Rabljen C-Zero na Primorskem

Povej nekaj o sebi, ali pobrskaj kdo vse sodeluje na forumu.
Odgovori
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

No pa je prišel tudi k nam, naš prvi EV Citroen C-Zero. . . EV je sem gledal že kar nekaj časa ampak nekako do danes nisem imel nekega zaupanja v njih . . . ob prebiranju tega foruma se mi je zaupanje povečalo ob nakupu in lastništvu danes je 4-ti dan pa opažam da je to super investicija še posebej ko gledam danes zvečer poročila kako gre Diesel gor.

No da malce predstavim avto:
Citroen C-Zero, letnik 2013 s 26.000km
- Koliko je Real SOC akumulatorja ne vem še ampak peverjeno sem naredil zavidljivo število kilometrov s enim polnjenjem in sicer:

Avto sem našel na avto.net in sicer od fizične osebe . . . katera ga je prej kupila iz uvoza Francije . . . gospod ki mi ga je prodal je namreč si ogledoval i3
Skratka avto sem seveda moral prepeljati iz Slovenske bistrice do Sežane kar znaša okroglih 200km načeloma res nisem pričakoval nobenih problemov saj petrolove hitre polnilnice so na vsakih cca 40km proti primorski.

Pot se je začela v Slovenski bistrici s 100% SOC avto kaže da bom naredil 122km v petek je bilo lepo vreme, klime nisem potreboval gretja še manj.
Lepo na avtocesto in cca 100km/h za kamionom proti Ljubljani ker avta nisem poznal sem si rekel da preden grem čez Trojanske predore še dopolnim na počivališču Lopata ampak tik pred počivališčem po 45km mi avto kaže, da bom naredil še 85km
P_20181019_160804.jpg
P_20181019_160806.jpg
Zato pot nadaljujem naprej in sicer proti počivališču Lukovica kjer je namen hitrega polnjenja.
Kot načrtovano pridem do počivališča avto pravi da imam še 22km zato se ustavim na počivališču.
Ker Petrolove kartice nimam sem predvsem ciljal na SODO predplačniško kartico lepo pridem na Petrol in prosim za SODO predplačniško kartico kar mi gospa reče da to so ukinili in, da lahko samo obstoječe se dopolni.
Nič mi ni bilo jasno saj sem v tem še zelenec ok grem do polnilnice odprem onecharge.eu aplikacijo gremo pa s kreditno kartico na kar po vpisani kodi mi vedno zavrača kot da je nekaj narobe s aplikacijo. Skratka polnilnice nisem mogel aktivirati na noben način.
Pokličem g. Matijeta iz Domžal kateri mi svetuje naj grem do BTC-ja.
Ni druge grem na riziko do BTC je cca 17km avto mi pravi da bom naredil še 22km pa grem.

Do BTC-ja Lj pridem pred hotel Plaza mislim da je Plaza za Kolosejem in sicer avto pravi še 2km, skratka avto priklopim za 1 uro in grem malce po BTCju.
P_20181019_172845.jpg
Ko pridem nazaj pogledam avto se je nafilal za 15km če hočem še danes prit na primorsko ne bo druge kot it na Mercator center Vič na hitro polnilnico.
P_20181019_185920.jpg
Ko pridem tam je bil že priklopljen Leaf seveda lepo vljudno čakam cca 20min Leaf je bil napolnjen do 80% polnilnica ga ni več filala zato sem ga izklopil in priklopil mojega (tisti ki ga je imel tam priključenega se mu iskreno opravičujem) - kako lepo v cca 20 min je od cca 20% do 80%, ker si mislim da bom na Lomu še enkrat dopolnil na Petrolovi preko kreditne kartice se ne sekiram in grem na primorko.

Prispem na počivališče Lom kjer kreditna spet ne dela preko one charge.eu aplikacije ni druge avto mi kaže še 32km zato skalkuliram da pridem do Ravberkomande kjer bo kreditna mogoče prijela.

Na Ravbarkomandi ponovno ista zgodba ostal tam s 9km malce preračunam to je ravno do postojne (Hotel Kras) in res pridem v garažno hišo hotela Kras oziroma po novem Hotel Malovec s 2km priklopim na polnilnico in si rečem tukaj bom dokler ne nafilam da pridem do doma to pa mi je 45km skratka avto sem priklopil.
P_20181019_222742.jpg
In odšel na , no vsake toliko šel pogledat da se res polni kajti ura je bila že pozna.
Po 2 urah polnjenja je napolnilo cca 60% bat kar je bilo cca 65km.
Od Postojne do doma ni bilo nobenih več problemov lepo gretje še kajti se je ohladilo in zaslužena postelja.

Vse skupaj bi bilo zelo enostavno in brez kakeršnih koli problemo če bi imel Petrol kartico ali če bi onecharge.eu aplikacija delovala tako pa sem vse skupaj malce zimproviziral.

No danes v Sežani pa me je že pričakalo Obvestilo redarstva ker nisem označil ure prihoda.
Tisti ki pridete kdaj v Sežano pred banko Koper oz. Intesa Sampaolo nujno označiti uro prihoda in čas parkiranja za EV ki se polni je 3 ure ali pa po 3 urah daš nov čas prihoda
P_20181022_105607.jpg
Zahvalil pa bi se Matiji kateri mi je že pred nakupom svetoval in tudi med vožnjo domov - HVALA

Denis
Robie, CRF, matija, Nejccc, Vremenko, kt57, crunchy, DGJ, dymo, bojangros, evid, pirpy, SamCam
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Čestitam in pa.. Dogodivščina in pol. Prav zares
Desty
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Kraj: Trbovlje
74
374

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Desty »

Kakšno točno pa si imel težavo na Onecharge.EU? Načeloma je potreben zgolj vpis maila, številke kartice, veljavnosti kartice in pa CVV kode. Pa spletna plačila moraš imeti seveda vključena na kartici.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a DGJ »

@Denis_ čestitke za nakup in "prehod" med EV-jaše. Dobrodošel. Želim veliko električnih in varnih kilometrov.
Zdaj pa hitro naročit kartice za polnjenje, da ne bo vsakič tako "stresno".
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a CRF »

Odlično Denis! Lepo napisano.
Kljub očitno težavni poti je že iz pisanja razviden optimizem in navkljub vsemu pozitiven odnos. Bravo! Od tukaj dalje ti bo vse samo še lažje.
DGJ, kt57
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Matej »

Očitno si si res želel, da bi imel EV, glede na to, da te ta vožnja ni nič razjezila. Vsaj prebrati je tako. Srečno.
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana
436
7

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Petrol »

Spoštovani,

prosim, če nam lahko na elektronski naslov elektromobilnost@petrol.si sporočite vaše kontakten podatke (mobilno številko), da vas lahko pokličemo in izvemo, kaj točno se je zgodilo. Od vpeljave spletne aplikacije OneCharge beležimo vedno več polnjenj, vendar je za izboljšanje sistema ključno, da vemo, zakaj prihaja do neljubih napak.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
DGJ, talker2, matija, CRF, timo, FSP, Desty
Petrol
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana
436
7

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Petrol »

Petrol napisal/-a:Spoštovani,

prosim, če nam lahko na elektronski naslov elektromobilnost@petrol.si sporočite vaše kontakten podatke (mobilno številko), da vas lahko pokličemo in izvemo, kaj točno se je zgodilo. Od vpeljave spletne aplikacije OneCharge beležimo vedno več polnjenj, vendar je za izboljšanje sistema ključno, da vemo, zakaj prihaja do neljubih napak.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
Žal je pri zapisu prišlo do neljube napake. Pravi elektronski naslov, na katerega nam, prosim, sporočite vaš kontakt je emobilnost@petrol.si.

Luka Strnad Peterca
Inovativni poslovni modeli in digitalizacija
Petrol d.d., Ljubljana
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Desty napisal/-a:Kakšno točno pa si imel težavo na Onecharge.EU? Načeloma je potreben zgolj vpis maila, številke kartice, veljavnosti kartice in pa CVV kode. Pa spletna plačila moraš imeti seveda vključena na kartici.
Korak 1: Izbral polnilnivo na kateri sem se nahajal

Korak 2: Vpisal podatke o kartici ter email ter sprejel njihove pogoje

Korak 3: Potrdil plačilo

Korak 4: Prejel SMS s varnostno kodo ter vpisal kodo ter potrdil

Od tukaj naprej pa se je zataknilo ne vem točno ker sem bil že malce napet ampak mislim da je napisalo napaka sistem zavrnjeno nekaj v tem smislu.
Sem preveril na spletni banki pa nikjer ni zabeleženo da bi bilo omejeno plačevanje preko spleta.
Nisem pa nikoli plačeval preko spleta s to kartico ker imam predplačniško je bolj varna zato.

Vse skupaj me ni razjezilo malce sem bil napet ampak sem po narave že bolj flegma narave tako da v skrajnem primeru bi pa poklical asistenco.
Bolj me je motilo pri tem vse to da še danes lahko na Petrol strani pogledam in preberem da je možnost nakupa SODO predplačniške kartice na katero sem se zanašal.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Denis_ napisal/-a:Nisem pa nikoli plačeval preko spleta s to kartico ker imam predplačniško je bolj varna zato.
Ja, morda je prav "predplačniško" odgovor. Parkrat se je že zgodilo, da z mojo N26 kartico nečesa nisem mogel plačati (npr. Urbanomat). Morda ima tudi Petrol takšno omejitev?
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Za tiste, ki več potujejo vsekakor svetujem Petrolovo kartico e-mobilnosti. Mene je že večkrat rešila, tudi v tujini.
timo
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Damijan »

Denis_ napisal/-a:
Desty napisal/-a: ...
Bolj me je motilo pri tem vse to da še danes lahko na Petrol strani pogledam in preberem da je možnost nakupa SODO predplačniške kartice na katero sem se zanašal.
SODO predplačniško kartico se je v začetku novembra še dalo kupiti na OMV servisu Radovljica jug (v smeri proti Ljubljani, na drugi strani ter Petrol Voklo vzhod in zahod jih nimajo več)...
Soul EV believer
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Damijan napisal/-a:
Denis_ napisal/-a:
Desty napisal/-a: ...
Bolj me je motilo pri tem vse to da še danes lahko na Petrol strani pogledam in preberem da je možnost nakupa SODO predplačniške kartice na katero sem se zanašal.
SODO predplačniško kartico se je v začetku novembra še dalo kupiti na OMV servisu Radovljica jug (v smeri proti Ljubljani, na drugi strani ter Petrol Voklo vzhod in zahod jih nimajo več)...
So me kontaktirali iz Petrola sem jim razložil situacijo in sicer:
- Sedaj so na spletni strani Petrola tudi popravili in sicer da je SODO kartica na voljo do razprodaje zalog.

- Glede plačevanja s kreditno kartico preko onecharge pa naj bi ukinili verifikacijo preko SMS-a ker je prihajalo do problemov v katerem sem se tudi sam znašu.
CRF, matija, DGJ
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Kaj pa bo nadomestek SODO kartice?
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a CRF »

Mogoče samo petrol/roaming...
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 277
Kraj: Sežana
Avto: Citigo eIV
194
276

Re: Rabljen C-Zero na Primorskem

Odgovor Napisal/-a Denis_ »

Vodokotlic napisal/-a:Kaj pa bo nadomestek SODO kartice?
Nadomestek SODO kartice je onecharge.eu
Vodokotlic
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Predstavi se”