Type2 na Type2 polnilni kabel

Mennekes, Type2, CHaDeMo, EVplug, SAECombo
Odgovori
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a magic »

energija napisal/-a:
Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:Jaz pa modrega 32A 1F 7.5m
Morda vesta, je lahko tudi kaka slabost če ima vse možnosti tako 16A in 32A, ter 1F in 3F.
Najbrž, sta se z razlogom odločila samo za 32A in 1F, to kar pride prav za KONO.
Ima kdo na to bolj popoln odgovor? Naročil sem IONIQ in me zanima, ali naj vzamem 1F ali 3F? Dajmo ob stran razliko v ceni in trdoto, zanima me samo praktičnost. Ali s 3F napolniš hitreje kot 1F? Kakšnega lahko uporabiš na javnih polnilnicah? 3F ali 1F ali je vseeno? Predvidoma bom polnil avto v LJ na 230/32A/22kW in v Sevnici/Krškem na 400V/32A/22kW

Pri ioniqu ne boš nič hitrje polnil s 3f, tak kabel ti bo edino prov prišel s kakšnim drugim avtom, npr. Zoe. Na vseh teh polnilnicah boš lahko polnil z 1f brez problema. Iz kje pa si, da boš polnil v Sevnici, tam jaz večkrat polnim svojega ioniqa?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

Kot je magic napisal, 1F, 3F, za Ioniqa ne bo razlike.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a energija »

magic napisal/-a: Iz kje pa si, da boš polnil v Sevnici, tam jaz večkrat polnim svojega ioniqa?
V Sevnici sem živel in tam obiskujem sorodnike. V Krškem delam. V LJ pa živim.Če si ti magic, potem se poznava.
magic
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a energija »

CRF napisal/-a:Evo, v enem tednu prispel kabel iz Anglije. Blue moon kabel za Blue kono! 7 metrov v stanovanju izgleda ogroooomno, v praksi pa potem verejtno nikoli preveč.
CRF; si zadovoljen s kablom? Ali si ga kupil na tej strani https://evcables.co.uk/index.php/charge ... ables.html ?
Uporabniški avatar
Damijan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1239
Kraj: West Gorenjska
Avto: malo mešano ;)
989
1509

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a Damijan »

energija napisal/-a:
Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a:Jaz pa modrega 32A 1F 7.5m
Morda vesta, je lahko tudi kaka slabost če ima vse možnosti tako 16A in 32A, ter 1F in 3F.
Najbrž, sta se z razlogom odločila samo za 32A in 1F, to kar pride prav za KONO.
Ima kdo na to bolj popoln odgovor? Naročil sem IONIQ in me zanima, ali naj vzamem 1F ali 3F? Dajmo ob stran razliko v ceni in trdoto, zanima me samo praktičnost. Ali s 3F napolniš hitreje kot 1F? Kakšnega lahko uporabiš na javnih polnilnicah? 3F ali 1F ali je vseeno? Predvidoma bom polnil avto v LJ na 230/32A/22kW in v Sevnici/Krškem na 400V/32A/22kW
Hyundai Ioniq / Kona, Kia Soul EV in Nissan Leaf imajo vsi enofazni polnilec, tako da je nepotrebno naročati 3f kabel...
energija
Soul EV believer
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5255
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6112
3998

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Če ima avto enofazno polnjenje potem je dovolj enofazno, s trifaznim pa lahko polniš vse avte. Če tvoj avto omogoča enofazno polnjenje bo enako hitro napolnil z eno ali tro faznim kablom.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

energija napisal/-a:
CRF napisal/-a:Evo, v enem tednu prispel kabel iz Anglije. Blue moon kabel za Blue kono! 7 metrov v stanovanju izgleda ogroooomno, v praksi pa potem verejtno nikoli preveč.
CRF; si zadovoljen s kablom? Ali si ga kupil na tej strani https://evcables.co.uk/index.php/charge ... ables.html ?
Sem zadovoljen s kvaliteto, gibljivostjo in težo. Nisem ga pa še preizkusil če sploh dela
Na tej strani sem ga kupil ja.
energija
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Jaz sem ga tudi tam kupil in v soboto preizkusil: deluje in omogoča polnjenje s polno močjo.

Če boš kupoval spiralno zvitega, moraš biti pozoren na dolžino, saj je uporabna dolžina krajša od specificirane (kabel dolžine 5 m je zvit v spiralo, ki jo je mogoče raztegniti na cca pol dolžine, če se prav spomnim). Jaz sem raje kupil kar navadnega, itak ga imaš v lični torbi shranjenega v avtu, pred polnilnico pa pač leži na tleh delno zvit.
energija
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 281
Kraj: ljubljana
Avto: IONIQ
237
168

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a energija »

CRF & SimonZed in ostali; kako dolg kabel naj kupim, da ne bo predolgi in ne prekratek za najpogostejše situacije in glede na lokacijo odprtine za polnjenje na IONIQ?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

5 metrov je načeloma več kot dovolj, če normalno parkiraš na mestu pred polnilnico.

Več pride prav le v primerih ko kaj telovadiš okrog polnilnice, je zaparkirana, ali kaj podobnega. V dobrih treh letih z Zoe še nisem rabil več kot 5 metrov.
SimonZed, FV-EV, energija, DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6402

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Tudi jaz z IONIQ-om, ki ima polnilno odprtino na neugodnem mestu (levo zadaj) nisem imel nikoli težav s 5m kablom.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a Matej »

Jaz tudi ne. Je šlo pa parkrat na knap.
BoBa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 387
Kraj: Ptuj
Avto: Mach-E
703
32

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a BoBa »

DGJ napisal/-a:Tudi jaz z IONIQ-om, ki ima polnilno odprtino na neugodnem mestu (levo zadaj) nisem imel nikoli težav s 5m kablom.
Vse je relativno. z i3 nisem nikoli imel problemov z loputo za polnilno odprtino, na Koni pa mi je v tej sicer mili zimi sprednja loputa že dvakrat zamrznila in sem jo odprl šele po dolgem "prepričevanju". V takih trenutkih si zaželiš odprtino kjerkoli na strani.
DGJ
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ali misliš, da bi pršilo za odmrzovanje stekel pomagalo pri odpiranju polnilne lopute? Lokacija na maski je res zelo izpostavljena.
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a JP »

Hej.
Tudi naša Kona bo potrebovala Type2 kabel.
Vzel bom verjetno tole:
https://evcables.co.uk/index.php/by-car ... green.html
32A, 7,5m (da bo sigurno dovolj).

Potem bom še za domačo polnilnico rabil nekaj (32A, 5m)...
A kdo ve kakšna je razlika med njima:
https://eu.evcables.co.uk/index.php/sel ... l?___SID=U
https://eu.evcables.co.uk/index.php/sel ... l?___SID=U

Oz. imate kakšen boljši predlog za nakup kabla?
Hvala!
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5255
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6112
3998

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

JP napisal/-a:
Potem bom še za domačo polnilnico rabil nekaj (32A, 5m)...
A kdo ve kakšna je razlika med njima:
https://eu.evcables.co.uk/index.php/sel ... l?___SID=U
https://eu.evcables.co.uk/index.php/sel ... l?___SID=U

Oz. imate kakšen boljši predlog za nakup kabla?
Hvala!
Jaz sem za domačo polnilnico, kupil samo konektor, kabel za doma v garaži bom dal pa navaden, ki ga imam na zalogi. če kasneje ugotovim, da je preveč trd in neroden, bom pa zamenjal.
Nejccc
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a:
Franci napisal/-a:
CRF napisal/-a: Odločil sem se za najcenejšega "flexible & lightweigth". Ampak ga še nisem kupil, ker sem malo računal da bi ga dobil zraven.

Tegale bom vzel če bo treba
https://www.elintacharge.com/en/chargin ... power-32_a
ista cena
https://evcables.co.uk/index.php/charge ... l?___SID=U
Ugodna cena, koliko pride s poštnino?

Kabel pride 180 funtov (7,5 m dolg), 5 m pa 150 funtov, pa še vrečo za kabel dobiš za naročila do ponedeljka zastonj. Če izbereš navadno dostovo po cesti je dostava brezplačna. (piše pa da naj bi bila dostava v 2-3 dneh)
Na drugi povezavi (Evcables) sem ga tudi jaz naročil in je hitro prispel (prej kot v tednu dni). Imajo pa vsak teden "akcijo" tako, da se v resnici ne mudi. Tudi jaz sem jim nasedel, ampak so bili itak najugodnejši.
20181212_150100.jpg
Ko sem danes odklopil avto z javne polnilnice (7kW) sem na priključku kabla na strani avta zavohal rahel vonj po taleči se plastiki. Verjetno ni povezano s tem, ker se je polnil v dežju. Do zdaj tega še nisem zavohal, ali pa nisem bil pozoren. Kitajska jajca?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a CRF »

Nisi pa nikjer čutil da bi bila ročka pretirano vroča? Ker, da se voha, mora pa biti že RES vroče. Imam isti kabel in veliko polnlnim na 7kW, pa razen malo tople rečke nimam težav.
SimonZed
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Tudi jaz razen rahlo toplega kabla do zdaj še nisem ničesar posebnega opazil (na ročki sploh ne). Razen, če se je iz vtičnice avta vohalo. Sem pa samo dobro uro polnil. Je pa res, da je bila polnilnica zadaj in sem moral napeljati kabel po vsej dolžini avta, ni pa bil pretirano nategnjen, ker je ležal na tleh, je pa bil pri ročki v avtu bolj ostro upognjen nazaj. Bom zelo pozoren naslednjič.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Type2 na Type2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a Franci »

Sam ga potem nisem vzel tu, mi ga je Moj-EV podaril ob nakupu avta je pa najbrž tudi moj kabel iz iste zgodbe in tudi do sedaj še nisem opazil kakšnih težav, pa je že ogromno elektrike steklo skozenj.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kabli in priključki”