Vožnja novega vozila

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Odgovori
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a desiro »

Pozdravljeni,
Zanima me ali obstajajo kakšne smernice glede vožnje novega EV ja?
namreč za ICE avto vem da naj ne bi pretiraval z obrati prvih 1500 km in ga vsaj kakih 3000 še malenkost šparal.

Torej ali bi bila v primeru NISSAn Leaf narejena kakšna škoda če bo potreba po vožnji 140 km/h? Prevelik šok za popolnoma novo baterijo motor?

Spet butasto vprašanje a ko gre za 40 k vredno žverco je fino vprašat.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Kakor sem bral navodila za Ioniqa ga ni pametno tiščati, ko je aku hladen (beri pozimi, če je avto zunaj).

Drugega pomojem ni. Piše kaj v navodilih?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Koliko je garancije ?
desiro napisal/-a:Pozdravljeni,
Zanima me ali obstajajo kakšne smernice glede vožnje novega EV ja?
namreč za ICE avto vem da naj ne bi pretiraval z obrati prvih 1500 km in ga vsaj kakih 3000 še malenkost šparal.

Torej ali bi bila v primeru NISSAn Leaf narejena kakšna škoda če bo potreba po vožnji 140 km/h? Prevelik šok za popolnoma novo baterijo motor?

Spet butasto vprašanje a ko gre za 40 k vredno žverco je fino vprašat.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2307
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1691
2214

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a crunchy »

desiro napisal/-a:Pozdravljeni, Zanima me ali obstajajo kakšne smernice glede vožnje novega EV ja? ...
Torej ali bi bila v primeru NISSAn Leaf narejena kakšna škoda če bo potreba po vožnji 140 km/h? Prevelik šok za popolnoma novo baterijo motor?
Pri motorjih in bateriji se nima kaj "utekati". Kar pritisni, če želiš. Pa ne predolgo, ker se bo Lefova baterija pregrela, če ga boš dlje časa gnal pri 140 km/h (še posebej pa zdaj, poleti).
desiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Kraj: Lj
Avto: Nissan Leaf 2018 Tekna
437
277

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a desiro »

Glede navodil bom videl jutri ko je dan L :P
Garancije moram še vprašati točno kako je za baterijo pa vem da je 7 let kar se tiče izgube kapacitete za kaj več kot 25 %
Glede mraza baterije tudi ni bati sploh pri teh temperaturah ne, bo pa malo šparanja pri hitrosti da bo šlo še na chademo če bo treba
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5971

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a CRF »

Zavore ponavadi pravijo da je dobro uporabljati bolj nežno na začetku. Da se lepše uležejo. Drugega pa pri EV ni.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Ali ni najbolje vedno "nežno" voziti avto... nov ali pa starejši? Sem mnenja, da ga lahko voziš "nežno" in kljub vsemu hitro in agilno.
To se na dolgi rok pri vzdržljivosti in ohranjenosti materialov krepko pozna. Verjemite.
Robie, prijazen
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Za tiščat je ! je nov in v garanciji ... gasaaa
Nejccc, instrukcije, CRF
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1547
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
951

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Itak moreš vsakemu ki ga zraven vzemeš pokazat pospeške ;-)
Nejccc, nakaza
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a DGJ »

No ja... se strinjam, da je včasih treba malo PO GASU in kakšnega "frajerja" pustiti na semaforju zadaj.
Drugače imam pa namen imeti avto kar dolgo in prevoziti precej kilometrov zato ga pa malo "šparam". Sem prepričan, da se mi bo na dolgi rok poznalo.
Btw moj prejšnji črnuh (po barvi in po izpuhu zadaj, hehe) ima pri novem lastniku zdaj že krepko preko 500.000 km in še brez menjave vitalnih delov (motor, turbina, menjalnik, sklopka, izpuh,...). Sem prepričan, da je to tudi posledica lepih voženj in rednega vzdrževanja.

Moj nasvet. Vozite avto tekoče, agilno a kljub vsemu nežno, brez nepotrebnih pospeševanj in zaviranj ter raje kakšen kilometer počasneje kot prehitro... in se vam bo vračalo z obrestmi.
nakaza, Hitch-Hiker, evid, MIRANRR, elbic, CRF, matija
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1178
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
844
1423

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a nakaza »

DGJ, to si pa tko lepo napisal...
DGJ napisal/-a:No ja... se strinjam, da je včasih treba malo PO GASU in kakšnega "frajerja" pustiti na semaforju zadaj.
Drugače imam pa namen imeti avto kar dolgo in prevoziti precej kilometrov zato ga pa malo "šparam". Sem prepričan, da se mi bo na dolgi rok poznalo.
Btw moj prejšnji črnuh (po barvi in po izpuhu zadaj, hehe) ima pri novem lastniku zdaj že krepko preko 500.000 km in še brez menjave vitalnih delov (motor, turbina, menjalnik, sklopka, izpuh,...). Sem prepričan, da je to tudi posledica lepih voženj in rednega vzdrževanja.

Moj nasvet. Vozite avto tekoče, agilno a kljub vsemu nežno, brez nepotrebnih pospeševanj in zaviranj ter raje kakšen kilometer počasneje kot prehitro... in se vam bo vračalo z obrestmi.
Robie, DGJ
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

DGJ napisal/-a: Moj nasvet. Vozite avto tekoče, agilno a kljub vsemu nežno, brez nepotrebnih pospeševanj in zaviranj ter raje kakšen kilometer počasneje kot prehitro... in se vam bo vračalo z obrestmi.
Se kar lep cas trudim to dopovedat ljudem okrog sebe...
Ne gre pa ne gre. Nocjo poslusat.

Bom pac poizkusal z zgledom prepricat.

Se mi zdi da grem marsikomu na zivce.
Robie, DGJ
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3014
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3800
6419

Re: Vožnja novega vozila

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Včasih se ljudje preveč ozirajo/oziramo na mnenja večine. Kaj pa če je naše mnenje tisto pravo?
Kot sem že nekajkrat zapisal... razlike nas delajo zanimive. O čem bi pa sicer razpravljali?
Nejccc, MIRANRR, Robie, Hitch-Hiker, elbic
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vprašaj in izveš”