Volswagen Moon domače polnilnice

e-Up, e-Golf
Odgovori
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Zanima me, ali je kdo na forumu, ki si lasti Moonovo polnilnico, torej to ki ti jo "šenkajo" ko kupiš avto. (bon do 1000€). So za kaj? Ste izbrali osnovno ali naprednejšo različico? Vsakršna mnenja s strani lastnikov bodo dobrodošla, dobra in slaba.
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Pozdravljen,
imamo obe polnilnici....tako Moon community z dinamicnim modulomkot klasicno VW polnilnico. Prva omogoca polnjenje do 22 kw,druga le do 11 kw. Z obema zadovoljen, se bolj pa zadovoljens storitvijo in odzivnostjo Moona,saj kot je pri Moonpolnilnici nastopila tezava oz. okvara,je bil odziv takojsen, vmes poskrbijo za nadomestno polnilnico, prav tako imajo zelo usposobljenega zunanjega monterja s priimkom Ule.
Rubb
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a macek »

Imam moon dinamično, v začetku je bilo nekaj težav s software, so pa to rešili, zdaj dela že cc eno leto brez težav.

LP...
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

macek napisal/-a: 27 Dec 2021, 19:57 Imam moon dinamično, v začetku je bilo nekaj težav s software, so pa to rešili, zdaj dela že cc eno leto brez težav.

LP...
Ima software od etrela? Kaj se na polnilnico logiraš preko IPja? Sklepam, da nimaš aplikacije. Ali lahko objaviš en printscreen kakšen je izgled?
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Če ni skrivnost me zanima tudi koliko ste odšteli za polnilnico skupaj z montažo?
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 20:55 Če ni skrivnost me zanima tudi koliko ste odšteli za polnilnico skupaj z montažo?
Klasicna vw cca 1000 eur, moon dinamicna pa 1.800....obe ceni z montazo
Rubb, Apolon, Robie
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5257
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4002

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

sandi3 napisal/-a: 27 Dec 2021, 21:21
Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 20:55 Če ni skrivnost me zanima tudi koliko ste odšteli za polnilnico skupaj z montažo?
Klasicna vw cca 1000 eur, moon dinamicna pa 1.800....obe ceni z montazo
Ni bilo poceni, verjetno si imel zahtevno montažo.

Predvidevam, da je bila prva cena 400-500e ostalo montaža?
Pri dinamični pa so cene okoli jurja in ostalo montaža?
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

FV-EV napisal/-a: 27 Dec 2021, 21:57
sandi3 napisal/-a: 27 Dec 2021, 21:21
Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 20:55 Če ni skrivnost me zanima tudi koliko ste odšteli za polnilnico skupaj z montažo?
Klasicna vw cca 1000 eur, moon dinamicna pa 1.800....obe ceni z montazo
Ni bilo poceni, verjetno si imel zahtevno montažo.

Predvidevam, da je bila prva cena 400-500e ostalo montaža?
Pri dinamični pa so cene okoli jurja in ostalo montaža?
Po ponudbi je za osnovno polnilnico cca 700€ in osnovno montažo še 300€ zraven. Ne, ni poceni, a 1000€ ti povrne vw ob nakupu avta. Zato se zanimam, drugače se verjetno nikakor ne bi izplačala zadeva.
Zanima me predvsem ali so tu še kaki skriti stroški, je potrebno še kaj dokupit in koliko je na koncu stalo tiste ki so se zanjo odločili. Nočem dajat teh 70+€ za ogled, če nisem prepričan da to želim. Do sedaj pa dobro kaže da se bom za to odločil.
FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5257
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4002

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 22:00
FV-EV napisal/-a: 27 Dec 2021, 21:57
sandi3 napisal/-a: 27 Dec 2021, 21:21

Klasicna vw cca 1000 eur, moon dinamicna pa 1.800....obe ceni z montazo
Ni bilo poceni, verjetno si imel zahtevno montažo.

Predvidevam, da je bila prva cena 400-500e ostalo montaža?
Pri dinamični pa so cene okoli jurja in ostalo montaža?
Po ponudbi je za osnovno polnilnico cca 700€ in osnovno montažo še 300€ zraven. Ne, ni poceni, a 1000€ ti povrne vw ob nakupu avta. Zato se zanimam, drugače se verjetno nikakor ne bi izplačala zadeva.
Zanima me predvsem ali so tu še kaki skriti stroški, je potrebno še kaj dokupit in koliko je na koncu stalo tiste ki so se zanjo odločili. Nočem dajat teh 70+€ za ogled, če nisem prepričan da to želim. Do sedaj pa dobro kaže da se bom za to odločil.
Če dobiš za zraven, potem vzemi, ni kaj razmišljat.
Če moraš doplačati jurja za dinamično si na istem, kot bi jo kupil kje drugje. Kar je več (izjema je večja montažna storitev) pa je vprašanje ali je še smiselno.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Sem že v dogovoru z mojim električistom da mi poštima vse od omarice do koder želim imeti montirano polnilnico. Predvsem zato, ker kolikor sem jih po telefonu zastopil, moon za 300€ želi imeti že vse pripravljeno. Torej par lukenj v zid zvrtajo da pritrdijo polnilnico, povežejo kable in testirajo delovanje. Takoj ko morajo še kaj dodatnega je to za doplačilo.
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 23:05 Sem že v dogovoru z mojim električistom da mi poštima vse od omarice do koder želim imeti montirano polnilnico. Predvsem zato, ker kolikor sem jih po telefonu zastopil, moon za 300€ želi imeti že vse pripravljeno. Torej par lukenj v zid zvrtajo da pritrdijo polnilnico, povežejo kable in testirajo delovanje. Takoj ko morajo še kaj dodatnega je to za doplačilo.
Pozdravljen,
dejstvo je,da je moonova cena polnilnic precej visoka....ampak ko dobis popust v visini 1000 eur (bonus je dejansko popust),ti nobeden privat elektricar ne bo dobavil in zmontiral za 800 eur kvalitetne dinamicne polnilnice oz. za 0 eur navadne polnilnice....to so dejstva in ni treba biti filozof za te ugotovitve😉
Rubb
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

sandi3 napisal/-a: 28 Dec 2021, 14:50
Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 23:05 Sem že v dogovoru z mojim električistom da mi poštima vse od omarice do koder želim imeti montirano polnilnico. Predvsem zato, ker kolikor sem jih po telefonu zastopil, moon za 300€ želi imeti že vse pripravljeno. Torej par lukenj v zid zvrtajo da pritrdijo polnilnico, povežejo kable in testirajo delovanje. Takoj ko morajo še kaj dodatnega je to za doplačilo.
Pozdravljen,
dejstvo je,da je moonova cena polnilnic precej visoka....ampak ko dobis popust v visini 1000 eur (bonus je dejansko popust),ti nobeden privat elektricar ne bo dobavil in zmontiral za 800 eur kvalitetne dinamicne polnilnice oz. za 0 eur navadne polnilnice....to so dejstva in ni treba biti filozof za te ugotovitve😉
A so tebi monterji moon vlekli tudi kable od omarice do doker si želel polnilnico? Si imel kakšen preboj zida za narest? Iščem seveda najugodnejšo opcijo da speljem ta projekt, zato sprašujem.
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Rubb napisal/-a: 28 Dec 2021, 15:10
sandi3 napisal/-a: 28 Dec 2021, 14:50
Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 23:05 Sem že v dogovoru z mojim električistom da mi poštima vse od omarice do koder želim imeti montirano polnilnico. Predvsem zato, ker kolikor sem jih po telefonu zastopil, moon za 300€ želi imeti že vse pripravljeno. Torej par lukenj v zid zvrtajo da pritrdijo polnilnico, povežejo kable in testirajo delovanje. Takoj ko morajo še kaj dodatnega je to za doplačilo.
Pozdravljen,
dejstvo je,da je moonova cena polnilnic precej visoka....ampak ko dobis popust v visini 1000 eur (bonus je dejansko popust),ti nobeden privat elektricar ne bo dobavil in zmontiral za 800 eur kvalitetne dinamicne polnilnice oz. za 0 eur navadne polnilnice....to so dejstva in ni treba biti filozof za te ugotovitve😉
A so tebi monterji moon vlekli tudi kable od omarice do doker si želel polnilnico? Si imel kakšen preboj zida za narest? Iščem seveda najugodnejšo opcijo da speljem ta projekt, zato sprašujem.
To bi lahko sam naredil. Oz vsak gradbenik ti to zna.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

Rubb napisal/-a: 28 Dec 2021, 15:10
sandi3 napisal/-a: 28 Dec 2021, 14:50
Rubb napisal/-a: 27 Dec 2021, 23:05 Sem že v dogovoru z mojim električistom da mi poštima vse od omarice do koder želim imeti montirano polnilnico. Predvsem zato, ker kolikor sem jih po telefonu zastopil, moon za 300€ želi imeti že vse pripravljeno. Torej par lukenj v zid zvrtajo da pritrdijo polnilnico, povežejo kable in testirajo delovanje. Takoj ko morajo še kaj dodatnega je to za doplačilo.
Pozdravljen,
dejstvo je,da je moonova cena polnilnic precej visoka....ampak ko dobis popust v visini 1000 eur (bonus je dejansko popust),ti nobeden privat elektricar ne bo dobavil in zmontiral za 800 eur kvalitetne dinamicne polnilnice oz. za 0 eur navadne polnilnice....to so dejstva in ni treba biti filozof za te ugotovitve😉
A so tebi monterji moon vlekli tudi kable od omarice do doker si želel polnilnico? Si imel kakšen preboj zida za narest? Iščem seveda najugodnejšo opcijo da speljem ta projekt, zato sprašujem.
Preboj je bil eden, je pa delo elektricarja, da ti naredi omarico za load guar v hisi in poveze load guard z notranjo elektro omarico (to naredi tako,da je licno)...nato sledi namestitev polnilne postaje na lokaciji...vmes en preboj sten.....dela je za vsaj 2 uri....tista povezava od elektro omarice do mesta polnilnice pa je itak brezpredmetna,ker tja se itak tja zgolj potegne kabel,najbolje 5x6 (sploh v primeru,da bos scasoma imel dve polnilnici),torej gre tu le za strosek kabla
November
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 75
Kraj: Novo mesto
Avto: e-up, ID.3
101
72

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a November »

Mi smo tudi preračunali, da je ta ponudba ob nakupu avtomobila dokaj ugodna. Imamo varovalke 3x20A in obračunsko moč 7kW. Na ogledu so ugotovili, da dinamična ne bi prišla do izraza, saj bi polnila z malenkost večjo močjo kot navadna, zato smo vzeli id. Charger. Polni z 11kW. Cena malo čez 1.100 eur, od tega skoraj 400 eur za namestitev. Mož je sam naredil vse preboje in napeljal kable, zato mi je bila ta znesek nekam visok. Smo zelo zadovoljni, od prvega dne dela brezhibno. Glede na to da smo kupovali avto z urnikom polnjenja se mi niti s tega vidika ni zdela pomembna dinamična polnilnica. Da urnik na ID.3 ne deluje mi je verjetno najhujša napaka tega avta, ampak raje ne bom še v tej temi težila s tem. :)
Rubb
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8260
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Zakaj ta obsesija s čimmočnejšo domačo polnilnico?
V čem je profit, da se filanje zaključi po dveh urah namesto po 6h? Da je fertig že ob 0:00 in ne šele ob 4:00 zjutraj?

Kamp tri-pinski štekar košta 6 €.
Fila z 16A, v 8h nočne tarife nafila za +150km avtoceste.

Kaj mi bo dala močnejš polnica?
Zadnjič spremenil warpedone, dne 29 Dec 2021, 09:49, skupaj popravljeno 1 krat.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

Prvič slišim, da dinamična sploh na 3x20 varovalkah ne pride do izraza. Ko bodo pancarke zunaj, pošljite račun tem, ki so vam svetovali napačno.
FV-EV, Damijan
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

warpedone napisal/-a: 29 Dec 2021, 09:49 Zakaj ta obsesija s čimmočnejšo domačo polnilnico?
V čem je profit, da se filanje zaključi po dveh urah namesto po 6h? Da je fertig že ob 0:00 in ne šele ob 4:00 zjutraj?

Kamp tri-pinski štekar košta 6 €.
Fila z 16A, v 8h nočne tarife nafila za +150km avtoceste.

Kaj mi bo dala močnejš polnica?
Kolikor vidim, imajo dva EV, pa verjetno še kaj na elektriko.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8260
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a warpedone »

2 EV se fila vzporedno, nucaš dva štekarja, ki nista na isti fazi.
Če lahk zmontiraš 3f polnilnico, si lahko zmontiraš tut 2 štekarja, ki je vsak na svoji fazi.

Še kaj na elektriko ... termoakumulacijska peč bi znala bit problem ja...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Hitrost polnjenja je vedno dobrodošla. Pripičiš iz službe pa rabiš dopolnit ker greš popoldan na vikend oddih na primer. Seveda ni za pretiravat ampak teh 11kw se sliši lepo. Če je skoraj šenkano poleg vozila pa še toliko bolje. Warpiju je to popolnoma brezveze ker pač ne gre za Teslo ki to ponuja, zato on ne rabi met. Če bi pa tesla dala poleg avta bi te bil pa poln forum pripomb, kakšen krš je vse ostalo anede? 😉

No, hvala vsem za mnenja. @November kar zanimiv pogled na odločitev, menim da se bomo tudi mi odločili za to verzijo. :tup:
Pokličem Moonovce na ogled po novem letu pa da vidimo kaj mi povejo lepega.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Volkswagen”