Povezave do naših SE

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ne panelov imam za dobrih 11 kW. Moji paneli večja skupina so 285 W in manjša novejša skupina menda 305 W. Če je to res, pojma nimam, preverit pa tako ne morem.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Matej napisal/-a:
Vremenko napisal/-a:Elektrarna proizvaja tudi, če ni direktne sončeve svetlobe, seveda z zmanjšano močjo. Kako pa bi imel obrnjene panele in kakšen naklon strehe imaš?
Zimski meseci od dec do feb so relativno nepomembni za net metering, saj skupaj v povprečji naredijo precej manj kot recimo mesec julij. Daš pač nekaj panelov več gor, če imaš plac, manj ti bo ziher naredila na letni ravni kot od standi79
Vzhod - zahod bi moral imeti. Streha je 30°. Moram poklicati kakšnega mojstra, ki bo na terenu naredil ogled. Priznam, da me zelo drži...
Ti kar naredi, v vsakem primeru se splača, le vprašanje kdaj

Vhod zahod pri ravni ali poločni strehi ne igra velike razlike, bolj kot je strma slabše je. Po mojih izkušnjah 10-30% manj, pač odvisno od več dejavnikov.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

mkonci napisal/-a:
MIRANRR napisal/-a:Kot je že marsikdo napisal, sedaj dobim od 2 kWh do največ 15. Poletni meseci ,dobim to v 2 urah. In še to, sedaj sonce sveti od 9 ure, po 16 uri je že tema. In sem na ravnici na odprtem.
Priporočam vsem, ki porabijo malo več elektrike. To pa postanejo vsi lastniki EV in TČ.
A sem prav razumel imaš panelov za 15kW na strehi? Jaz vidim, da sedaj ko dela toplotna črpalka bo to da imam na strehi panelov za 11kW premalo in bom doplačeval (letos bo sicer presežek ker sem startal maja). Toplotna sedaj ko je do -5C popapa na dan tm do 77kWh.
So me pa včeraj klicali, da mi pridejo zamenjat dva razsmernika na panelih ker sta šla rakom žvižgat.
Aja pa še to sem vidu da sedaj geni sonce ponuja bisolove 300W, jaz imam še 285w.
Verjetno si mislil dva optimizatorja? Zadnje čase radi crkujejo, očitno so slabče kvalitete, dokler traja garancija, ti itak brezplačno zamenjajo.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

MIRANRR napisal/-a:Ne panelov imam za dobrih 11 kW. Moji paneli večja skupina so 285 W in manjša novejša skupina menda 305 W. Če je to res, pojma nimam, preverit pa tako ne morem.
Vsak modul ima nalepko na spodnji strani in lahko preveriš. Če ne vidiš direktno si pomagaj z ogledalcem ali fotkaj s telefonom
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Evo še 2 za dodat
MFE Varikon
MFE Koncan
timo, pirpy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Eno vprašanje za vse tiste, ki ste izdelali SE na ključ: Ali imate na SolarEdge portalu vključeno administrativno opcijo ali ne? Jaz je trenutno nimam.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Jaz na SMA nimam, to je verjetno od serviserja, dokler je garancija. Prav tako imam na TČ nedostopno funkcijo "servisne nastavitve".
crunchy
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1507

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a kt57 »

crunchy napisal/-a:Eno vprašanje za vse tiste, ki ste izdelali SE na ključ: Ali imate na SolarEdge portalu vključeno administrativno opcijo ali ne? Jaz je trenutno nimam.
Tudi jaz ne!
crunchy
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1548
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a BogyX »

To je po moje zaradi varnosti - kot admin si lahko pobrišeš/spreminjaš module, optimizatorja ali razsmernik, nisem prepričan če v novejših ne gredo celo nastavitve razsmernika spreminjat preko admin portala....
Kar moraš kot uporabnik vedet je tako prikazano na osnovnem zaslonu.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, zanimalo me je, ker ne morem narediti kiosk mode, torej dostop do osnovnih podatkov brez gesla. Vprašal bom če mi lahko to uredijo.
timo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 265
Kraj: Logatec
Avto: Hyundai Kona 3f 64 -2021
425
1666

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a timo »

crunchy napisal/-a:Ja, zanimalo me je, ker ne morem narediti kiosk mode, torej dostop do osnovnih podatkov brez gesla. Vprašal bom če mi lahko to uredijo.
To mislim da smo naredili vsi brez gesel za admina...ali se motim?
Kona 64 50kkm prej IONIQ 28kWh - 218kkm, SE 33kW, Smart&Simple 3F CRF
Vremenko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 221
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Kona EV
155
436

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a Vremenko »

Jaz imam admin dostop.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

timo napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ja, zanimalo me je, ker ne morem narediti kiosk mode, torej dostop do osnovnih podatkov brez gesla. Vprašal bom če mi lahko to uredijo.
To mislim da smo naredili vsi brez gesel za admina...ali se motim?
Ali mi poveš postopek kako naj to naredim, da lahko dodam še mojo elektrarno? Do sedaj sem mislil, da moram imeti administratorsko ikono na spletni strani (nisem mislil na geslo ampak na admin ikono).
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Mislim, da moraš imeti admin pravice in potem se ti pojavi ikona Admin, kjer v zavihku Site Access in listu Acces control odkljukaš Kiosk View, ter mu določiš ime in kopiraš link, ki ti ga določi.

Tule je še moj primer pol SV-JV naklon večinoma 35 stopinj, nekaj modulov tudi 7 stopinj, trije pa zelo osenčeni:

https://monitoringpublic.solaredge.com/ ... c267135ee4
crunchy
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 214
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
425

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a vivo »

Še moj primer MFE Povezava
crunchy
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Gledam ti zadnji dve elektrarni. Kakšna velika razlika med proizvodnja. Posebej glede na zapis @FV-EV, ki ima še slabo postavitev in osenčenost in doseže 70 kWh . Po mojem je tu zelo pomembna lokacija. Sam sem dosegel 17 maja 64 kWh.
FV-EV
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
vivo
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 214
Kraj: Zasavje
Avto: Čakam na EV SUV MSE 24kWp
65
425

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a vivo »

Moja usmeritev panelov je sicer idealna smer jug, naklon 35 stopinj, vendar pa je odvisno na ta dan kakšna je bila oblačnost na posameznem koncu Slovenije !
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Jaz jih imam na vzhod, 5 stopinj na jug, 17.5. dopoldne je bilo lepo, popoldne so nagajali oblaki, narejenih 74,4 kwh
Sem pa primerjal dve SE iz seznama, očitno marata biti zelo blizu, ker so krivulje identične.

MIRANRR napisal/-a:Gledam ti zadnji dve elektrarni. Kakšna velika razlika med proizvodnja. Posebej glede na zapis @FV-EV, ki ima še slabo postavitev in osenčenost in doseže 70 kWh . Po mojem je tu zelo pomembna lokacija. Sam sem dosegel 17 maja 64 kWh.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

MIRANRR napisal/-a:Gledam ti zadnji dve elektrarni. Kakšna velika razlika med proizvodnja. Posebej glede na zapis @FV-EV, ki ima še slabo postavitev in osenčenost in doseže 70 kWh . Po mojem je tu zelo pomembna lokacija. Sam sem dosegel 17 maja 64 kWh.
Vmes je bila par dni odklopljena ta mesec in tudi na začetku leta. Moj nastavljen PeakPower 10 kWp je zaradi blokade (lahko ti spremenim na 15,5 kWp, da bo lažje primerjat)
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Povezave do naših SE

Odgovor Napisal/-a crunchy »

FV-EV napisal/-a:Vmes je bila par dni odklopljena ta mesec in tudi na začetku leta. Moj nastavljen PeakPower 10 kWp je zaradi blokade (lahko ti spremenim na 15,5 kWp, da bo lažje primerjat)
OK. Sedaj mi je jasno. Jaz lahko samo sanjam o takšni žetvi. V zadnjih 10 dnevih sem enkrat (v nedeljo) pridelal 40 kWh, dvakrat 30 kWh, drugače pa so bile vrednosti med 12 kWh in 20 kWh. Danes je še najslabše. Oblaki so se zgrnili okrog Krvavca in ni pridelka. Ni prišlo niti do 10 kWh.
FV-EV
Odgovori

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”