Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Vse znamke, ki še niso dobile svoje kategorije
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Lendava
Avto: toyota
40
14

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

OdgovorNapisal/-a dule5 » 20 Nov 2018, 13:35

Čestitam Kaktus.
Uživaj v e kilometrih. Jaz avto največ polnim le doma. Na poti tudi kdaj kje na kaki malici, ali pri kakšnem opravku. Sicer pa nimam preveč časa polnit na poti. Kilometri se kar nabirajo. Cca 24000 km sem že prevozil, avto deluje brezhibno. Skupna poraba goriva je (sem šel pogledat) 4 litre//100. Servis na 15000 km je stal 180 eur. Mogoče me malo moti pospeševanje na avtocesi( kot da v prazno vrti motor), ali vožnji navkreber. Se da preživet.
talker2, Kaktus
Denisms
Kraj: Murska Sobota
Avto: Trenutno Opel
6
0

OdgovorNapisal/-a Denisms » 22 Nov 2018, 02:56

Danes sem tudi jaz naročil svojega Priusa plug in. Zanima me koliko časa ste povprčno čakali na subvencijo?
CRF, talker2, Vodokotlic, DGJ, Kaktus, dule5
dule5
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Lendava
Avto: toyota
40
14

OdgovorNapisal/-a dule5 » 26 Nov 2018, 21:32

Denisms je napisal/-a:Danes sem tudi jaz naročil svojega Priusa plug in. Zanima me koliko časa ste povprčno čakali na subvencijo?

dva meseca. :$: :$: :$: :D
LP
Vodokotlic
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Prius
31
11

OdgovorNapisal/-a Vodokotlic » 29 Nov 2018, 17:00

Zanimivo. Naslednje leto Prius dobi AWD :D Prius s --tirikolesnim pogonom- a ne v Sloveniji -foto - siol.net

Škoda da ne bo pri nas.
Uporabniški avatar
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Ljubljana
Avto: Toyota Prius Plug-in
355
537

OdgovorNapisal/-a talker2 » 30 Nov 2018, 15:10

Večina lastnikov Prius Plug-inov niti ne ve, da ima avto tako imenovane "Active Grille Shutters" (ne vem kako bi to prevedel pravilno v slovenščino), ki se same odpirajo in zapirajo glede na različne parametre. Ko so zaprte pomagajo pri aerodinamiki vozila in pri hitrejšem ogrevanju ICE motorja ko se hladen zažene. V obeh primerih to pripomore k manjši porabi bencina in elektrike.

In še video kako delujejo. Na videu je sicer navaden Prius hibrid, ki ima tudi to vgrajeno.

Seveda Prius Plug-in ni edini avto, ki ima to vgrajeno vendar mi je vseeno zanimivo, ker dolgo nisem vedel, da to ima.

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na