Nov uporabnik in vprašanja

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
4097
5314

Re: Nov uporabnik in vprašanja

OdgovorNapisal/-a matija » 12 Mar 2020, 17:04

ETREL najpogosteje, po mojih 4-letnih izkusnjah s C-Zero.
GALEA, Denis_
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Kamnik
Avto: IONIQ EV, C-ZERO
2254
4295

OdgovorNapisal/-a DGJ » 13 Mar 2020, 10:45

Res je. Na Etrelovih sem ugotovil sledeče (velja za C-Zero)
- na polnilnicah ETREL kjer se je potrebno logirati s kartico priklopim v polnilnico, prislonim kartico in potem v avto. Deluje vedno b.p.
- na polnilnicah ETREL kjer se ni potrebno logirati (torej plug&charge) pa je bolj loterija. Mi je sicer vedno uspelo startati ampak skoraj nikoli v prvem poskusu, v 95% je uspelo v tretje - "V tretje gre rado" še kako drži
GALEA, Denis_
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla Model 3 SR+ | BMW 225xe
4097
5314

OdgovorNapisal/-a matija » 13 Mar 2020, 21:52

Z ETRELom sem si izmenjal nesteto mailov v 2015 in 2016, resitev imajo a je zavestno ne zelijo plasirati v startu na polnilnice, omenjajo nek standard, ceprav se ti avti na vseh ostalih polnilnicah po svetu polnijo OK.

Popravek (Imenujejo ga “short mode”) vklopijo le na zeljo lastnika, npr obcina. Njim to dopovedat je iluzija, ker tak poseg placajo.
DGJ
1500km free supercharging: https://ts.la/matija92788
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2254
4295

OdgovorNapisal/-a DGJ » 14 Mar 2020, 15:11

Mene to ne moti več. Važno je da vem kaj moram narediti. Novega uporabnika pa lahko odvrne od polnjenja in mora iskati drugo polnilnico.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
1966
1596

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 14 Mar 2020, 15:28

Torej kaj moraš narediti na Etrel polnilnici, da uspeš polniti?

Dvakrat se mi je že zgodilo, da sem želel na Etrelu, kjer ni kartic polniti, pa nikoli nisem uspel, tudi gumb ni trzal in sem obakrat obupal.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2254
4295

OdgovorNapisal/-a DGJ » 14 Mar 2020, 20:13

Meni je do zdaj najkasneje v tretjem poskusu vedno uspelo. Torej, ko vidiš, da v avtu nič ne gori (ne polni) izklopiš in počakaš, da se polnilnica postavi nazaj na začetno stanje (na zaslonu napiše polnilnica prosta ipd) in ponovno priklopim itd.
matija, GALEA
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Avto: EV Kona 64
1966
1596

OdgovorNapisal/-a FV-EV » 17 Mar 2020, 15:08

DGJ je napisal/-a:Meni je do zdaj najkasneje v tretjem poskusu vedno uspelo. Torej, ko vidiš, da v avtu nič ne gori (ne polni) izklopiš in počakaš, da se polnilnica postavi nazaj na začetno stanje (na zaslonu napiše polnilnica prosta ipd) in ponovno priklopim itd.

Hm, vem da sem na Gradu Goričko poskusil več kot petkrat in nisem uspel?!
Ponavadi pa mi je škoda tega časa, saj na hitri polnilnici porabim manj časa, kot ukvarjaje s takimi napol delujočimi sistemi, četudi so zame brezplačni.
warpedone
Denis_
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Sežana
Avto: C-Zero
169
257

OdgovorNapisal/-a Denis_ » 17 Mar 2020, 21:39

Meni npr v kobilarni Lipica ni uspelo aktivirati imajo pač šuko vtičnico in sem polnil s 10A namesto 16A.
V Postojni mi je samo 1x uspelo da se je avto pričel polnit brez da sem prej aktiviral polnilnico s kartico.
Tako da sedaj vedno vtaknem kabel v polnilnico jo aktiviram s petrolovo kartico in potem vtaknem v avto vedno deluje razen ko je v okvari kar je v Postojni standard ali pa zasedena (Opel Ampera) tudi standard.
alfy
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex
173
115

OdgovorNapisal/-a alfy » 18 Mar 2020, 08:44

Denis_ je napisal/-a:Meni npr v kobilarni Lipica ni uspelo aktivirati imajo pač šuko vtičnico in sem polnil s 10A namesto 16A.
V Postojni mi je samo 1x uspelo da se je avto pričel polnit brez da sem prej aktiviral polnilnico s kartico.
Tako da sedaj vedno vtaknem kabel v polnilnico jo aktiviram s petrolovo kartico in potem vtaknem v avto vedno deluje razen ko je v okvari kar je v Postojni standard ali pa zasedena (Opel Ampera) tudi standard.

Jaz pa vedno aktiviram najprej, pol priklopim v avto in nato v polnilnico. Delalo je do sedaj vedno, le tesla destination charger na AMZS kdaj pa kdaj moram 2x priklopit.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
2254
4295

OdgovorNapisal/-a DGJ » 18 Mar 2020, 10:44

Saj kolikor vem ostala EV nimajo težav z ETREL polnilnicami... samo C-Zero in predvidevam, da tudi ostala dva od "trojčka".
Denis_

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na