenu ne bo kaj veliko, večina ljudi je razočarana tudi nad tem, da v lepem vremenu ne da nazivne moči, vendar pa če sešteješ letno vse sončne ure 1000-1100 jih dobiš, tako da ne obupat.

Ja Bisol uporablja neke posebne konektorje, ki jih lahko odpneš:
- posebno orodje za par evrov, kupiš na netu
- odlomiđ tisto zaščito in kot pri vseh ostalih s špičastimi kleščami stisneš (pri nekaterih konektorjih je to možno kar s prsti ali nohti)

Konstrukcijski materijal pa ne vem v čem si imel težave? Načeloma je ok in cenovno sprejemljiv.
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Lepo jaz sem ravno nraočil Inverter kak inverter pa si kupil 1000W ali 2000w kolko te je prišlo?

Jaz sem naročil 2000w inverter (378$ ne vem ali pa je z ali brez limitatorja ker nisem še ga dobil) + 7 x 270w paneli
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

2000W, z limiterjem, 350GBP
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Jaz sem pa včeraj ravno inverter priklopil, naslednji vikend pa damo panele gor. Do sedaj sem delal vse sam, 50 panelov pa bo mi moral kolega pomagat.
crunchy
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

50 panelov tole pa ni več mini SE
darjan
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5302
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Tud jaz imam 55 modulov a slabo lego in bo delalo nekak kot 11kWp namesto 15,5kWp.

Vse ki so manjše od 50.000Wp so male, tem pod 5kWp bi lahko rekli mikro, do 15kWp pa mini, naprej pa male
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3569
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3122
1621

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Meni je včeraj delala elektrarna na polno ? ti pa nisi ujel niti trenutka polnega sonca ?
Ali si prepričan, da ti inverter prav deluje, mogoče je nastavljen na 110 V ?
Kakšna je bila napetost na celicah?
Ko sem jaz mojega 600 w priklopil prvič je tudi proizvajal komaj 35 W dokler ga nisem prelotal
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Mini SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ne, ne, nisem cel dan sonca lovil. Bilo je že res oblačno ko sem vse postavil. Napetost je bila dobrih 70V na odprtih sponkah.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”