Nissan LEAF 2018

Leaf, e-NV200
Robie
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Ljubljana
Avto: Leaf 2
42
7

Re: Nissan LEAF 2018

OdgovorNapisal/-a Robie » 15 Maj 2018, 13:38

Nissan Malgaj na Viču, vsaj mene so poslali tja... Drugace pa se to niti v D niti v B načinu vožnje nebi smelo zgoditi!!! Ni pa prijetno voziti za nami ki uporabljamo e pedalo - zavorne luči se velikokrat vklopijo... so me ze spraševali kaj za vraga toliko zaviram!

Drugače pa npr ko je vklopljen tempomat in le tega izklopis s cancel se ne vklopi na polno e pedal ampak do neke meje lepo samo počasi upočasni ...
SimonZed
EV entuziast
EV entuziast
Avto: FELT e-kolo
83
94

OdgovorNapisal/-a SimonZed » 15 Maj 2018, 14:49

Nejccc je napisal/-a:Zanimivo, meni se je na Ioniqu radar zabil samo 2x, pa še to, ko je bil na cesti moker sneg in mi ga je nametalo na sprednjo masko - in pokrilo radar.

Še to, je to res, da če imate brisalce na hitro, se elektronika (propilot) izklaplja? Nekje sem pobral ta info, pa me zanima, če je to res :)

Če se prav spomnim iz navodil, se ProPilot izklopi, če so brisalci na LOW ali HIGH, če pa so na MEDIUM, pa naj bi deloval.
Nejccc
Robie
EV začetnik
EV začetnik
42
7

OdgovorNapisal/-a Robie » 15 Maj 2018, 14:52

Več ali manj so brisalci na auto tako da težko rečem / potrdim ali to drži. Do sedaj se mi zaradi dežja in brisalcev še ni izklopil...
timo
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Koper
Avto: Hyundai IONIQ
65
226

OdgovorNapisal/-a timo » 15 Maj 2018, 17:09

Matej je napisal/-a:No, pri Ioniqu sem enkrat doživel, da mi je radar ven vrglo pri močnem nalivu.

Meni samo pri močnem sneženju, ki se prime na znak cca3cm in več..!!
Robie
EV začetnik
EV začetnik
42
7

OdgovorNapisal/-a Robie » 15 Maj 2018, 18:01

Danes med dežjem ni bilo nikakršnih težav - brisalci na "auto" in vse OK, ne izklaplja ...
Nejccc, Hitch-Hiker
Robie
EV začetnik
EV začetnik
42
7

OdgovorNapisal/-a Robie » 17 Maj 2018, 17:23

Upam, da uredijo funkcijo e pedala, danes med vožnjo po mestu ponovno ni bilo pričakovane funkcije zaviranja ... upam, da se reši s strani Nissana predno kdo komu prileti v rit! Je pa čudno, da se o tem res nikjer ne govori ali piše ... Me zanima kakšni bodo kaj komentarji naslednji teden na izobraževanju / Mons.
nakaza
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Postojna
Avto: KIA SOUL EV - lego avto :)
100
129

OdgovorNapisal/-a nakaza » 18 Maj 2018, 07:57

A je potreben tečaj - izobraževanje za vožnjo Leaf 2 ?? :) :)

Robie je napisal/-a:Upam, da uredijo funkcijo e pedala, danes med vožnjo po mestu ponovno ni bilo pričakovane funkcije zaviranja ... upam, da se reši s strani Nissana predno kdo komu prileti v rit! Je pa čudno, da se o tem res nikjer ne govori ali piše ... Me zanima kakšni bodo kaj komentarji naslednji teden na izobraževanju / Mons.
Hitch-Hiker
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV začetnik
EV začetnik
Avto: RAV4, čakajoc Ioniq-a
43
33

OdgovorNapisal/-a Hitch-Hiker » 18 Maj 2018, 08:24

nakaza je napisal/-a:A je potreben tečaj - izobraževanje za vožnjo Leaf 2 ?? :) :)

Saj ves.... Volan je drugacn pa avtomatik je. ;)

Ampak me res zanima kaj bodo povedal na tem izobrazevanju. Saj verjetno je kaj pametnega. Samo za kake stare EV macke dvomim da bodo povedal kaj novga. Sploh glede na to, da se vecina kar dobro "izobrazi" reden kupi EV. Za take, ki bomo pa cist svezi v tem (sicer ne z Leafom) bi znalo bit pa zanimivo.
Prosim porocajte.
nakaza
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: MB okolica
Avto: .....Nissan je pri nas
162
278

OdgovorNapisal/-a MIRANRR » 18 Maj 2018, 15:24

Sam bi se z veseljem udeležil kakšnega izobraževanja. Meni se to zdi zelo potrebna stvar!
Robie
EV začetnik
EV začetnik
42
7

OdgovorNapisal/-a Robie » 18 Maj 2018, 16:42

Se strinjam - kakršnokoli izobraževanje je koristno če ne drugega spoznaš nove ljudi in ....
MIRANRR

• Podobne Teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na