Nissan LEAF 2018

Odgovori
MIRKOLEAF
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 106
Avto: Leaf 2018
103
196

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRKOLEAF »

Pozdravljeni!
Končno lahko tudi jaz objavim, da sem včeraj pripeljal Leafa domov. Prvi vtisi pozitivni, sledi obdobje raziskovanj in prilagajanj. Lep pozdrav
matija, CRF, evid, Hitch-Hiker, SimonZed, Nejccc, BogyX, Stanko, magic, robertto, kt57, MIRANRR, DGJ, crunchy, Klemaslo, Desty
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Odlično. Srečno vožnjo! Pa ne pozabit "Avto: Bojda dobim Leafa že sept.!" popravit
Nejccc, DGJ
Uporabniški avatar
Hitch-Hiker
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 325
Avto: Ioniq, Rav4
337
188

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Hitch-Hiker »

Čestitke.
Pa srečno in varno raziskovanje in prilagajanje.
MIRKOLEAF
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

CRF napisal/-a:Odlično. Srečno vožnjo! Pa ne pozabit "Avto: Bojda dobim Leafa že sept.!" popravit
Ja, jaz sem pri sebi pravkar popravil! Pred eno uro sem naredil prvo vožnjo.
e-pedal je super!!
Robie, instrukcije, dymo, CRF, evid, SimonZed, Nejccc, magic, robertto, venuciae30, MIRKOLEAF, MIRANRR, prijazen, matija, Stromcek, DGJ, Desty, Dzun Tao
Peter
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: SW
Avto: Leaf
21
0

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a Peter »

Srečno vožnjo vsem! Jaz ga grem iskat jutri.
CRF, MIRKOLEAF, Hitch-Hiker, crunchy, matija, DGJ, Klemaslo
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a CRF »

Tole je bila pa ena konkretna pošiljka listja Ni kaj, jesen je Srečno vsem!
MIRKOLEAF, talker2, crunchy, venuciae30, matija, DGJ
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, tudi polnil sem že na javnem Type 2 priključku ter doma na CRF-jevi polnilnici. Seveda sem najprej preizkusil, če lahko napolnim samo do določenega SOC-a (okrog 85%) in zadeva deluje!!
Poln86b.png
No pa še ena nerodnost se mi je zgodila. Nisem vedel kako končati polnjenje na javnem priključku. Sem moral kar poklicati Završnika, da mi je povedal, da je gumb na ključu.
CRF, evid, DGJ
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

crunchy napisal/-a:Ja, tudi polnil sem že na javnem Type 2 priključku ter doma na CRF-jevi polnilnici. Seveda sem najprej preizkusil, če lahko napolnim samo do določenega SOC-a (okrog 85%) in zadeva deluje!!
Poln86b.png
No pa še ena nerodnost se mi je zgodila. Nisem vedel kako končati polnjenje na javnem priključku. Sem moral kar poklicati Završnika, da mi je povedal, da je gumb na ključu.
A to določiš na avtu, da ti napolni do določenega procenta?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Še moja izkušnja, kako nisem vedel, kje se izključi polnjenje. Mi je povedal sosed na polnilnici. Nisem prepričan, morda bi šlo tudi s tistim gumbom v avtu, ki odpre "vratca". Po dolgem času sem našel še eno tipko v avtu. Če daš polniti na čas, to ostane, tudi ko daš naslednji dan polniti. Če želiš polniti brez nastavitev, "takoj" lahko to izključiš z gumbom levo ob volanu, tam kjer je narisana urca.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

magic napisal/-a:A to določiš na avtu, da ti napolni do določenega procenta?
Ne. Tega Leaf 2018 ne omogoča. To določiš na CRFjevi polnilnici. Ne verjamem, da je kje na svetu še taka polnilnica, ki bi to omogočala. Vse bolj sem navdušen nad to polnilnico.
CRF, Nejccc, DGJ, magic, Damijan
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Čestitke vsem novim lastnikom LEAF-a in srečno vožnjo.
Vedno več nas je EV-jašev.
MIRKOLEAF, Robie
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

magic napisal/-a: Kaj pa ta: https://apkpure.com/android-auto-maps-m ... n.gearhead

Jaz sem si danes iz tukaj posodobil AA in deluje.
Ali je potrebno naložiti tudi Akpure aplikacijo, da AA sploh začne delovati? Vsaj tako nekako je sklepati s te povezave.
Meni pri zagonu same AA javi "Something went wrong. Google Play services doesn't seem to be working at the moment".
magic
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

Samo dol potegneš in na telefonu zaženeš aplikacijo in se AA namesti na telefon. To je vse.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Ja, aplikacijo mi je namestil na telefon (imam ikono), ko pa jo zaženem pa se pojavi tisti napis v okenčku. Samo kot obvestilo, telefona nimam povezanega na USB z vozilom, vendar predvidevam, da to ne more biti vzrok za omenjene težave? Ali torej aplikacija normalno štarta tudi, če telefon ni povezan z vozilom? Prav sedaj namreč nimam Leafa v bližini.
Še nekaj, ko telefon priključim na USB v avtu in (če) me telefon vpraša za opcijo, kaj naj izberem - predvidevam da prenos podatkov in ne polnjenja??
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a magic »

Men lepo odpre AA tudi če ni priklopljen v USB v avtu. Poizkusi odstranit AA iz telefona in namesti na novo. Lahko si tudi AA preneseš na računalnik in si .apk daš na telefon in potem zaženeš in namestiš. Moralo bi delati. Jaz ko telefon na ioniqu priključim v usb se mi na zaslonu pojavi ikonca od AA in kliknem na njo, nato se odpre AA.
crunchy
martomi
Prispevkov: 2
Kraj: starošince
Avto: renault
3
0

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a martomi »

Pozdravljeni leafovci.
Ko berem te prispevke me počasi postane strah,kako bom pa sploh jaz penzionist z navadnim telefonom vozil novega leafa.
Menda se bo dal tudi brez telefona upravljat.
CRF, MIRKOLEAF, MIRANRR
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Se da, doma si najprej s programom pogledaš, kje so polnilnice na tvoji poti. Si naslove natisneš in jih daš v nisanovo navigacijo in te natančno pripelje do tja. Potem boš moral imeti nekaj kartic. najbolje da že sedaj začneš pisati za tiste, kater smatraš da bodo na tvoji poti. Torej program goingelektric in kaj podobnega, ti pokaže katere polnilnice so na poti, ter katere kartice so za to polnilnico. Vse gre, včasih je potrebno kaj "kombinirati". Kar pogumno.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Nissan LEAF 2018 - Android auto

Odgovor Napisal/-a crunchy »

crunchy napisal/-a:Ja, aplikacijo mi je namestil na telefon (imam ikono), ko pa jo zaženem pa se pojavi tisti napis v okenčku. Samo kot obvestilo, telefona nimam povezanega na USB z vozilom, vendar predvidevam, da to ne more biti vzrok za omenjene težave? Ali torej aplikacija normalno štarta tudi, če telefon ni povezan z vozilom? Prav sedaj namreč nimam Leafa v bližini.
Še nekaj, ko telefon priključim na USB v avtu in (če) me telefon vpraša za opcijo, kaj naj izberem - predvidevam da prenos podatkov in ne polnjenja??
Ja, ko sem se priklopil s kablom, potem je, kljub opozorilu, Andoid Auto začel delati. Super!
Ne vem sicer kako uporaben bo v bodoče, vendar so prvi vtisi, po naloženih aplikacijah "Musicolet" in "Simple Radio", izjemno pozitivni (rad namreč poslušam en specifičen tuj internetni radio ali pa mojo glasbo, ki sem jo naložil na telefon). Kaže, da v Leafu ne bom samo užival v vožnji, temveč tudi ob poslušanju glasbe.
Samo, da temperatura baterije ostane v normalnih mejah, pa bo več kot odlično.
magic, DGJ, CRF, evid
magic
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 414
Avto: Hyundai IONIQ EV
334
370

Re: Nissan LEAF 2018 - Android auto

Odgovor Napisal/-a magic »

crunchy napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ja, aplikacijo mi je namestil na telefon (imam ikono), ko pa jo zaženem pa se pojavi tisti napis v okenčku. Samo kot obvestilo, telefona nimam povezanega na USB z vozilom, vendar predvidevam, da to ne more biti vzrok za omenjene težave? Ali torej aplikacija normalno štarta tudi, če telefon ni povezan z vozilom? Prav sedaj namreč nimam Leafa v bližini.
Še nekaj, ko telefon priključim na USB v avtu in (če) me telefon vpraša za opcijo, kaj naj izberem - predvidevam da prenos podatkov in ne polnjenja??
Ja, ko sem se priklopil s kablom, potem je, kljub opozorilu, Andoid Auto začel delati. Super!
Ne vem sicer kako uporaben bo v bodoče, vendar so prvi vtisi, po naloženih aplikacijah "Musicolet" in "Simple Radio", izjemno pozitivni (rad namreč poslušam en specifičen tuj internetni radio ali pa mojo glasbo, ki sem jo naložil na telefon). Kaže, da v Leafu ne bom samo užival v vožnji, temveč tudi ob poslušanju glasbe.
Samo, da temperatura baterije ostane v normalnih mejah, pa bo več kot odlično.
Meni sicer najbolj prav pride google navigacija, ker ta TOMTOM v avtu pač nima vseh naslovov, pa še pri google nav mi je všeč, da kar poiščem POI točko, npr. kakšno trgovino najdem po imenu in me točno navigira do nje. Tudi iskanje polnilnic je bolj natančno in hitrejše kot če bi vnašal naslov v avto navi.
crunchy
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Nissan LEAF 2018

Odgovor Napisal/-a crunchy »

Jaz imam sicer kupljen Sygic, ter brezplačen HERE. Predvidevam pa, da ne bosta delovala v Android autu. Sicer imam tudi Waze, ki naj bi deloval.
magic
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”