Nissan LEAF 2018

Odgovori
MIRKOLEAF
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 106
Avto: Leaf 2018
103
196

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRKOLEAF »

Ne, ne, ni na max, tam nekje okrog 40%, doslej sem le enrat napolnil baterijo nad 90%. Polnjenje na tej polnilnici pa je standardno okrog 3,5KW moči.
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 454
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
448
656

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Sicer pa je teh 15kW jemati z rezervo.
Prej bi rekel, da je 3 x 16A, kar je pri 230V 'okroglih' 11kW.

Včeraj sem v Kuzmi odnesel dobrih 8kWh, pa je bilo na prikazovalniku polnilnice samo 2.1 kWh
matija
MIRKOLEAF
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 106
Avto: Leaf 2018
103
196

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRKOLEAF »

Ja tako piše, sicer pa sem že sam ugotovil, da podatki, ki so vnešeni v različne aplikacije in dejansko stanje moči, zelo zazlični. To seveda močno spremeni situacijo pri planiranju daljših poti, ko računap, kje boš koliko napolnil.
Sicer mi tudi doma preko šuko vtičnice polni z le 2,5KW moči.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a robertto »

@MIKROLEAF
Polnil si na Teovi polnilnici in tu lahko pricakujes nepricakovano.
matija, Nejccc
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ja, tista številka na ekranu je dejansko samo številka. Ne veš s kakšno močjo res polni. Lahko tudi res s 3kW in če je tako, potem se tako odloči polnilnica.
Zelo verjetno je tako kot je @pirpy napisal... 3x16A = 3kW za Leafa. Tistih 15kW je pa reklama.....
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

En ev napisal/-a:Zamenjal mi je v 10minutah tako hitro nisem se odpravil- delali so v treh. Ker je tudi on EV-jaš me je prosil za en krog on pa mi je dal Smarta EV za poizkušno vožnjo
520€ z montažo ga res priporočam LETO doo Postojna
Torej platišča 35x4 z DDV, ventili 25x4 z DDV, gume 70x4 z DDV in za montažo nisi plačal nič? Odlično. Morda pri njemu naročim letne 16" gume in platišča.
Kakšna slika (da primerjam z mojo izvedbo)??
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a robertto »

Sem prejsnji teden polnil v Slovenski Bistrici na Teo DC polnilnici in je deklarirana kot 10kW, polnila pa je mojega enofaznega Soula na DC Chademo z 11kW. Stevilke torej stimajo. Za Type-2 pa verjetno drzi kar je Pirpy izjavil.
Priponke
5FDE0A83-7E27-46B6-A066-BAB49DB8D662.jpeg
Damijan
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

V navodilih sem zasledil da je v 3,5 avdio jack definiran kot mp3 priključek. Ve kdo ali je to 4 polni konektor? Rad bi naročil spodnji konektor za zrcaliti zaslon.
Priponke
FB8BD8D9-33D1-40B2-89FF-146C4721DB34.png
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Za kateri model nissana je ta kabel. Za mojega ni (leaf), čeprav so mi barve všeč!
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

Črn jack gre v leafa poleg USB-ja, barvni so na AV source
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

En ev napisal/-a:Črn jack gre v leafa poleg USB-ja, barvni so na AV source
Jaz uporabljam samo CHADEMO priključek, in typ 2
DGJ, Nejccc
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

En ev napisal/-a:V navodilih sem zasledil da je v 3,5 avdio jack definiran kot mp3 priključek. Ve kdo ali je to 4 polni konektor? Rad bi naročil spodnji konektor za zrcaliti zaslon.
Pod mp3 priključek je najbrž mišljen zvočni priključek, ker mp3 predstavlja zvočni zapis. Kaj ima to opraviti z videom (poleg audio priključka, seveda)? Prvič slišim kaj takega. Po moje je priključek običajen 3-polni 3,5 mm priključek na obeh straneh, katerega eno stran vtakneš v svoj mobitel ali drugo napravo za predvajanje zvoka, drugo stran pa v avto (poleg USB priključka). Ne vem kaj tu ni jasno? Prikazani kabel po moje ni pravi. Zelo bi me čudilo, če bi Leaf (ali večina drugih EV vozil) omogočal zrcaljenje ekrana.
SimonZed, Robie
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Zvok bi verjetno šel skozi, slika pa zagotovo ne.
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

Ja sem zaje... sorry
Nisem prav pogledal kaj je yuotube mp3 konverter sem mislil da naredi tudi video pa bi moral biti mp4
Drugače je kar nekaj opcij za mirroring... potrebno se malo pregledat
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Mislim, da podpira mirroring standarda Android Auto in Apple Car Play preko USB priključka na pametnem telefonu. Ne vem pa, če to velja za vse aplikacije na telefonu (torej vključno z video predvajalniki), za glasbene predvajalnike zagotovo. Lahko pa na AUX vhod avta lahko povežeš telefon tudi preko 3,5 mm izhoda za slušalke ali preko Bluetotha.
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2315
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1692
2218

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

crunchy napisal/-a:Prikazani kabel po moje ni pravi. Zelo bi me čudilo, če bi Leaf (ali večina drugih EV vozil) omogočal zrcaljenje ekrana.
Mislil sem reči zrcaljenje ekrana prek video kabla. Za android auto "zrcaljenje" seveda ja, saj ga vsak dan uporabljam v avtu.
Pravi užitek je prek android auta poslušati svojo priljubljeno radijsko postajo, ki oddaja glasbo, ki jo imam rad pa še to brez reklam 24h na dan (ne, nisem v avtu 24 ur na dan ).
Kljukec83
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Domžale
Avto: Opel Astra
87
4

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Kljukec83 »

Torej ce ima avto navigacijo, potem sam nekega velikega smilsla za mirroring niti ne vidim.
Sedaj uporabljam fordov ter oplov sistem, baje da je pri vw isto - torej verjetno velja za vse znamke
Android auto se poveze samo preko kabla. Za Slovenijo ga trenutno ni, vsaj ne uradno, tako da auto mirroring naceloma nebi smeli oglasevati. Druga težava, ki jo nisem vedel je, da auto mirroring ni screen mirroring, kot si to vecina predstavlja- torej ne vidis telefona na glavnem ekranu - torej odpadejo vsi youtubi in podobno - iz varnostnih razlogov je to seveda logicno, pa vendar.
V oplu imam original navigacijo in potrebe po povezovanju s kablom ni, saj lahko vse od internet radija do youtuba poslusas preko bluetootha, pri fordu pa je zgolj ekran, in google maps pride prav. Z instalacijo ostalih programov, ki bi se delovali se nisem igral, saj gre predvsem za razne massengerje

Torej bisto vsega je avto morroring NI screen mirroring

Aja pa se to: sam telefon pri fordu deluje mnogo bolje prrko bluetootha kot auto androida oz kabla, saj ima le ta lag oz je malce neodziven, je pa za odtenek lazje poklicati preko android avta z voice control, saj vec razume
Lp
Zadnjič spremenil Kljukec83, dne 07 Nov 2018, 08:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

hudič je ker nima RCA ali HDMI vhoda na radiu- navigaciji. nikjer ne dobiš adapterja kateri bi imel naprimer HDMI vhod in USB izhod za video, na takega bi potem lahko priključil telefon in zrcalil zaslon ter predvajal vse kar imaš na telefonu.
našel sem pretvornik katerega priključiš na radio konektorje za leafa apmak ti potem odpadejo kamere v avtu pa še stane 350$... ni pravi.
Uporabniški avatar
En ev
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Postojna
Avto: Leaf 2 Zero
156
31

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a En ev »

Kljukec83 napisal/-a:Torej bisto vsega je avto morroring NI screen mirroring
ja zaradi varnosti nimajo original radio video vhoda, ampak pioneer, sony,... imajo, ne vem kako jih lahko potem oni legalno prodajajo?
Kljukec83
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Domžale
Avto: Opel Astra
87
4

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Kljukec83 »

En ev napisal/-a:
Kljukec83 napisal/-a:Torej bisto vsega je avto morroring NI screen mirroring
ja zaradi varnosti nimajo original radio video vhoda, ampak pioneer, sony,... imajo, ne vem kako jih lahko potem oni legalno prodajajo?
Ker radio ne ve, ali ke to kamera ali youtube
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”