Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Vse znamke, ki še niso dobile svoje kategorije
Odgovori
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Naročil sem biserno belega, Executive, pa z park senzorji z inteligentnim sistemom za pomoč pri parkiranju s funkcijo zaviranja.
To pa mislim, da je navišji nivo opreme in vsa dodatna oprema, ki se jo da naročiti v Sloveniji - odlično

Jaz imam Sol opremo z dodatnimi parkirnimi senzorji. Inteligentnega sistema za pomoč pri parkiranju pa nisem vzel. Kar pogrešam (pri -12) je ogrevan volan, Chademo DC vtičnico za hitro polnjenje in pa seveda telemetrijski modul, da bi lahko koristil aplikacijo na telefonu. Vse to obstaja vendar ne za Slovenijo oz. Evropo
N75, dule5
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 21
Kraj: Lendava
Avto: toyota
48
20

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a dule5 »

talker2.
Najprej velika hvala za tvoje prispevke Moram priznati, da sem iz tvojih zapisov dobil marsikatero potrditev in informacijo, katere niti prodajalca ne bi mogel oziroma vedel kaj vprašati, kajti takšnih izkušenj sigurno nimajo. Kabel za hitro polnjenje je zraven. Ne vem za ogrevan volan, če ga imam jaz v naročenem, sem pa nekje zasledil(ne vem če je res ), da če je priklopljen na elektriko, ko se polni, da lahko segreješ avto. Za telemetrijski modul ne vem . Mogoče je ravno to, da vključiš gretje. Jaz se v to še ne razumem preveč.
No. Do zime bom že verjetno izvedel, pa preštudiral. Verjetno bo prva naloga hlajenje če ne drugače pa v senci s in ko bom čakal avto-
matija, Kaktus
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

@dule5
Vsekakor je namen tega foruma ravno deljenje informacij. Tudi jaz bi bil vesel, če bi še kdo napisal kakšno izkušnjo o tem avtu. Pa vsi na tem forumu govorijo samo o BEV vozilih
Prodajalci nimajo pojma o tem modelu - vsaj take so moje izkušnje.
Ogrevan volan ni v nobenem nivoju opreme za Slovenijo. Niti ga ni mogoče naročiti kot opcijo v Sloveniji. So pa vsaj ogrevani sedeži
Ko je avto priklopljen na kabel lahko nastaviš časovnik, da ti ob določenem času (10 min pred odhodom) ogreje ali pa shladi avto. Druga opcija pa je vklop gretja/klime s pametnim ključem, ki mora biti v "dometu avta". V tem primeru ni potrebno, da je na kablu.

Dokler čakaš na avto ti priporočam, da v prostem času začneš brati navodila (dobiš jih na toyota.si), da boš lahko izkoristil vse, kar avto nudi. In želim čimprejšnjo dobavo, ker iz lastnih izkušenj vem kako težko je čakati.
dule5
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Takole se pa pravilno pripelje domov s PHEV. Pri PHEV vozilu je namreč zaželjeno, da na poti do doma ali do destinacije, kjer boš lahko napolnil elektriko porabiš vso elektriko in čim manj bencina, če želiš kaj privarčevati na energentih. Z BEV bi bilo pa tole malo srhljivo

Slika
Nejccc, CRF, Kaktus
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Haha wow, ne vem, če ima kakšen EV sploh napisan domet na decimalko
Ioniq napiše enostavno --- za range, pusti domišljiji, da dela svoje :P
talker2
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Kia isto, tri črtice --- voznik pa švic doživel 400 m pred hišo, mi je uspelo prilest do doma
Nejccc napisal/-a:Haha wow, ne vem, če ima kakšen EV sploh napisan domet na decimalko
Ioniq napiše enostavno --- za range, pusti domišljiji, da dela svoje :P
talker2
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Saj to na decimalko je tudi meni brez veze. Vendar so si pri Toyoti to tako zamislili. Morda ima malo psihološki učinek npr. ko greš dol po dolgem klancu kjer regenerativno zaviraš in decimalka kar lepo skače na gor, ko polni baterijo. Če je ne bi bilo bi se pa bolj malo dogajalo
Nejccc
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3779
6402

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Hehe odlično. No saj tole z decimalko je kar ok... je velika razlika če piše 1km in je v resnici 1,9km... če je pa decimalka pa je nekako informacija bolj točna.
Je pa res, da pri številkah nad 100km ta informacija nekako izgubi "pomembnost".
talker2
uncle_sam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Mengeš
20
4

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a uncle_sam »

Mislim, da je ze bilo napisano, pa vseeno...

Kako je pri plug in Priusu, če si v EV mode,... Kdaj se prizge ICE? Ko prevec pohodis? Nad cca 130 km/h?

Ce kdo ve, kako pa je to pri Ioniq plug in-u?

Lp
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Pri Prius Plug-in V EV City načinu se ne prižge do 135 km/h. Jaz se vozim po več tednov brez vklopa bencinskega motorja, če vožnja ne presega EV dometa (50 km).
Detajli so pa v tem postu
http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=21&t=38&start=20#p7705

Pri Ioniqu PHEV se bencinski motor veliko več prižiga kolikor jaz vem.
uncle_sam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Mengeš
20
4

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a uncle_sam »

Hvala za info. A kdo ve za Ioniqa?

Lp
Uporabniški avatar
Robinhood
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 313
Kraj: Škofljica
Avto: Hyundai Ioniq EV
471
676

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Robinhood »

uncle_sam -> Preskoči na "The Execution" del članka:

http://autoweek.com/article/car-reviews ... z53FLKYHJB
uncle_sam
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Mengeš
20
4

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a uncle_sam »

Hvala za tole. Dejansko moras biti bolj nezen in previden, kot pri Priusu, ce zelis voziti samo na elektriko...
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Izkušnja prvega servisa na 15000 km oziroma eno leto - je bilo skoraj istočasno.

Kratka verzija

Opravljeno delo:

- Servisni pregled
- Menjava olja, filtra in tesnila
- Menjava kabinskega zračnega filtra
- Potrošni material
- Test zavor
- Test hibridne baterije

Cena servisa 196,57 EUR na pooblaščenem Toyota servisu – Toyota Center Ljubljana, Vič
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dolga verzija

Zaradi opozoril na tem forumu, da bo servis drag in v izogib presenečenjem ter slabi volji sem zaprosil za ponudbo za servis v šestih pooblaščenih Toyota servisih v Sloveniji preko emaila. Odgovor sem dobil od štirih:

240 EUR Toyota center Ljubljana, Vič (meni najbližji)
190 EUR AH Furman Ptuj
186 EUR Toyota Jereb Izola
174 EUR Štajerski Avto Dom Maribor

Torej štiri zelo različne cene za enako delo. Z vsemi ponudbami sem šel nazaj v Toyota Center Ljubljana, Vič ter vodjo servisa soočil z njimi. On je nižje cene obrazložil takole:

240 EUR Toyota center Ljubljana, Vič je uradni servis uvoznika, ki ima svoje postavke, ki jih ne sme spreminjati. Kot šef servisa mi lahko spusti ceno največ na 220 EUR.
190 EUR AH Furman Ptuj je zasebno podjetje in lahko prilagaja cene po želji
186 EUR Toyota Jereb Izola je zasebno podjetje in lahko prilagaja cene po želji
174 EUR Štajerski Avto Dom Maribor ima nizko postavko dela

Sem avto že nameraval peljati v Maribor vendar sem po premisleku izračunal, da moram plačati še pot, kosilo in koristiti en dan dopusta za servis. Poleg tega sem hotel, da mi uredijo še nekaj stvari z aplikacijami na navigaciji za kar sem računal, da bo trajalo več kot en dan, da bodo našli nekoga, ki se spozna na software – po navadi je to inženir od Toyota Adria, ki pride na servis na poziv, če servis ne zna odpraviti napake. Tako, da sem se na koncu odločil, da ga peljem kar v Toyota Center Ljubljana, Vič.

Ko sem pripeljal avto na servis sem jih še opozoril, da mi ne bi slučajno nalivali v avto Vitrex in ga potem drago zaračunali. Prav tako so me vprašali, če so brisalci še v redu in sem povedal da so, da jih ni potrebno menjati.

Delo so opravili odlično in profesionalno. Tak je bil tudi odnos do stranke. Tudi avto so mi brezplačno oprali. Nadomestnega avtomobila, ki so mi ga ponudili nisem potreboval zato ga nisem vzel. No, na koncu je bil račun kot že zgoraj napisano še malo znižan na 196,57 EUR in s tem sem kar zadovoljen. Torej, z raziskavo trga in s pogajanji sem prihranil dobrih 43 EUR Saj ni veliko vendar se mi neumno zdi plačevati več kot je potrebno. Saj sem kupil ta model tudi zato, da bom nekaj prihranil.
CRF, DGJ, Robie, evid, prijazen, matija, Kaktus
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 21
Kraj: Lendava
Avto: toyota
48
20

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a dule5 »

Lp.
Se že en teden vozim z novim Prius Plug in hyibridom. Tudi mene navdušuje avto v vseh pogledih. Žal slike še ne vem priložit , je pa lep
Vsak pač svojega konja hvali..
talker2, CRF, crunchy, evid
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

@dule5
Čestitam za nakup in želim čim več "EV mode" voženj Sicer pa še nisem slišal, da bi bil kdo nad tem avtom razočaran. Jaz sem sedaj po enem letu še vedno navdušen kot prvi dan. Vsekakor je to zame daleč najboljši Toyotin avto. Upam, da bo tako tudi ko se bodo enkrat spravili narediti BEV...
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3779
6402

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@dule5 čestitke za nakup in veliko varnih kilometrov želim.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a CRF »

dule5 napisal/-a: Žal slike še ne vem priložit , je pa lep
Čestitke! Pa veliko varnih EV kilometrov.

Dodajanje slik... http://evsvet.eu/viewtopic.php?f=7&t=269
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 21
Kraj: Lendava
Avto: toyota
48
20

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a dule5 »

Heh.
Hvala lepa za čestitke in želje.
Za nekoga ki pač zna zna. Slika mi ne gre pripet. Piše mi napaka HTTP.
Pa ni važno. V 10 dnevih sem naredil nekje cca 2800km. Poraba goriva je pod pričakovanji.(3;4 l). Navdušen sem nad vožnjo in uporabo radarskega tempomata, ki omogoča res mirno in sproščeno vožnjo. Kake tri naslednje tedne bom imel porabo 0 l. Avto je v senci, jaz pa na dopustu
talker2, CRF, DGJ, matija, Kaktus
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6387
Avto: Kona in Zoe
4910
5961

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a CRF »

Verjetno je prevelika slika. Dimenzije je fajn če so do 2000px pa velikost okrog 1Mb.
Odgovori

Vrni se na “Ostale znamke”