Povezave do naših SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

ergo - poglej na strani 9 jep povezava med ''navadnim'' števcem in Solaredge inverterjem https://www.solaredge.com/sites/default ... n_note.pdf

Nisem pa še nikjer zasledil, da bi ti na tak način prikazovalo vse tri parametre (proizvodnja, poraba, oddaja) v aplikaciji, niti nisem te S0 povezave nikoli sprobal.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1626

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a pirpy »

MIRANRR napisal/-a:Kdor je vešč v elektroniki, bi lahko naredil vmesnik, ki bi štel impulze, ki jih daje števec od elektro. Sam sem na takšne način dobil podatke za omejevanje konice pri podjetjih. Število impulzov, ti "sporoča" energijo, razdalja med impulzi pa trenutno moč. Zadovoljivo deluje.
Mislim da to ne gre z dvosmernim števcem.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Priključne sponke za ta števec še nisem videl, ocenjujem da mora imeti izvod, ki kaže smer energije. Bom poiskal načrt in preveril.
Je pa še ena možnot, to je bolj za djenaske podatke, kako prebrati "telegram", ki ga pošilja števec v koncetrator podatkov. To lahko dobim od mojstrov, ki delajo na "veleodjemu", če bi se kdo spustil v to.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1230
2582

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a darjan »

Kaj nimajo števci IR "izhod", kje se lahko dobi vse podatke?
Heroysi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 41
Kraj: N/A
29
14

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Heroysi »

Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Še moja, priklop je bil 4.9., do 12.9. pridelali zadovoljivih 324kwh.
https://monitoring.solaredge.com/solare ... /dashboard
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ni dobra povezava.... Hoče Login

Biti mora "monitoringpublic......kiosk...."
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

CRF napisal/-a:Ni dobra povezava.... Hoče Login

Biti mora "monitoringpublic......kiosk...."
Kje se to uredi. Iščem pa nenajdem kioska.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a CRF »

nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Odjaviti iz tvoje nadzorne plošče, potem do biš masko za prijavo, spodaj levo ti z rdečim piše
Public Sites
, tam najdeš svojo, klikneš tako da ti jo prikaže in tista povezava je potem javna, katero lahko gledajo tudi drugi.

Taragula napisal/-a:
CRF napisal/-a:Ni dobra povezava.... Hoče Login

Biti mora "monitoringpublic......kiosk...."
Kje se to uredi. Iščem pa nenajdem kioska.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Taragula »

[quote="nakaza"]Odjaviti iz tvoje nadzorne plošče, potem do biš masko za prijavo, spodaj levo ti z rdečim piše
Public Sites
, tam najdeš svojo, klikneš tako da ti jo prikaže in tista povezava je potem javna, katero lahko gledajo tudi drugi.


moje ne najdem, vpišem v iskalnik je ni, sem šel ročno skozi vse v Sloveniji in je tudi ni. Važno da prideluje...
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Čudno, morda je kaka nastavitev da je "vidna", res je sam da deluje !
Taragula napisal/-a:
nakaza napisal/-a:Odjaviti iz tvoje nadzorne plošče, potem do biš masko za prijavo, spodaj levo ti z rdečim piše
Public Sites
, tam najdeš svojo, klikneš tako da ti jo prikaže in tista povezava je potem javna, katero lahko gledajo tudi drugi.


moje ne najdem, vpišem v iskalnik je ni, sem šel ročno skozi vse v Sloveniji in je tudi ni. Važno da prideluje...
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

Nisem čisto notri, na kaj je treba biti pozoren da lahko vidiš razliko med pridobljeno in oddano v kiosku? Kakšen meter je to, se to ponavadi da v ponudbo za SE, ali dodatno zaprosiš izvajalca.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6165
4035

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

SolarEdge meter in tokovniki. Odvisno od ponudnika. Večinoma se montira in nastavi tako, da ti meri prejeto energijo iz omrežja in odštev/prišteva proizvodnjo elektrarne, ter izriše graf v treh barvah: proizvodnja, lastna poraba, poraba iz omrežja.
drejc12
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

darjan napisal/-a:Moraš tudi imeti števec doma od njih, ta namreč meri porabo in to se potem sporoča v sistem...
Lih to sem videl. Včeraj so nam priklopili in sem vprašal za to, Petrol (ali Elektro Mb) je nek svoj sistem naredil za prikaz vseh treh podatkov, kdo je tebi delal, darjan?
Mi je rekel, da je potreben števec in povezava in da se posebej tega delat ne splača...če nimaš v osnovi, se mogoče res ne splača.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6165
4035

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Blue30 napisal/-a:
darjan napisal/-a:Moraš tudi imeti števec doma od njih, ta namreč meri porabo in to se potem sporoča v sistem...
Lih to sem videl. Včeraj so nam priklopili in sem vprašal za to, Petrol (ali Elektro Mb) je nek svoj sistem naredil za prikaz vseh treh podatkov, kdo je tebi delal, darjan?
Mi je rekel, da je potreben števec in povezava in da se posebej tega delat ne splača...če nimaš v osnovi, se mogoče res ne splača.
Stane nekaj stotakov in ni odvisno od elektrarne, pač pa od ponudnika ali ti to ponudi že v osnovni ponudbi kot nekateri, drugi pa za doplačilo. Nujno pa rabiš, če želiš omejevati razsmernik na oddano energijo v omrežje, če npr. montiraš več modulov, kot je dovoljeno s soglasjem.

Splača? Če želiš spremljati ja, če v tem ne vidiš neke dodane vrednosti ali luksuza pač ne, stvar osebne odločitve in časa, da to spremljaš (ali potrebuješ kot sem v prejšnjem odstavku napisal). Po mojih izkušnjah je strankam prvo leto to super zanimivo, potem pa drugo, tretje leto sploh ne pogledajo več. je pa to odvisno od osebnih preferenc lastnika.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a robertto »

@Blue30
Pri kateremu ponudniku si nabavil SE?
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

robertto napisal/-a:@Blue30
Pri kateremu ponudniku si nabavil SE?
Enertec iz Maribora.
robertto
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

Enako je povedal in če malo razmišljam, elektrike je letno 1500 eur npr (s toplotno), za tole pa par sto eur že ni več tako malo, glede na ceno el., tako da ne bomo tega delali.
FV-EV napisal/-a:
Blue30 napisal/-a:
darjan napisal/-a:Moraš tudi imeti števec doma od njih, ta namreč meri porabo in to se potem sporoča v sistem...
Lih to sem videl. Včeraj so nam priklopili in sem vprašal za to, Petrol (ali Elektro Mb) je nek svoj sistem naredil za prikaz vseh treh podatkov, kdo je tebi delal, darjan?
Mi je rekel, da je potreben števec in povezava in da se posebej tega delat ne splača...če nimaš v osnovi, se mogoče res ne splača.
Stane nekaj stotakov in ni odvisno od elektrarne, pač pa od ponudnika ali ti to ponudi že v osnovni ponudbi kot nekateri, drugi pa za doplačilo. Nujno pa rabiš, če želiš omejevati razsmernik na oddano energijo v omrežje, če npr. montiraš več modulov, kot je dovoljeno s soglasjem.

Splača? Če želiš spremljati ja, če v tem ne vidiš neke dodane vrednosti ali luksuza pač ne, stvar osebne odločitve in časa, da to spremljaš (ali potrebuješ kot sem v prejšnjem odstavku napisal). Po mojih izkušnjah je strankam prvo leto to super zanimivo, potem pa drugo, tretje leto sploh ne pogledajo več. je pa to odvisno od osebnih preferenc lastnika.
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 214
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
425

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a vivo »

FV-EV napisal/-a:
Blue30 napisal/-a:
darjan napisal/-a:Moraš tudi imeti števec doma od njih, ta namreč meri porabo in to se potem sporoča v sistem...
.....Splača? Če želiš spremljati ja, če v tem ne vidiš neke dodane vrednosti ali luksuza pač ne, stvar osebne odločitve in časa, da to spremljaš (ali potrebuješ kot sem v prejšnjem odstavku napisal). Po mojih izkušnjah je strankam prvo leto to super zanimivo, potem pa drugo, tretje leto sploh ne pogledajo več. je pa to odvisno od osebnih preferenc lastnika.
Se strinjam ! Tudi jaz sem v primeru sončnih kolektorjev pred 10 leti montiral merilec toplotne energije, pa te podatke nisem nikoli analiziral. Glavno, da greje sanitarno vodo
Odgovori

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”