Dve sončni elektrarni

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ja pri meni je bil ta manjši razsmernik 4 kW enosmerni. Sedaj so mi montirali 3 f in lepo delujeta.
Kot sem napisal, večji 7 kW je zmanjšal moč na 100 W. Ta je bil že na začetku 3 f. zamenjali pa so tega 3 f, ker so sumili da je z njim nekaj narobe.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Misliš enofazni
Aha pa verjetno si daleč od transformatorja, zato ti je enofazni razsmernik popolnoma pokvaril fazno sorazmerje zaradi padca in dviga napetosti na dovodnem kablu.
Ali si meril napetosti na fazah, Če jaz mojega 4.5 kw enofaznega Kaco powador navijem na 4 kw , mi potisne napetost na 255 V na drugih dveh fazah pa se napetost zmanjša.
3 fazni pa je imel potem omrežje pokvarjeno, zato ni hotel delati.
To je napaka projektanta, še bolj pa me čudi, da serviserji niso tega opazili prej.
So pa res strokovnjaki
matija
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ja res sem daleč od TR . Mi je naredil meritve celo Elektro, ker so jih obtoževali, da je omrežje krivo. Skoraj bi še moral pokriti ta strošek.
Imam narejene meritve (sekundne), kjer se lepo vidi, kako smo iskali krivca, pa ga dolgo nismo našli, sedaj mi seveda ne odgovarjajo več. Sem jim samo predlagal, naj sami ocenijo, koliko sem bil oškodovan.
pirpy, Robie
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Pravkar preveril števec, popisal stanje in ugotovil, da sem iz omrežja prevzel 1100 kWh več, kot sem oddal. Tako da me čaka obračun cca 150 €.
Kolikor sem dejansko ustvaril, koliko porabil, sedaj ne vem, ker sem bil 3X brez razsmernikov. Dejansko stanje bom videl, čez leto dni, če mi to zdrži eno leto brez motenj.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Pier
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Okolica Ljubljane
178
3

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a Pier »

MIRANRR napisal/-a:Pravkar preveril števec, popisal stanje in ugotovil, da sem iz omrežja prevzel 1100 kWh več, kot sem oddal. Tako da me čaka obračun cca 150 €.
Kolikor sem dejansko ustvaril, koliko porabil, sedaj ne vem, ker sem bil 3X brez razsmernikov. Dejansko stanje bom videl, čez leto dni, če mi to zdrži eno leto brez motenj.
Kateri razsmernik pa uporabljaš? Saj lahko, da si že povedal, ampak nisem zasledil?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Od SMA ta velik 7 kW in mali 4 kW, sedaj sta oba trifazna. Prej je bil ta manjši enofazni. Ne tako kot sem pomotoma v enem postu napisal enosmerni.
Sunny Tripower 10000TL-20 večji.
Sunny Tripower 4.0 manjši
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4001

Re: Dve sončni elektrarni

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

MIRANRR napisal/-a:Pravkar preveril števec, popisal stanje in ugotovil, da sem iz omrežja prevzel 1100 kWh več, kot sem oddal. Tako da me čaka obračun cca 150 €.
Kolikor sem dejansko ustvaril, koliko porabil, sedaj ne vem, ker sem bil 3X brez razsmernikov. Dejansko stanje bom videl, čez leto dni, če mi to zdrži eno leto brez motenj.
Letos je marsikdo pridelal manj kot lani. Na moji lokaciji v Ljubljani celo 20% manj, vem pa za primere npr na gorenjskem celo kak procent več od lani.

Tudi jaz lani šenkal, letos pa bom moral nekaj malega doplačat
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”