Type2 na Type2 polnilni kabel

Mennekes, Type2, CHaDeMo, EVplug, SAECombo
Odgovori
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a matija »

Edit: admin, prispevki na temo kablov premaknjeni v ustrezen forum
SimonZed napisal/-a:Naročil na Brnčičevi, kljub "kalvariji". Kaj je bilo torej na voljo za dobavo decembra, BoBov beli in še vsaj en siv, zakaj potem BoBa pravi, da je bila samo bela na "izbiro"? To govoriš za stanje v sredo? Takrat je bilo meni rečeno, da ni mogoče še nič naročiti (zjutraj in popoldne)?! Jaz sem ga lahko šele v četrtek za dobavo v roku 6 m (ter danes potrdil po prespani noči)?!

Typ2 kabel 5 m bom kupil v Nemčiji za 252 €, ne vem, kdo bi ga kupil za oderuških 485 € pri Hyundaiu?!
(Imajo pa tudi 7 m za 272 €) https://www.nic-e.shop/ladekabel/
7m je za moje pojme premalo, zdaj ko imam 10 lahko polnim tudi iz sosednjih mest, ce so EV mesta zaparkirana. Je pa res da ima BMW butasto postavljen charge-port (spredaj desno), tako da ce sem na sosednjem mestu z nosom naprej mora kabel okoli havbe, ce ga obrnem okoli z druge strani pa okoli celega prtljaznika. Kona ima to pametneje pozicionirano.

Jaz sem 2 kabla vzel tu, enega imam 1 leto, drugega 3 leta: https://evconnectors.com/
10 metrski 1-fazni 32A je bil 230€ z dostavo.

Poznam pa se tole:
https://evonestop.co.uk/
https://www.elintacharge.com/en/charging-cables/

SimonZed napisal/-a: Vlogo za subvencijo se odda, ko imaš plačan in registriran avto, skupaj z računom, dokazili o plačilu, verjetno tudi homologacijo.
Hvala
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Hvala za povezavo do kablov. 5 m 32amp dobiš za 213 € s poštnino. Škoda, da nimajo 7 m, ker 10 m se mi zdi malce ekstremno in najbrž precej prostora zasede.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a:Hvala za povezavo do kablov. 5 m 32amp dobiš za 213 € s poštnino. Škoda, da nimajo 7 m, ker 10 m se mi zdi malce ekstremno in najbrž precej prostora zasede.

https://evconnectors.com/EV-charging-ca ... Plugs-Lead
Na tvojem drugem linku je še ugodnejša cena za 32 amp 5 m kabel z vrečo, s poštnino 150 funtov, cca 170 eur:

https://evonestop.co.uk/collections/typ ... e-2-type-2

Na tretjem linku (iz Litve) pa 32 amp 5 m kabel stane 164 € + poštnina (ne vem koliko, ker se moraš prijaviti)
https://www.elintacharge.com/en/chargin ... -type2-16a
N75
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a pirpy »

5 meter long Lightweight and ultra flexible easy to store and transport.
Kaj to pomeni , da ima 2.5 mm žice.(mal se bo grelo a nič zato
SimonZed
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Amatersko vprašanje: če kupim še en 5 m type 2 32 A kabel in ga povežem z obstoječim, predvidevam, da dobim 10 m kabel brez težav zaradi segrevanja na spoju med obema kabloma? Ali je to že kdo preizkusil?
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Načeloma bi šlo, če si izdelaš "spojnik"
Pomisli še na zaklep če ti nekdo odspoji kabel, bo postaja mislila, da ni več vklopljen v avto in ga bo še na svoji strani odklenila. Pa boš ob kabel
crunchy
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Kakšne pa so izkušnje z navitimi (spiralnimi) kabli (kot včasih kabli do telefonske slušalke)? Najbrž ni najbolj optimalno?
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Hyundai Kona

Odgovor Napisal/-a N75 »

SimonZed napisal/-a:Hvala za povezavo do kablov. 5 m 32amp dobiš za 213 € s poštnino. Škoda, da nimajo 7 m, ker 10 m se mi zdi malce ekstremno in najbrž precej prostora zasede.
Tudi če vozilo ne podpira 3-faznega polnjenja, priporočam nakup 3-faznega 32A kabla (22kW), da je uporaben za vsa vozila, lahko kdaj posodiš ali prodaš kabel, slabost je malo večja teža.

Kabel 5m je prekratek, mora bit vsaj tolk dolg, da ko je polnilnica zaparkirana, parkiraš na cesti in polniš.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ker ne bom veliko polnil na AC polnilnicah, sem kupil 5 m kabel (32A, enofazni) in sicer za 179 € + zastonj torba + zastonj poštnina iz VB.
Pirpy je opozoril, da ima prejšnji kabel najbrž samo 2,5 mm^2 žice, zato sem izbral drugega ponudnika, kjer so žice 3x6mm^2, tako, da bo kabel verjetno povsem OK.
Danes jih imajo v akciji nekoliko ceneje: https://evcables.co.uk/index.php/
Takšen 5 m kabel Hyundai ponuja za 485 € poleg Kone EV.
Glede na to, da ima Kona veliko baterijo, se ne bo problem zapeljati do naslednje polnilnice, če bo slučajno prva zaparkirana z ICE (kjer bi prav prišel 10 m kabel).
DGJ, matija
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

Spiralni kabli se meni zdijo super za fiksno pritrditev. Samo ne vem če obdržijo elastičnost.

V avto se mi pa zdi lažje zvit običajnega. Bom verjetno namenoma vzel 2.5mm2 enofaznega, zaradi teže in debeline.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pri spiralnih kablih sem opazil, da piše, da je dejanska uporabna dolžina približno pol krajša (če piše, da gre za 8 m kabel, je dejansko raztegljiv na cca 4 m). Zato sem kupil kar navadnega.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Nekoliko cenejši kabli so tukaj (primer 10 m kabla):
https://evonestop.co.uk/collections/typ ... e-2-type-2
Zanimivo, da piše, da ni primeren kot podaljševalnik kabla. Le zakaj?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pri teh kablih sumimo, da imajo 2,5 mm žice (lightweight and flexible)...
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a crunchy »

SimonZed napisal/-a:Pri teh kablih sumimo, da imajo 2,5 mm žice (lightweight and flexible)...
Ni pa definitivnega odgovora? Enako besedilo uporabljajo tudi za 16 A kabel.
Poslal sem jim vprašanje.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Nejccc napisal/-a:Načeloma bi šlo, če si izdelaš "spojnik"
Pomisli še na zaklep
Kaj si mislil pod spojnik?
Če povežem moški z ženskim delom mojega type 2 kabla, se lepo spojita. Predvidevam, da bi z dvema 5 m kabloma dobil 10 m kabel. Seveda bi v tem primeru lahko ostal brez enega kabla na strani polnilnice (na strani EV ga moram vedno odkleniti s ključem). Glede na to, da bi tovrstno rešitev verjetno bolj redko uporabljal (samo takrat, ko 5 m ne bi zadostovalo) in da predvidevam, da v povprečju ne ukradejo kabla prav vsakič, ko ni zaklenjen, morda ne bi potreboval zaklepa.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Na eni strani s kabli je pisalo, da se jih na ta način ne da podaljševati.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, zanimivo. Me pa res zanima zakaj ne. Morda ženski in moški del na polnilnici in vozilu nista enaka ženskemu in moškemu delu na kablu? To je sicer možno je pa manj verjetno.
Morda je v ozadju samo varnostni vidik, da ne bi med polnjenjem prišla voda na stik obeh kablov. Drugače je varnost pri prekinitvi kablov zagotovljena (230 V napajanje se takoj izklopi pri odklopu kabla).
N75
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 831
Kraj: N.Gorica
Avto: ZOE Q90 41 kWh
488
267

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a N75 »

Ne vem za detajle, ampak vtičnica na polnilni postaji je bolj globlja kot vtičnica na kablu, ene 10mm razlike.

Lahko odrežež del konektorja približno 10mm da se kontakti spojijo, samo potem izgubiš zaklepanje kabla na polnilnico in na nekaterih polnilnicah več ne dela ker ni pravilen konektor.

Spoj dveh kablov ni vodotesen, spoj na polnilni postaji in avtomobilu pa brez problema v dežju.

Problem je tudi če spojiš 3 kable in je sredinski 16A postaja in avto pa mislita da je 32A kabel.
crunchy
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Nisem nikoli pogledal, ampak ali so kontakti v Type 2 sploh tako postavljeni, da se da podaljšat - da niso potem pini zamenjani?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

Vse klapa... Tako kot je N75 napisal... Težava je v varnosti.

Sem preveril še če je 2.5mm2 res premalo in na 5m kablu pri 32A je 66W izgub... To je 0.8%. Mislim da bo OK.

Edit: Se bo pa grelo ja... Ampak ne vem če bi upali prodajat če bi se preveč.

Edit2: Sem si premislil... Preveč se bo grelo. Če upajo prodajat, potem je verjetno več kot 2.5mm presek vodnikov.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kabli in priključki”